PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات tabel بدون dataGridview

saber4166
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 14:37 عصر
سلام بر دوستان
چه طور میتوانم بجای استفاده از dataGridview برای نمایش تمام اطلاعات یک tabel از recordset استفاده کنم اگر هم گفته ام درست نیست با چه روشی غیر از dataGridview میتوانم اطلاعت tabel ام رو نمایش دهم:گیج:

saber4166
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 17:49 عصر
سلام
خواهش میکنم دوستان جواب من رو بدن ممنون میشم:اشتباه::افسرده:

ali_kashani
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 18:34 عصر
سلام

خب تو چي مي خواي نمايش بدي؟
مثلا تو Listview مي توني نمايش بدي

saber4166
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 23:04 عصر
من می خواهم بدون استفاده datagrid view اطلاعات رو نمایش بدم هدفم اینه که حافظه ای اضافی مصرف نکنم از همان خواص recrdset یا شی dataset یه فرم باز بشه واطلاعات رو نمایش بدم

ali_kashani
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 23:07 عصر
سلام

من بازهم نفهميدم شما چيكار مي خواهي بكني (شرمنده):متفکر:

saber4166
جمعه 31 خرداد 1387, 00:13 صبح
ببخشید که نمی تونم منظورم رو درست بگم
اصلا برای نمایش اطلاعات از datagridview استفاده نشه

razavi_university
جمعه 31 خرداد 1387, 01:02 صبح
DataGridView چون شبیه به یک جدول کلیه اطلاعات رو نمایش میده و خصوصیات و رویدادها و متدهای مناسب و آماده ای برای نمایش اطلاعات دیتابیس دارد استفاده می شود.
شما از کنترلهایی مثل ComboBox ، ListBox ،TextBox و .. یا هر چیز دیگه ای میتونین واسه اینکار استفاده کنید
برای اتصال و نحوه کار هم Binding رو با کنترلی که مدنظرتونه جستجو کنید.
اگر دلیل این کارتون رو واضح تر بگین دوستان بهتر می تونن کمک کنند

saber4166
جمعه 31 خرداد 1387, 15:07 عصر
اخه یکی از بر نامه نویسان برنامه یی نوشته که اطلاعات رو بدون dataGridview نمایش میده من سئوال کرم چه طور کار میکنه گفت از همان rercordset استفاده میکنه تا حافظه اضافی مصرف نشه ینی خود datasetTabel رو میاره رو form یه اصطلاحی که به کار برد گفت
recordset رو توری میکنم شاید املا اش هم درست نباشه و به صورت طوری نوشته شود این توری یا طوری یعنی چه؟:گیج:

احمد سامعی
جمعه 31 خرداد 1387, 18:37 عصر
اخه یکی از بر نامه نویسان برنامه یی نوشته که اطلاعات رو بدون dataGridview نمایش میده من سئوال کرم چه طور کار میکنه گفت از همان rercordset استفاده میکنه تا حافظه اضافی مصرف نشه ینی خود datasetTabel رو میاره رو form یه اصطلاحی که به کار برد گفت
recordset رو توری میکنم شاید املا اش هم درست نباشه و به صورت طوری نوشته شود این توری یا طوری یعنی چه؟:گیج:

سلام عزیز
اصلا لازم نیست از datasetTabel استفاده کنی، فقط وقتی داری کانکشن تعریف می کنی کافی از تابعmyReader استفاده کنی و داخل هر چی که می خوای اطلاعات وارد کنی به مثال زیر دقت کن

myConnection.Open();
myCommand.CommandText="SELECT fild_name FROM mytable ";
myCommand.ExecuteNonQuery();
SqlDataReader myReader=myCommand.ExecuteReader();
while(myReader.Read())
{
this.textbox1=myReader.Getstring(0);

}
myReader.Close();

برای دیدن کد کامل از این مثال و بهتر متوجه شدن به تایپیک های پایین این لینک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52223&highlight=commandtext) دقت کن