PDA

View Full Version : برنامه نویسی برای avr

ameysams
شنبه 18 خرداد 1387, 15:25 عصر
با سلام مخواستم بدانم آیا امکان برنلمه نویسی برای avr ها در vb.net وجود دارد یا خیر؟ اگر وجود دارد چطور باید این کار را انجام داد؟ باتشکر

mojtaba-saleh
شنبه 18 خرداد 1387, 16:31 عصر
سلام
اگه منظورتون آی سی های avr هست . فک نکنم.
برای برنامه نویسی avr به زبان بیسیک شما می تونید از برنامه basicom استفاده کنید.

touraj
شنبه 18 خرداد 1387, 16:41 عصر
میشه. اما خیلی سخت تر از اون چیزیه که فکر میکنی. چون اول باید کامپایلرش رو بنویسی.
ضمناً AVR آی سی نیست. میکرو کنترلر هستش.

mojtaba-saleh
شنبه 18 خرداد 1387, 23:44 عصر
ضمناً AVR آی سی نیست. میکرو کنترلر هستش.

درسته, من حدود یکی رو سال پیش درمودشون خونده بودم. کلا فراموش کردم که میکروکنترلر هست.
من توی یه کتابی دیدم یک سری کد hex گذاشته برای پروگرم کردنش, آیا نمی شه کد ها رو به صورت hex خروجی بدیم؟

Amateur_G
یک شنبه 19 خرداد 1387, 01:26 صبح
سلام.
با c# ميشه ولي با vb نميشه اگه بشه من نمي دونم.
كلي

touraj
یک شنبه 19 خرداد 1387, 23:42 عصر
درسته, من حدود یکی رو سال پیش درمودشون خونده بودم. کلا فراموش کردم که میکروکنترلر هست.
من توی یه کتابی دیدم یک سری کد hex گذاشته برای پروگرم کردنش, آیا نمی شه کد ها رو به صورت hex خروجی بدیم؟

مسلماً میشه. اما مثلاً چه جوری میشه I2C Bus رو بهش فهموند؟

ameysams
سه شنبه 21 خرداد 1387, 20:08 عصر
سلام.
با c# ميشه ولي با vb نميشه اگه بشه من نمي دونم.
كلي
چه جوری باید این کار را انجام داد؟

mojtaba-saleh
سه شنبه 21 خرداد 1387, 20:26 عصر
چه جوری باید این کار را انجام داد؟
دوست عزیز مشکل تبدیل به کدهای hex هم اگه حل بشه بازهم مشکل ارسال به میکروکنترلر وجود داره.
در ضمن خیلی از کدهای vb.net در avr بدون استفاده هستند و قابل تفسیر نیستند. شما اونها رو میخواید چیکارش کنید؟
بهترین راه همون bascom هست

محمدامین شریفی
شنبه 01 تیر 1387, 17:48 عصر
دوست عزیز مشکل تبدیل به کدهای hex هم اگه حل بشه بازهم مشکل ارسال به میکروکنترلر وجود داره.
در ضمن خیلی از کدهای vb.net در avr بدون استفاده هستند و قابل تفسیر نیستند. شما اونها رو میخواید چیکارش کنید؟
بهترین راه همون bascom هست
با bascom فایل hex را پرگرم میکنیم.
مگه همون vb6 به assembly تبدیل نمیشه؟
در ظمن ما هم چگونگیش رو می خواهیم.معلوم .net با غیر .net فرق داره ولی یه چیزی مثل این وبگاه (http://labs.developerfusion.co.uk/convert/vb-to-csharp.aspx)وجود داره؟
با سپاس

__H2__
یک شنبه 02 تیر 1387, 22:24 عصر
سلام
به نظرم این بحث سفسته ای بیش نیست، اگر دیدتان را عوض کنید مشکل حل میشود.

VB.Net یا VB6 را در نظر بگیرد،
میتوانید فرم اضافه کنید و کنترلر و TextBoX و DataGrid داشته باشید
میتوانید dll بسازید،
میتوانید API را استفاده کنید،
میتوانید فایلهای داخل هارد را بدست بیاورید یا کپی کنید یا حذف کنید
میتوانید با سوکت های ویندوز به شبکه ها وصل شوید
میتوانید با بانک های اطلاعاتی مثل SQLServer کار کنید
میتوانید برنامه نویسی تحت وب کنید
میتوانید ....
.....

این "میتوانید" ها و یا امکانات آیا اصلاً در avr معنی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ TextBox !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر این امکانات را از VB حذف کنید و فقط مقدورات سخت افزاری و توان AVR را در نظر بگیریم به همراه کامپایلر خاص با امکانات تولید کد کم حجم و قابل فهم برای avr میرسید به BASECOM
شما میگویید basecom !!! چرا نگوییم VB ای برای AVR ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی شما انتظار کد Basic ای بیش از basecom را برای avr دارید؟؟؟؟ میخواهید به ویندوز داخل AVR تان بگویید فایلی در هارد NTFS مسیر C:\Windows را حذف کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
موفق باشید.

محمدامین شریفی
یک شنبه 02 تیر 1387, 23:05 عصر
سلام
به نظرم این بحث سفسته ای بیش نیست، اگر دیدتان را عوض کنید مشکل حل میشود.

VB.Net یا VB6 را در نظر بگیرد،
میتوانید فرم اضافه کنید و کنترلر و TextBoX و DataGrid داشته باشید
میتوانید dll بسازید،
میتوانید API را استفاده کنید،
میتوانید فایلهای داخل هارد را بدست بیاورید یا کپی کنید یا حذف کنید
میتوانید با سوکت های ویندوز به شبکه ها وصل شوید
میتوانید با بانک های اطلاعاتی مثل SQLServer کار کنید
میتوانید برنامه نویسی تحت وب کنید
میتوانید ....
.....

این "میتوانید" ها و یا امکانات آیا اصلاً در avr معنی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ TextBox !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر این امکانات را از VB حذف کنید و فقط مقدورات سخت افزاری و توان AVR را در نظر بگیریم به همراه کامپایلر خاص با امکانات تولید کد کم حجم و قابل فهم برای avr میرسید به BASECOM
شما میگویید basecom !!! چرا نگوییم VB ای برای AVR ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی شما انتظار کد Basic ای بیش از basecom را برای avr دارید؟؟؟؟ میخواهید به ویندوز داخل AVR تان بگویید فایلی در هارد NTFS مسیر C:\Windows را حذف کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.
موفق باشید.
اینقدر ها هم بیق نیستم که ندونیم fileopendialog تو avr باز نمیشه!؟
بازم از توجه ات ممنون.
برنامه نویسیC# consol application چه جوری هست؟
یه چیزی مثل این وبگاه (http://labs.developerfusion.co.uk/convert/vb-to-csharp.aspx) می خواستم

محمدامین شریفی
یک شنبه 02 تیر 1387, 23:12 عصر
در حقیقت می خواستم ببینم چیزی برای visual studio هست؟

Khalil morradi
دوشنبه 03 تیر 1387, 15:06 عصر
در حقیقت می خواستم ببینم چیزی برای visual studio هست؟

نه چیز آماده ای نیست خودت باید خیلی از چیزها رو آماده کنی مثلا کامپایلر رو خودت بنویسی دستورات و آدرس رجیستریها و فلگها و ... برای vb.net کلمات ناشناخته ای هستند اینها رو باید خودت بنویسی که البته چیز خیلی جالبی نیست چون نوع استفاده و کاربری این برنامه نویسی روی یک pc کامل است علیرغم اینکه آنچه شما میخواهید را میشود در آن بوجود آورد ولی منطقی نیست

محمدامین شریفی
چهارشنبه 06 آذر 1387, 17:34 عصر
نه چیز آماده ای نیست خودت باید خیلی از چیزها رو آماده کنی مثلا کامپایلر رو خودت بنویسی دستورات و آدرس رجیستریها و فلگها و ... برای vb.net کلمات ناشناخته ای هستند اینها رو باید خودت بنویسی که البته چیز خیلی جالبی نیست چون نوع استفاده و کاربری این برنامه نویسی روی یک pc کامل است علیرغم اینکه آنچه شما میخواهید را میشود در آن بوجود آورد ولی منطقی نیست
چرا انگار یک چیزهایی پیدا شده به نام micro .net
اینجا چند تا مقاله و کتاب معرفی شده است (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110663)