PDA

View Full Version : سوال: در مورد آرایه ها

AliyerEdon
یک شنبه 26 خرداد 1387, 16:53 عصر
به نام خدای مهربان و همه
سلام به همه ی دوستان من و بقیه.

از دوستان یه سوال ساده داشتم. می خواستم ببینم که چطور می شه از یک شی(یعنی همون یه کلاس) با زدن یه دکمه شی های جدید ساخت. مثلا من می خوام با زدن یه دکمه از یک کلاس مثلا Car یه نمونه بسازه و بعد به ترتیب اسم های Car1,Car2,Car3,... رو به اون بده و بعد به List Box اضافه کنه. به گمونم باید کلاس مورد نظر رو به صورت آرایه ای تعریف کرد.
لطفا توضیح بدید.

***ویرایش شده توسط مدیر بخش - علیرضا مداح***
عنوان تاپیک اصلاح شذ .
لطفا" از به کارگیری واژگان غیرفنی در عنوان تاپیک خودداری نمایید ،/
با تشکر

ASKaffash
یک شنبه 26 خرداد 1387, 17:27 عصر
سلام
این کد مثال خوبی برای درخواست شماست :

public class MyClass
{
private int i = 0;
public MyClass(int i)
{ this.i = i; }
public int f()
{ return this.i; }
}

List<MyClass> L = new List<MyClass>();
L.Add(new MyClass(1));
L.Add(new MyClass(2));
L.Add(new MyClass(3));
for (int i = 0; i < L.Count; i++)
this.listBox1.Items.Add(L[i].f());

AliyerEdon
یک شنبه 26 خرداد 1387, 19:07 عصر
به نام خدای بخشنده و مهربان و ...........
ببخشید این کدها کار من رو راه ننداخت. خطای زیر رو برای کدهای زیر می ده:

List<Entity> ent = new List<Entity>();
ent.Add(new Entity(1));
ent.Add(new Entity(2));
ent.Add(new Entity(3));
Error 1 'Mogre.Entity.Entity(CLRObject*)' is inaccessible due to its protection levelراستش من می خوام یه World Editor سه بعدی با استفاده از موتور Ogre بسازم. زبان #C رو مناسب دیدم. چون یه نمونه با #C و Ogre ساخته بودند.
حالا من می خوام که با زدن دکمه ی New Entity یه شی ایجاد بشه و نامش توی لیست TreeView اضافه بشه و بعد رندر بشه. خب حالا اگه بخوام از یه شی یا کلاس Entity دوتا بسازم یه خطا ایجاد می شه. پس به نظرم راهش اینه که شی Entity رو به صورت آرایه تعریف کنم و با زدن هربار دکمه ی New Entity یه شی Entity جدید ایجاد کنه و بعد توسط یه حلقه ی For همه ی Entityهای آرایه رو نمایش بده یا رندر کنه.
خب با این توضیحاتی که دادم کسی می تونه منو کمک کنه؟
البته چون من قبلا با ++C کار کردم و زیاد با #c و کلاسهای کمکی اون آشنا نیستم ، به کمک شما حرفه ای تر ها نیاز اساسی دارم.
در پایان از همه تشکر می کنم.

ASKaffash
یک شنبه 26 خرداد 1387, 19:24 عصر
سلام
من این کد راتست کردم وبرایتان قرار دادم آیا کلاس Entity را مشابه آنچه که برایتان گذاشتم نوشته اید ؟

mohammad272005
یک شنبه 26 خرداد 1387, 21:20 عصر
طبق درخواست شما اين هم يه مثال ساده:

AliyerEdon
یک شنبه 26 خرداد 1387, 22:36 عصر
به نام خداوند مهربان

سلام
من این کد راتست کردم وبرایتان قرار دادم آیا کلاس Entity را مشابه آنچه که برایتان گذاشتم نوشته اید ؟

کلاس Entity رو من ننوشتم. این کلاس مال موتور Ogre هستش.
کلا دیگه فکر کنم مشکلم حل شد. چون من خودم این کلاس رو از نوع آرایه تعریف کردم و با به کارگیری حلقه ی For تقریبا کارم راه افتاده. از همه ی شما دوستان خوبم تشکر می کنم بدلیل راهنمایی خوبی که کردید.:قلب::چشمک::لبخندساده:: تشویق:

AliyerEdon
یک شنبه 26 خرداد 1387, 22:37 عصر
مشکل در سرور سایت