PDA

View Full Version : سوال: چگونه میشود جای دو کاراکتر عددی را عوض کرد؟

farzad.sharifi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 07:42 صبح
سلام دوستان
من یه برنامه دارم به زبان c که دو عدد را بصورت رشته میگیرد می خواهم یه قطعه کد به آن اضافه کنم که اگر طول عدد دوم از عدد اول بزرگتر باشد جای دو عدد را عوض کند مثلا اگر عدد اول وارد شده 12 باشد و عدد دوم وارد شده 250 باشد جای دو عدد را عوض کند یعنی عدد اول را به 250 تغییر دهد و عدد دوم را به 12 و در نهایت دو عدد را چاپ کند .( دو عدد را بصورت کاراکتر میگیرد) - ممنون میشم کسی این یه قطعه کد را بنویسد .

s++ 68-87
دوشنبه 20 خرداد 1387, 08:20 صبح
می تونین از تابع strlen استفاده کنین تو هدرstring.h که طول رشته(که همان طول عدد هست رو مشخص می کنه

و اگه لازم بود جاشون عوض شه یه رشته کمکی می گیرین و رشته مثلا a رو توش کپی می کنین بعد b رو تو a کپی می کنین و در اخرم رشته کمکی رو تو b کپی می کنین با تابع strcpy

farzad.sharifi
دوشنبه 20 خرداد 1387, 09:17 صبح
می تونین از تابع strlen استفاده کنین تو هدرstring.h که طول رشته(که همان طول عدد هست رو مشخص می کنه

و اگه لازم بود جاشون عوض شه یه رشته کمکی می گیرین و رشته مثلا a رو توش کپی می کنین بعد b رو تو a کپی می کنین و در اخرم رشته کمکی رو تو b کپی می کنین با تابع strcpy

ممکنه این یه قسمتو بنویسید( a رو تو یه رشته کپی مکنیم بعد b رو تو a و در آخر رشته کمکی رو تو b کپی میکنیم رو بنویسید) من با strcpy اشنا نیستم . ممنون میشم

s++ 68-87
دوشنبه 20 خرداد 1387, 14:34 عصر
#include <iostream.h>
#include <string.h>
int main()
{
char a[5]="123";
char b[5]="5677";
char temp[5];
strcpy(temp,a);
strcpy(a,b);
strcpy(b,temp);