PDA

View Full Version : چگونگي استفاده از تصوير و موسيقي در InstallShield 12 به صورت زيبا

salehbagheri
یک شنبه 26 خرداد 1387, 13:34 عصر
زيبا سازي پروژه نصب در InstallShield 12

(فرض بر اين است كه شما مقدمات IS را بلديد، لذا متن بسيار مختصر بيان گرديده است)

براي اعمال كدهاي زير، شما بايد ابتدا يك InstallScript Project ايجاد كنيد!
نكته هاي شروع:

تمامي عكسها و تصاوير مورد نياز، حتما بايد با پسوند *.BMP باشند!
موسيقي و صداها بايد Wav يا MIDI باشند!
كليپها يا فايلهاي ويديويي بايد AVI باشند! (نكته: با تغيير نام فايلهاي WMV به AVI آنها نيز قابل پخش مي باشند)
عكسهايي كه براي BillBoard نياز داريد بايد با نام Bbrd آغاز گردند! (مثلا: Bbrd1.bmp و Bbrd2.bmp)
محيط كدنويسي IS حساس به كلمات (Case Sensitive) است، پس در حين تايپ كد دقت كنيد!
حال در سربرگ Installation Designer ، از زير شاخه Behavior And Logic ، گزينه Support Files را انتخاب كنيد.
در فريم وسط، گزينه Language Independent ، از زير شاخه Support Files را انتخاب كنيد! (گزينه اول)

در اين قسمت تصوير مورد نياز براي پس زمينه، موسيقي و كليپ تصويري خود را وارد كنيد!

http://bagheri.saleh.googlepages.com/1.jpg
دوباره در فريم وسط، گزينه Language Independent ، از زير شاخه BillBoards را انتخاب كنيد! و تصاويري كه ميخواهيد در حين نصب نمايش داده شوند را وارد كنيد! (دقت كنيد كه فايلها بايد با Bbrd شروع شوند!)
اگر هم مي خواهيد تصويري به عنوان سرآغاز نمايش داده شود، در قسمت Splash Screen آن را وارد كنيد!
حال بر روي InstallScript از زير شاخه Behavior And Logic كليك كرده تا وارد محيط كد نويسي شويد!

1- گذاشتن Background براي پروژه!
براي اينكار ابتدا بايد عكس خود را معرفي يا اعلان كنيد! يعني بعد از (#include “ifx.h”) كد زير را تايپ كنيد: (شما بايد كلماتي را كه با حروف بزرگ (Cap) نوشته شده اند، با حروف بزرگ بنويسيد!)
http://bagheri.saleh.googlepages.com/2.jpg

حال در تابع OnFirstUIBefore() كدهاي زير را اضافه كنيد! (داخل كادر قرمز)

http://bagheri.saleh.googlepages.com/4.jpg

حالا كليدهاي Ctrl+F5 را بزنيد و منتظر مشاهده نتيجه باشيد!
(كدها بسيار واضع هستند و نيازي به توضيح نيست!)
براي اطلاعات بيشتر، Ctrl+I را زده و در پنجره ظاهر شده از قسمت Function Category گزينه User Interface را انتخاب و در فريم سمت راست، گزينه PlaceBitmap را انتخاب كنيد!

2- تغيير يافتن اتوماتيك تصاوير در حين نصب!
اين مرحله نياز به كدنويسي ندارد! كافيست شما تصاوير خود را در قسمت SupportFiles بخش Billboards وارد كنيد! دقت كنيد كه نام فايلها با Bbrd شروع شوند!

3- قرار دادن موسيقي در حين نصب!
شما ابتدا بايد موسيقي خود را اعلان كنيد! يعني طبق مرحله قبل بعد از Include “ifx.h” كد زير را وارد كنيد!
http://bagheri.saleh.googlepages.com/6.jpg

حال در تابع OnFirstUIBefore() كدهاي زير را اضافه كنيد! (براي داشتن پس زمينه، نيازي به حذف كدهاي مرحله قبل نيست و كدهاي زير را بعد از آنها وارد كنيد.)
http://bagheri.saleh.googlepages.com/5.jpg

حالا كليدهاي Ctrl+F5 را بزنيد و منتظر مشاهده نتيجه باشيد!

نكته اضافي: SetTitle فقط يك متن را روي صفحه نمايش ميدهد كه اين متن در بالا اعلان شده است و تأثيري در پخش موسيقي ندارد!

مشكلات احتمالي:
1- صوت يا موسيقي خود را در قسمت SupportFiles داخل نكرده ايد!
2- پسوند فايل صوتي شما Wav نيست!
3- نام فايل را اشتباه تايپ كرده ايد!

4- قرار دادن فيلم در حين نصب!
اين قسمت نيز همانند مرحله 3 مي باشد، با اين تفاوت كه به جاي Mmedia_Wave بايد Mmedia_AVI تايپ كنيد!

5- انتخاب پوسته براي ديالوگها:
براي اينكار مسير زير را پيگيري كنيد:

Installation Designer Tab > User Interface Node > Dialogs > Skins > Choose Skin!

در اينجا فقط 6 نوع پوسته وجود دارد! در صورت نياز به پوسته هاي دلخواه، بايد از طريق نرم افزار InstallShield Skin Customization Kit آنها را ايجاد كنيد! (آموزش طريقه ساختن: به زودي)

salehbagheri
شنبه 07 دی 1387, 20:54 عصر
اين هم براي كساني كه الان حوصله خوندن ندارند!!!:قهقهه::لبخندساده:

فايل آموزشي به صورت Docx (ورد 2007)!

noshin2008
شنبه 21 دی 1387, 08:28 صبح
سلام آقای باقری.
ممنون از شما بابت این آموزش.شما به من و دوستان خیلی لطف کردین.
اما میخوام یه چیز بگم.این که اگه در این آموزش طرز استفاده از ترنزیشن در اینستال شیلد را هم به دو روش میگفتید خیلی خوب بود.روش اول همون که اول ترنزیشن میزنه بعد ستاپ شروع میشه و روش دوم اینکه موقع تغییر عکسها ترنزیسن میزنه. هرچند شما این روش را به من یه بار گفتین اما برای دوستان هم بگید خالی از لطف نیست.
ممنون

با تشکر

yeki_be_name_hich_kas
جمعه 29 آبان 1388, 19:00 عصر
سلام

آقای باقری عزیز با تشکر فراوان از پست ارزشمندتون میخواستم چند تا سوال ازتون بکنم یعنی در

حقیقت چند تا مشکل که باهاش روبرو هستم تو اینستال شید و امیدوارم که بتونید کمکم کنید.

سوال اول من اینه من طبق آموزش شما موفق شدم که عکس پشت صفحه رو درست کنم و عمل

کرد اما عکسهایی که برای نمایش در زمان نصب رو قرار داده بودم به درستی عمل نمی کرد.در واقع

میخوام راهنماییم کنید که چه جور میشه نصب رو طوری طراحی کرد که عکس پشت زمینه تا آخر

نصب ثابت باشه اما در وسط صفحه هم عکسها به صورت اتوماتیک و بدون اختلال در عکس پشت

صفحه نمایش داده بشه.

اما سوال دوم من اینه که من میخوام اول کار یه عکس بالا بیاد بعد نصب بیاد بالا.شما گفتین که

اگر هم مي خواهيد تصويري به عنوان سرآغاز نمايش داده شود، در قسمت Splash Screen آن

را وارد كنيد!

من این کار رو کردم اما عکسی در سرآغاز نمایش داده نشد.میخواستم بدونم آیا کد خواصی

باید در محل کد نویسی وارد کنم یا کار دیگری باید انجام بشه ممنون میشم آقای باقری یا بقیه

عزیزان هر کی میدونه برام توضیح بده.

ممنون میشم که راهنماییم کنید.

شاد باشید

yeki_be_name_hich_kas
چهارشنبه 04 آذر 1388, 22:43 عصر
سلام.

آقای باقری عزیز ما همچنان منتظر نظرات شما هستیم.

ممنون میشم که راهنمایی کنید.

WOLF21
دوشنبه 10 اسفند 1388, 13:07 عصر
سلام این برنامه ساختن skin را میخواستم