PDA

View Full Version : اجراي برنامه قبل از explorer ها

john smithair
سه شنبه 21 خرداد 1387, 10:27 صبح
ببخشيد اگه عنوان مناسبي براي تاپيک قبلي انتخاب نکرده بودم. اميد وارم تو اين تاپيک به جواب برسم .
خوب دوستان به یک مشکل رسیدم که واقعا تقاضا میکنم کمکم کنید.
ببنید این برنامه ای که سورسش در این زیر قرار داره کاری میکنه که برنامه قبل از explorer ها اجرا بشه(البته نکته ی مسیر این کد رو از همین سایت گرفتم) تا اینجا هیچ مشکلی نیست و دقیقا کار میکنه. اما من میخوام که از دسکتاپ کامپیوتر کاربر عکس بگیرم و background فرمم قرار بدم و کدش رو توی فرم لود قرار دادم . خوب وقتی این کار رو میکنم.برنامه قبل از explorer ها اجرا نمیشه و پیغام خطا میده. و هر کاری کردم. هم من هم دیگر دوستانم نتونستیم این error رو ببندیم. خوب چیکار کنم که پیغام خطا نده و بتونم که از دسکتاپ کامپیوتر کاربر عکس بگیرم و background فرمم قرار بدم
واقعا نیاز دارم لطفا کمکم کنید.
اما
قبل از این که سورس رو دانلود کنید باید چند نکته بگم که هم برنامه کار کنه هم من رو بخاطر خرابی سیستمتون سرزنش نکنید.
1) وقتی button مربوط به فعال سازی برای اجرای برنامه قبل از explorer ها میاد . یک باکس ظاهر میشه که میگه سی دی ویندوز رو قرار بدید اما شما این کارو کنسل کنید.
2) خوب وقتی کامپیوتر رو دوباره راه اندازی میکنید تا برنامه رو امتحان کنید . همونطور که گفتم خطا میده.و وقتی از اون خطا خارج شدید explorer ها اجرا نشده اند. میدونید که برای اجرا ی اون ها باید از پنجره task manager
و گزینه new task استفاده کرد. در این قسمت explorer.exe رو نوشته و ok رو بزنید تا ویندوزتون راه اندازی بشه.

اینم سورسش لفطا کمکم کنید عزیزان
http://upload.iranblog.com/1/1213115286.zip
اگه اين کد کامل بشه کل برنامه تمومه

john smithair
سه شنبه 21 خرداد 1387, 15:32 عصر
سلام دوستان من احتمال میدادم(و میدهم) که نمیتونه عکس بگیره از desktop چون explorer ی وجود نداره.
لطفا اگر میتونی کمک کنید دریغ نکنید.
به قول یکی از همین سایتی ها با یاد دادن به همدیگر برای هم نردبان ترقی شویم
اگه این کد درست بشه برنامه ام تمومه. :قلب::قلب::افسرده::ناراحت:

barnamejoo
سه شنبه 21 خرداد 1387, 15:51 عصر
دوست عزیز من برنامه رو اجرا نکردم چون userinit.exe ویندوز رو replace میکنه، و کاری که انجام میده درست نیست اصلا!
اول اینکه بله ممکنه چون صفحه خالیه چیزی نمیده. دوم اینکه این تصویری که میگیره میندازه روی خود فرمش، و این باید در ایونت paint آپدیت بشه در دات نت.
سوم اینکه بجای تغییر userinit بهتره که برنامه رو در شاخه Run رجیستری بگذارید که اجرا بشه:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

john smithair
چهارشنبه 22 خرداد 1387, 16:52 عصر
سلام
دوست عزیز گفته های شما کاملا درسته.و فکر کنم همه تاییدشون کنند اما

دوم اینکه این تصویری که میگیره میندازه روی خود فرمش، و این باید در ایونت paint آپدیت بشه در دات نت.

خوب کد من برای BACKGROUND در حالت عادی کار میکنه و فقط اینکه وقتی قراره قبل از EXPLORER ها اجرا بشه کار نمیکنه. میتونید امتحان کنید.(این یه کد کاملا معتبره و در بیشتر سایت های اموزشی هم میتونید پیداش کنید)
دوم

بجای تغییر userinit بهتره که برنامه رو در شاخه Run رجیستری بگذارید که اجرا بشه:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run
خوب این رو میدونم ولی من نمیخوام برنامه ام با این کار بالا بیاید خوب چون خیلی طول میکشه.تا برنامه اجرا بشه مخصوصا اگر حجم بالایی داشته باشه
فکر کنم یه راه حلی برای حل این موضوع پیدا بشه بالاخره . ایرانی ها از بهترین برنامه نویس های دنیا اند.