PDA

View Full Version : کد word و Excel

باران امید
دوشنبه 20 خرداد 1387, 00:04 صبح
سلام:لبخند:
در راستای این برنامه ای که هنوز در حال کامل شدن است .آقا ما هر چی بالا و پایین رفتیم نتونستیم( با عرض معذرت ) یک کد شسته رفته word ,Excel که فقط فایل را باز کند و ما اطلاعاتش را بخوانیم و یه دفعه هم داخلش بتوانیم بنویسیم پیدا نکردیم می دونم کد خواستن کار درستی نیست ولی باور کنید دیگه داره جونم بالا می یاد اصلا نمی فهمم دستوراش چیه الانم دیگه داره وقتم تموم می شه .

تازه ما هر چی از Add Reference هم این word ,Excel را اضافه می کنیم خطا می گیرد وقتی هم می خوام از new project یکی از office هارا باز کنم خطا می دهد .فایل VSTOR.exe را هم دانلود کردم ریختم درست نشد از VisualStudio , dvd را updat کردم گفت که office service packe2را بریزم cdدست دوستم هست پس فردا می اورد :اشتباه:.خلاصه ما بشدت اسیریم و کد هاییی را هم که داشتیم نتوانستیم اجرا کنیم و دستوراتش را هم نمی فهمیم .:عصبانی::عصبانی++:

حالا من هم که دیگر چاره ای نمی بینم درخواست کمک می کنم.:لبخندساده:

SabaSabouhi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 10:32 صبح
با سلام
جستجو كن. تو اين سايت و در اين مورد، مطلب زياد پيدا مى‌شه.

صبا صبوحى

parsavb
دوشنبه 20 خرداد 1387, 13:37 عصر
امیدوارم به دردت بخوره اگه به کارت اومد بگو مثالهای دیگه ای برات بگذارم

باران امید
دوشنبه 20 خرداد 1387, 15:29 عصر
سلام مرسی جواب دادید:لبخند:
آقا مرسی به کمک ما آمدید. اگه برای excel هم بزاری خیلی ممنون می شم.:لبخندساده:
من فقط می خوام فایل را باز کنم و بخونم، یه بارم داخلش بنویسم .
و هنوز نتونستم کدش را اجرا کنم همچنان خطا می دهد ولی انشاءالله تا فردا درست می شود.:لبخند:

SabaSabouhi ما هم اینجا هم جاهای دیگر گشتیم ولی چیزی که به کارم بیاید را پیدا نکردم .چون در حد باز کردن فایل و نوشتن هست کسی ننوشته همه کلی کار و کاربرد نوشتن ولی چون من دستور ها رو نمی دونم و وارد نیستم نتونستم از وسطش در بیارم .

john smithair
دوشنبه 20 خرداد 1387, 17:16 عصر
لینک زیر دو تا برنامه به زبان vb است برای نوشتن و خواندن از فایل txt فکر کنم اگه فرمتش رو عوض کنی برای ورد هم جواب بده . من خودم امتحان نکردم.(گفتم سریع پاسخ بدم)
خوب میدونی مسیر های تو برنامه ی من مال کامپیوتره خودم باید مسیر هارو هم عوض کنی تا جواب بده. امید وارم بکارت بیاد.(تبدیل چهارخط کد vb به .net هم دیگه کاری نداره)
http://upload.iranblog.com/1/1213026726.rar

parsavb
دوشنبه 20 خرداد 1387, 18:14 عصر
دوست عزیز از بابت تشکرت ممنون . من که کاری نکردم
در ضمن برای کار با exel در vb.net بایستی بیش از چند خط دستور را فرا بگیرید
چون بایستی برای هر خانه از آن تعریفی بکنید و خلاصه دردسر زیادی دارد در هر صورت کد ساده ای برایت می گذارم اگر کارت را راه نیانداخت بگو تا توضیح بدم .

باران امید
دوشنبه 20 خرداد 1387, 18:44 عصر
سلام .:لبخند:
هم مرسی جواب دادی هم مرسی سریع جواب دادی .:لبخند:
دستت درد نکنه .اجرا شد.

و اما ولی :لبخند::
مشکل اینکه من اینا رو نوشتم .یعنی الان برنامه کار می کند همین فایل txt که شما گفتی رو می گیرده ،باز می کنه ، می خونه ، بعدش داخل یه فایل txt دیگه هر چی درست شده رو می نویسه .
ولی اگه فایل را doc کنی همه این کارا رو می کنه ولی یه سری نوشته نامفهوم هم اضافه می کنه یا فایل را بهم ریخته می خونه .:عصبانی++:کلا من نتونستم باهاش کنار بیام . (قبلا همه این راه ها رو رفتم).

آقا این مشکل کار با فایل word ,Excel درست بشه دیگه فقط ریزه کاری داره و تمومه setup رو هم میدم خودشون درست کنن که مشکل نداشته باشه فقط این رو کمکم کنید .

parsavb
دوشنبه 20 خرداد 1387, 18:58 عصر
مثل اینکه نشد تا ته ماجرا رو در نیاری بی خیال نمیشی
پس بگو کارت با اکسل چی هستش می خواهی چه فایلی رو به اکسل export کنی و یا از اکسل import کنی و یا اصلا چه طور اون رو ویرایش کنی چون کدهاش با هم خیلی فرق داره:افسرده:

باران امید
دوشنبه 20 خرداد 1387, 19:02 عصر
مرسی که اهمیت می دید:لبخندساده:
اول باید بگم که اینکه جواب می دید و وقت می گذارید خیلی برام ارزش داره و واقعا ممنونم .:لبخندساده::لبخند:
و این کد را من داشتم ولی کلا چیزی ازش نفهمیدم اگه توضیح بدی خیلی لطف می کنی که حداقل بتونم کد نوشتن در Excel را خودم بنویسم.
و شاید هم بتونم از دل کد word خوندن ونوشتنشم در بیارم .:خجالت:

باران امید
دوشنبه 20 خرداد 1387, 19:16 عصر
من فقط یه فایل که توش یه لیست از نام است( البته فارسی نیست) را می خوام باز کنم و در فایل خروجی مثل یک جدولی دو ستونه که یک ستون لیست ورودی و یک ستون لیست خروجی را دریافت کنم . هر کدوم که راحت تر بود بهتر چون نوعش رو مشخص نکردن.

parsavb
دوشنبه 20 خرداد 1387, 19:25 عصر
برای اینکه اطلاعات یک sheet از exel رو وارد یک دیتا گرید کنید می تونید از کد زیر استفاده کنید

PrivateSub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) HandlesMyBase.Load
Dim con As System.Data.OleDb.OleDbConnection
Try
Dim dtset As System.Data.DataSet
Dim dtap As System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter
con = New System.Data.OleDb.OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0; " & _
"data sourse = c:\test.xls; extended properties = exel8.0;")
dtap = New System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter( _
"select * from [sheet1$]", con)
dtap.TableMappings.Add("table", "table1")
dtset = New System.Data.DataSet
dtap.Fill(dtset)
DataGridView1.DataSource = dtset.Tables(0)
con.Dispose()
Catch ex As Exception
con.Close()
EndTry
EndSub

باران امید
سه شنبه 21 خرداد 1387, 01:35 صبح
parsavb آقا دستت خیره ، برای من که خیلی اومد داشت.:لبخند::لبخندساده::لبخن د:
مرسی با این همه دردسری که درست کردم بازم جواب من رو میدی:لبخند:
office را هنوز نریختم ولی درست شده و کد ها رو اجرا می کنه فقط هشدار می ده که کاریش ندارم .:کف:
نوشتن در word حل شد و باز کردن فایل Excel هم کار می کند ،کلا الان در وضعیت خوبی به سر می برم ،هم من هم کد ها.
یک سوال:

("da.TableMappings.Add("table", "table

جای این table ها کلا باید دو تا جدول گذاشت یا من اشتباه فهمیدم؟:متفکر:
آخه من فقط یه جدول دارم و هر کاری کردم جواب نداد.:ناراحت:

parsavb
سه شنبه 21 خرداد 1387, 06:37 صبح
ببخشید فرصت نشد اصلاحش کنم بایستی اینطور بنویسی غلط املائی بود که چون با عجله نوشتم به بزرگی خودتون ببخشید
("da.TableMappings.Add("table", "table1

parsavb
سه شنبه 21 خرداد 1387, 09:19 صبح
می تونی از این کد هم استفاده کنی ، مشابه قبلی است با کمی تغییرات ولی هر دو جواب میدن

Dim strCon AsString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Test1.xls;Extended Properties=Excel 8.0;"
Dim objConn AsNew System.Data.OleDb.OleDbConnection(strCon)
Dim daSuresh AsNew OleDbDataAdapter("Select * From [sheet1$]", strCon)
objConn.Open()
Dim dsSuresh AsNew DataSet
Dim dvSuresh AsNew DataView
daSuresh.Fill(dsSuresh, "Sheet1")
dvSuresh = New DataView(dsSuresh.Tables("Sheet1"))
dvSuresh.Sort ="name"
DataGridView1.DataSource = dsSuresh
DataGridView1.DataMember = dsSuresh.Tables("Sheet1").ToString
objConn.Close()

باران امید
سه شنبه 21 خرداد 1387, 17:28 عصر
سلام :لبخند:
دستت درد نکنه حسابی باعث زحمت شدیم .:خجالت:
یه لطف کن بین این کد آخری رو من sql کردم ولی نمی دونم چرا وصل نمی شه .

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
Dim strSql As String
Dim strCon As String = "Data Source=MOHAMMAD-6DB29A\MOHAMMAD;Initial Catalog=D:\Book1.xls;Integrated Security =True"
Dim con As New SqlConnection(strCon)
strSql = "select * from [sheet1$]"
Dim da As New SqlDataAdapter(strSql, strCon)
con.Open()
Dim ds As New DataSet
Dim dv As New DataView
da.Fill(ds, "Sheet1")
dv = New DataView(ds.Tables("Sheet1"))
dv.Sort = "name"
DataGridView1.DataSource = ds
DataGridView1.DataMember = ds.Tables("Sheet1").ToString
con.Close()
End Sub

آقا من شرمنده بی سوادیه و هزار دردسر.:افسرده:

touraj
سه شنبه 21 خرداد 1387, 18:26 عصر
ببخشید که همینطوری پریدم وسط بحث. اما یه چیزی. همه این کدها مال Import هستش. کدی برای Export به اکسل یا ورد ندارین؟ مثلاً کدی که تو اکسل یه جدول 3 ستونی بسازه که بالای هر ستون، اسم اون ستون باشه و بقیه ستون دیتاهای دیگه؟
بازم ببخشید. آخه گفتم اگه تاپیک جدید بزنم ممکنه جالب نباشه.

parsavb
سه شنبه 21 خرداد 1387, 18:39 عصر
دوست عزیز کلاسی که شما استفاده کرده اید برای اتصال به پایگاه داده sql است و با آن نمی توان به بانکهای دیگر وصل شد در حالی که کلاس oledb یک کلاس عمومی است و برای کارهای اینچنین مناسب تر
حالا چه اصراری هستش که تبدیل به sql بشه مگه کارت رو راه نمی ندازه
در ضمن اگر می خواهی این اطلاعات رو در sql استفاده کنی بایستی کدی برای ذخیره این اطلاعات در sql بنویسی نه اینکه فراهم کننده های datagrid رو عوض کنی
در مورد صحبت این دوستمون هم بایستی بگم معمولاً این مواردبرای وارد کردن اطلاعات خارجی به برنامه مورد استفاده قرار می گیره ولی عکس این موضوع هم بعضی مواقع لازم میشه که بیشتر برای تهیه گزارشاتی از برنامه مورد استفاده قرار می گیره که باز هم بیشتر در کریستال این مورد لازم میشه اگه بازهم سوالی داشتید بگید تا کدش رو براتون بزارم

باران امید
سه شنبه 21 خرداد 1387, 19:10 عصر
آقا درست شد بالاخره چشممان به جمال دیتا گرید روشن شد .:کف:
شما درست گفتید . تبدیل لازم نبود .
گفتم بی سوادیه و هزار دردسر :لبخند: من نه اینکه بانکم SQL است عادت کردم هر چی هست به SQL تبدیل کنم .در کدهای msdn هم دیدم ولی خدایییش فکرش رو نمی کردم با این رشته وصل شه :متعجب:، عوضش تا دلت بخواد هی رشته اتصال SQL را جابجا کردم و جواب نداد.

واقعا باعث زحمت شدیم .دستت درد نکنه پی گیری می کنی. فکر کنم یه کم دیگه کار کنم تموم بشه و از دست ما راحت بشید. بازم ممنون.:لبخندساده:

touraj از روی همین کد ها میتونی بنویسی من یه سری از کدهایی رو که شما گفتین از روی همین کدهایی که در تاپیک هست و parsavb زحمتشون رو کشیدن ، برای کار خودم در اوردم هر وقت به امید خدا تمومش کردم می زارم .
شمام هر چی میدونی بگو بلکه زودتر به سرانجام برسه.:چشمک:

touraj
سه شنبه 21 خرداد 1387, 19:57 عصر
touraj از روی همین کد ها میتونی بنویسی

آخه بانک من Access هستش. این کدها تغییر نمیکنن؟

باران امید
سه شنبه 21 خرداد 1387, 20:20 عصر
آخه بانک من Access هستش. این کدها تغییر نمیکنن؟
فکر نکنم مشکلی داشته باشه فوقش تبدیلش می کنیم . اگه خدا بخواد و من تمومش کنم ،هر جاش مشکل بود بالاخره یه فکری به حالش می کنیم.

parsavb
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 06:54 صبح
خدا قوت پهلوون
اگه دوستان اجازه میدن ما هم فضولی کنیم
تورج جان اگه قابل بدونی مشکلت رو توضیح بده تا اگه تونستم کمکت کنم رو من هم حساب کن

touraj
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 09:31 صبح
خدا قوت پهلوون
اگه دوستان اجازه میدن ما هم فضولی کنیم
تورج جان اگه قابل بدونی مشکلت رو توضیح بده تا اگه تونستم کمکت کنم رو من هم حساب کن

من کوچیک شما هستم.
مشکل اینه که یه دیتابیس اکسس دارم. یه جدولی توش هست که میخوام اون رو به اکسل export کنم. اما بلد نیستم.

parsavb
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 09:44 صبح
اگه توضیح بدی بهتر می تونم راهنمائی کنم .می خواهی این کار در برنامه انجام بشه .اگه این طوره دقیقاً چه کاری با برنامه ات انجام میدی و چه خروجی داره
فعلاً این دو راه را داری
اول اینکه مستقیماً اطلاعات جدول اکسس رو تو اکسل کپی کنی
دوم اینکه ابتدا به بانک اکسس وصل بشی و بعد از وصل شدن به بانک و تغییرات خروجی خودت رو آماده کنی و بعد به اکسل بفرستی
حالا بگو کجای این الگوریتم مشکل داری و اطلاعات بانکت رو بزار تا کدش رو برات بزارم

باران امید
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 06:29 صبح
سلام.
parsavb آقا ما فضولی کردیم خودمونو وسط انداختیم :خجالت:،ما که زمین خوردتون هستیم ،چوب کاری نفرمایید.:خجالت:
از خودم ناامید شدم آقا ما هر کاری کردیم نتونستیم یه تیکشو درست کنیم .:اشتباه:
اول اونایی رو می گم که درست شده بعد اونایی رو که نتونستم.

این نوشتن در word است که برای برنامه خودم از روی کدهای قبلی در آوردم.

Private Sub btnMake_Word_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnMake_Word.Click
make_word_file()
End Sub
Private Sub make_word_file()
Dim oWord As Word.Application
Dim oDoc As Word.Document
Dim oTable As Word.Table
'Start Word and open the document template.
oWord = CreateObject("Word.Application")
oWord.Visible = True
oDoc = oWord.Documents.Add

'Insert a (r x 3) table, fill it with data and make the first row
'bold,italic. (r=tedade kala=comboBox.items.count)
oTable = oDoc.Tables.Add(oDoc.Bookmarks("\endofdoc").Range, line1 + 1, 3)
oTable.Range.ParagraphFormat.SpaceAfter = 6
oTable.Cell(0, 1).Range.Text = "row"
oTable.Cell(0, 2).Range.Text = " Name"
oTable.Cell(0, 3).Range.Text = "LastName"

For i = 0 To line1 - 1
oTable.Cell(i + 2, 1).Range.Text = i + 1
oTable.Cell(i + 2, 2).Range.Text = ListBox2.Items(i).ToString()
oTable.Cell(i + 2, 3).Range.Text = ListBox3.Items(i).ToString
Next
oTable.Rows(1).Range.Font.Bold = True
oTable.Rows(1).Range.Font.Italic = True
'All done. Unload this form.
Me.Close()

End Sub

اینم کد نوشتن در Excel

PrivateSub open_Excel_file_as_ReadOnly()
Dim oExcel As Object
Dim oWorkBook As Object
Dim oSheet As Object
oExcel = CreateObject("Excel.Application")
oWorkBook = oExcel.Workbooks.Add
oExcel.visible = True
oWorkBook = oExcel.Workbooks.Open("D:\Copy of Book2.xls", [ReadOnly]:=True)
'// For Write data into a sheet :
oSheet = oWorkBook.worksheets(1)
oSheet.Range("A1").Value = "row"
oSheet.Range("B1").Value = "Name"
oSheet.Range("C1").Value = "LastName"
For i = 0 To line1 - 1
oSheet.Cells(i + 2, 1) = i + 1
oSheet.Cells(i + 2, 2) = ListBox2.Items(i).ToString()
oSheet.Cells(i + 2, 3) = ListBox3.Items(i).ToString
Next
'oWorkBook.SaveAs("d:\Book1.xls")
oSheet = Nothing
oWorkBook = Nothing
oExcel = Nothing
' oExcel.Quit()

End Sub
Private Sub Button6_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button6.Click
open_Excel_file_as_ReadOnly()
End Sub

اقا ما تونستیم که دوتا Listebox رو که داشتیم هم در word هم در Excel بنویسیم ولی هر کاری کردم نتونستم یا datagrid رو بریزم در List box یا از اول در List box نشون بده.

کلا باید اطلاعات (لیست نام ) را از فایل بخواند و در List box نشان دهد بعد هم که اطلاعات تکمیلی در List box دوم نمایش داده شد هر دو Listbox را در فایل بنویسد .

مشکل نوشتن که خدا رو شکر حل شد .ولی خوندن از فایل دارد اذیت می کند اول فکر کردم درست شده ولی اگر که data grid رو قرار بدم فرم خیلی شلوغ می شود مجبورم که اطلاعات را در List box نشون بدم و از همون هم بخونم و با هاش کارم کنم .ما هم هر چی گشتیم جواب رو پیدا نکردیم .:گریه:

هرچی هم که bindکردیم نشد نمی دونم چرا فقط systamdata.DataViewManagerListItemTypeDescriptor را می نویسد یا بعضی وقتها کل List box پر می شود شبیه همین خط را می نویسد از همون کدی هم که datagrid را نشان میدهد هم به جایش List boxنوشتیم نشد و... کلا هر کاری تا حالا کردیم نشد.:عصبانی++:(این قدر گشتم برای جواب و کدها رو جابجا کردم نمی دونم چی شد):گیج:

حالا من موندمو حوضم .:گریه:خداییش تا حالا که مارو تحمل کردید این ریختن در list box و خوندن از word رو هم بگین دعاتون می کنم. :افسرده:

parsavb
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 11:39 صبح
منظورت رو نفهمیدم
اول راجع به لیست باکس :میخواهی لیست باکس خودت رو به بانک لینک بدی
دوم منظورت از خواندن از word چی هست از داخل متن word که نمی تونی چیزی وارد برنامه ات کنی البته نشد نداره ولی شدنش خیلی سخته که خود من هم توبرنامه ای که برای یک شرکت ارائه کننده خدمات اداری نوشتم مجبور بودم اطلاعاتی رو که می خوام تو word بریزم در همان موقع توبانک هم ذخیره کنم تا بعداً انگار که از همون word اونها رو بخونم از بانک استخراج می کردم تو هم همین کار رو بکنی فکر کنم راحت تر به نتیجه میرسی
در مورد لیست باکس مشکلی نیست بگو چی می خوای تا برات کد یا توضیحش رو بذارم

باران امید
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 17:01 عصر
بازم ممنون که وقت می زاری وجواب میدی ،ممنون :لبخندساده::لبخندساده::لبخن :

اول راجع به لیست باکس :میخواهی لیست باکس خودت رو به بانک لینک بدی

نه این کارا شو کردم مشکلی ندارد .
اون کد قبلی بود که زحمتش را کشیدید و اطلاعات را از Excel می خواند و در datagridنمایش می داد. به جای datagride اطلاعات را در List box بریزد .(هر کاری کردم نشد):عصبانی++:

فایل word را هم باز کند و در Listbox بریزد.(وقتی با word مثل فایل ترتیبی کار می کنم یه سری از اسم ها را ناخوانا می کند شاید با word هم مثل Excel باید ارتباط برقرار کرد؟:کف::متفکر:)
این قضیه word که گفتید برام جا نیفتاد (یه کم برام سنگین بود):ناراحت:

parsavb
جمعه 24 خرداد 1387, 07:31 صبح
این کد رو بزار تو برنامه ات تا تکمیل بشه
هم برای اتصال به لیست باکس کد داره و هم برای اتصال به دیتا گرید

Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb
Public Class Form1
PrivateSub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) HandlesMyBase.Load
Dim strCon AsString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Test1.xls;Extended Properties=Excel 8.0;"
Dim objConn AsNew System.Data.OleDb.OleDbConnection(strCon)

Dim daSuresh AsNew OleDbDataAdapter("Select * From [sheet1$]", strCon)

objConn.Open()

Dim dsSuresh AsNew DataSet
Dim dvSuresh AsNew DataView
daSuresh.Fill(dsSuresh, "Sheet1")
dvSuresh = New DataView(dsSuresh.Tables("Sheet1"))
dvSuresh.Sort = "name"
DataGridView1.DataSource = dsSuresh<====== اتصال به دیتا گرید
DataGridView1.DataMember = dsSuresh.Tables("Sheet1").ToString<====== اتصال به دیتا گرید
ListBox1.DataSource = dsSuresh.Tables("sheet1") '<====== اتصال به لیست باکس
ListBox1.DisplayMember = "name"'<====== اتصال به لیست باکس

objConn.Close()
EndSub
EndClass

این برنامه رو هم نگاه کن تا طرز استفاده لیست باکس رو کامل متوجه بشی

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=535429#post535429

اگه بازم مشکلی بود بگو تا توضیح بدم

موفق باشی

باران امید
جمعه 24 خرداد 1387, 14:53 عصر
خدا عمر با برکت بهت بده خداییش خیلی باحال بود وصل شد :قهقهه:
در Listbox نشون داد نمی دونی من چه قدر کدا شو بالا و پایین کردم دیگه حسابی کلافه شده بودم (خدایا کمک کن ما یه کم باسواد بشیم این قدر دردسر درست نکنیم:افسرده:)

خیلی زحمت کشیدی اون برنامه رو هم که گذاشتی پیگیر بودم دیروز دیدم روشم کار کردم دستت درد نکنه یه کم دستوراشو تا وارد شم کار می بره(ولی خیلی یم کند نیستم):لبخند:

حالا من باکمال شرمندگی :خجالت::خجالت::خجالت: و البته سریشی:کف::
word را هم بگو چطور ازش اطلاعات رو بخونم.

باران امید
شنبه 25 خرداد 1387, 20:35 عصر
آقا یه راهنمایی برای خوندن word بکنید حالا که سختاش تموم شده دیگه این هم تموم بشه، دیشب همشو جمع کردن (تازه آیکونم دیشب کشف کردم چه طوری بزارم خیلی خوب شد) .
می دونم خیلی اذیت کردم خداییش شرمنده همه بخصوص parsavb هستم .
parsavb خدا هر چی بخوای بهت بده همیشه دعات می کنم واقعا بهت مدیونم.

این خوندن از word رو هم بگین و منو خلاص کنید. (الان واقعا تحت فشارم مهلت گرفتم امروز باید تحویل می دادم.)
قول می دم دیگه هیچ وقت کاری رو که بلد نیستم .شروع نکنم.
==============================
الان یه بار دیگه امتحان کردم .همون طور که فایل ترتیبی رو می خونه word رو هم بخونه از قبلش بهتر شده بود فقط مشکلش اینکه سطر اول رو کلا نامفهوم می کند و بعد از سطر آخر هم یه سری علامت اضافه می کنه .
حالا چی کارش بکنم که درست بشه؟

parsavb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 07:14 صبح
این خوندن از ورد به چه دردت می خوره چرا از ورد می خونی قبلاً هم گفت اطلاعاتی رو که فکر می کنی لازم داری توبانکت ذخیره کن تا بعداً راحتتر ازشون استفاده کنی این راه بهتر و مطمئن تر و امن تره تا خوندن از فایلهای doc که همه بهش دسترسی دارن

باران امید
یک شنبه 26 خرداد 1387, 16:11 عصر
مرسی که جواب میدی دلمو شاد کردی خدا دلتو شاد کنه.

آقا باور کن من که نمی خوام در صورت برنامه هست ( ما را چه به این کارها ).فکر کنم برای راحتی کارش می خواد که دستش برای نوع فایل آزاد باشه .
اینم کارش مثل Excel ,txt هستش .
این برنامش این طوریکه فایل را می گیرد بعد بازش می کنه می خونه و بعد در listbox می ریزد بعد دیگه این فایل بدرد نمی خوره و بعد با اطلاعاتی که بهش اضافه می شه هر دو را در بانک ذخیره می کند و اگر کاربر خواست در یه فایل جدید چاپ می کند.

قبلاً هم گفت اطلاعاتی رو که فکر می کنی لازم داری توبانکت ذخیره کن تا بعداً راحتتر ازشون استفاده کنی این راه بهتر و مطمئن تر و امن تره تا خوندن از فایلهای doc که همه بهش دسترسی دارن
اینو که می گید برام جا نمی یوفته فکر کنم اونم که گفته بنویسم نمیدونسته word مشکل داره.

parsavb
دوشنبه 27 خرداد 1387, 15:14 عصر
ببین اون نمونه برنامه ای که برات گذاشته بودم رو به خاطر داری
منظور من اینه که زمانی که اون اطلاعات رو به word می فرستی توی بانکت هم همونها رو ذخیره کنی بدین ترتیب هر زمانی که بخوای هم می تونی اون اطلاعات رو ببینی و هم با لود دوباره اونها در word همان فایلی را که قبلاً در word ساختهای رو ببینی
امیدوارم متوجه شده باشی
در مورد خوندن از ورد هم برای خودم هم سوال شد ولی هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم

باران امید
دوشنبه 27 خرداد 1387, 18:04 عصر
بله آقا حالا فکر کنم این دو زاریه افتاد .
درسته اطلاعات را کلا در sql ذخیره می کنم براش search هم نوشتم تازه اطلاعات هم در sql به صورت رمز شده نگه داری می شه . فقط اگه کاربر خروجی خواست .خروجی به صورت فایل داده می شود.

برای ورودی هم فقط باید اطلاعات فایل شده باشد . راه دیگری وجود ندارد.(برای همین فقط سه نوع فایل txt ,Excel,word را پشتیبانی می کند.)

آقا دستت درد نکنه دیگه از باعث زحمت شدنم گذشت ،چوب خطمون دیگه پر شد .

خدا عمر با عزت بهت بده ، نمی دونم چطوری از شما تشکر کنم ، فقط کاری که از دستم بر میاد اینکه دعات کنم .می دونم خیلی اذیت کردم ولی آقایی کردی و وقت گذاشتی .

بازم ممنون.

hapkidoghf
شنبه 08 فروردین 1388, 09:47 صبح
با سلام و خسته نباشيد
مي خواستم بدونم چگونه مي شه از بانك SQL به EXCEL 2003 اطلاعات را انتقال داد

pro.program
سه شنبه 13 مرداد 1388, 10:16 صبح
سلام
سوالی داشتم
من به وسیله opendialogbox فایل excel را به برنامه خود وارد میکنم و درون متغیر input که از نوع filestream است قرار میدهم
حال میخوام درون سلول 1 و 1 یک کامه وارد کنم چطور میتونم کلمه ای که میخوام را وارد همین فایل excel که در input قرار گرفته وارد کنم ؟

mj101112
دوشنبه 13 مهر 1388, 13:45 عصر
سلام به همه دوستان
ببخشيد اگر اشکالی نداره من هم وسط صحبتها يه سئوالی بکنم
من هم سئوالی مشابه داشتم
می خواستم اطلاعات يک ديتابيس sql روی زير هم درون فايل ورد اکسپورت کنم
البته به اين صورت که هر سری اطلاعاتی که مربوط به هر فيلداست در ورد دارای استايل خاص خودش باشد و بعدا به کمک خود ورد بتوانم مشخصات آنها را گروهی ويرايش کنم

البته کد آقای باران اميد را امتحان کردم ولی نمی توانم برای فرمت دهی خروجی به صورت استايل های ورد راهی پيدا کنم
آقایان parsavb و اميدباران يا سايرين می تونم در اين خصوص مزاحمتون بشم؟

kia1349
سه شنبه 17 آذر 1388, 09:44 صبح
خوب بارون جان حالا وقتشه هرچی از این و اون و همت خودت جمع کردی در قالب یه مثال برای سایرین قرار بدی تا بقیه هم استفاده کنند

saeeedft
پنج شنبه 19 آذر 1388, 11:42 صبح
خوب بارون جان حالا وقتشه هرچی از این و اون و همت خودت جمع کردی در قالب یه مثال برای سایرین قرار بدی تا بقیه هم استفاده کنند
دوست عزیز یه ضرب المثل هست میگه هرکی.......از پل گذشت، فکر کنم اینجا هم همونه، اگه قرار بود چیزی گذاشته شه توی این مدت گذاشته میشد