PDA

View Full Version : مقایسه دو رشته در لیست تک پیوندی

steward
جمعه 24 خرداد 1387, 18:03 عصر
سوال در مورد سی:
1 برنامه می خوام بنویسم که دو تا رشته رو می گیره و در لیست میگذارد.می خوام دو تا رشته کاراکتر به کاراکتر با هم مقایسه بشند.مثلا:اگر در رشته اول ASD رو وارد کردم و در رشته دوم DAS رو وارد کردم بهم بگه دو تا لیست برابرند.اگه ممکنه دقیقا بفرمایید باید چکار کنم.ممنون.

اگه لازم دونستید به rostami2007@gmail.com ایمیل بزنید تا برنامه رو براتون بفرستم.

jalil_m
سه شنبه 11 تیر 1387, 00:43 صبح
سوال در مورد سی:
1 برنامه می خوام بنویسم که دو تا رشته رو می گیره و در لیست میگذارد.می خوام دو تا رشته کاراکتر به کاراکتر با هم مقایسه بشند.مثلا:اگر در رشته اول ASD رو وارد کردم و در رشته دوم DAS رو وارد کردم بهم بگه دو تا لیست برابرند.اگه ممکنه دقیقا بفرمایید باید چکار کنم.ممنون.

اگه لازم دونستید به rostami2007@gmail.com ایمیل بزنید تا برنامه رو براتون بفرستم.

سلام دوست عزيز.شما بايد براي اين كار از ليست پيوندي دايره اي استفاده بكنيد.

اگر بازهم مشكل داشتيد بگيد.فكر ميكنم راحت باشه.

soroush68
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 15:10 عصر
من تابع از پیش نوشته شده ای رو برای این منظور نمی شناسم ولی میشه یه تابع نوشت که دو تا رشته بگیره و در صورت مساوی بودن مثلا 1 برگردونه و در غیر اینصورت 0 یا برعکس.
تو یه حلقه ی while تا زمانی که رشته ی اول کاراکتر دارد , کاراکتر به کاراکتر از رشته ی اول بخواند - در رشته ی دوم جلو برود و هر وقت دو کاراکتر مساوی بودند کاراکتر مورد نظر رو از رشته ی دوم حذف کنه.
تا وقتی حلقه ادامه دارد اگر رشته ی دوم تمام شود این دو رشته مساوی نیستند.
اگر حلقه تمام شد باید رشته ی دوم خالی شده باشد. اگر این طور شد پس دو رشته مساویند مثل asd و sda