PDA

View Full Version : سوال: تبدیل برنامه ماتریس از matlab به ++C

sanaelija
یک شنبه 19 خرداد 1387, 22:04 عصر
با سلام و خسته نباشید راستش من برنامه ای که ماتریسی را بگیره و مقادیر ویژه و بردارهای ویژه ی اونا بده را پیدا کردم ولی با نرم افزار matlab است می تونید کمکم کنید اونا با ++c:اشتباه: بنویسید:اشتباه::عصبانی++::گر ه:

MOHSEN8000
دوشنبه 20 خرداد 1387, 12:31 عصر
برنامه ای که می خواهید با c++ بنویسید باید بتونه یعنی این کارا رو رو ماتریس انجام بده؟
این کد تعریف کردن یه ماتریس به صورت پویا هست(یعنی اندازه اون رو کاربر تعیین می کنه). دیگه بقیه کارا هم که مثل آرایه های عادی هست.

matrix(){
cout<<"please type the number row of mat"<<endl;
cin>>row;
cout<<"please type the number column of mat"<<endl;
cin>>column;

mat=new int*[column];
for (int i = 0; i < row; i++)
mat[i] = new int[column];
for (int i=0 ; i<row ; i++){
for(int j=0 ; j<column ; j++){
cout<<"matrix["<<i<<"]["<<j<<"] :";
cin>>mat[i][j];
}
}

}

emad_67
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:20 عصر
این قسمت رو اشتباه نوشتی:

mat=new int*[column];

درستش اینه:

mat=new int*[row];

sanaelija
دوشنبه 20 خرداد 1387, 17:55 عصر
خواهش میکنم یشتر کمکم کنید من برنامه ای میخوام که یه ماتریس را بگیره و مقادیر ویژه و بردارهای ویژه ی اونا بده . من به نمرش خیلی احتیاج دارم:گریه::افسرده::ناراحت:

MOHSEN8000
دوشنبه 20 خرداد 1387, 20:17 عصر
خواهش میکنم یشتر کمکم کنید من برنامه ای میخوام که یه ماتریس را بگیره و مقادیر ویژه و بردارهای ویژه ی اونا بده . من به نمرش خیلی احتیاج دارم:گریه::افسرده::ناراحت:

اگه می شه یکم روشن تر توضیح بدید که چی کار قراره روی ماتریس انجام بدید. یعنی بگید برنامه می خوام که ماتریس رو بگیره و این کارها رو روش انجام بده. تا کسی بتونه راهنماییتون کنه. نمی شه که دقیقا برنامه ای رو که شما می خواهید کد آماده اش رو بزارن براتون!!!

negar_1366
دوشنبه 20 خرداد 1387, 21:30 عصر
راستش توی ریاضی یه قسمتی است که مال ماتریس هاست .یکی از کارایی که انجام میده به دست آوردن مقادیر ویژه و بردارهای ویژه است.:ناراحت:

mehrshad_am
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 14:39 عصر
سلام

منظورتون از مقادیر ویژه و بردار های ویژه چیه؟ لطفا یه منبع ریاضی معرفی کنین.

meytim
دوشنبه 07 مرداد 1387, 16:35 عصر
با سلام و خسته نباشید راستش من برنامه ای که ماتریسی را بگیره و مقادیر ویژه و بردارهای ویژه ی اونا بده را پیدا کردم ولی با نرم افزار matlab است می تونید کمکم کنید اونا با ++c:اشتباه: بنویسید:اشتباه::عصبانی++::گر ه:

كافيه با استفاده از دستور mcc تابع eig متلب رو به ++C تبديل كنيد. اگه نتونستيد، اطلاع بديد.