PDA

View Full Version : سوال: خطوط متحرک در# c

saieh125
دوشنبه 03 تیر 1387, 14:35 عصر
با سلام
من یه پروژه در# c دارم که باید اشکال فلوچارت رو ترسیم کنه . به طوری که زمانی که اشکال رو روی فرم حرکت می دیم خطوط متصل هم با اونا حرکت کنه . که من نحوه برنامه نویسی خطوط متحرک رو بلد نیستم ونمی دونم چطور لوزی و متوازی الاضلاع رو تعریف کنم. لطفا بهم کمک کنید. وقتم هم خیلی کمه یعنی تا18 تیر ممنونم.

اَرژنگ
دوشنبه 03 تیر 1387, 14:49 عصر
با سلام
من یه پروژه در# c دارم که باید اشکال فلوچارت رو ترسیم کنه . به طوری که زمانی که اشکال رو روی فرم حرکت می دیم خطوط متصل هم با اونا حرکت کنه . که من نحوه برنامه نویسی خطوط متحرک رو بلد نیستم ونمی دونم چطور لوزی و متوازی الاضلاع رو تعریف کنم. لطفا بهم کمک کنید. وقتم هم خیلی کمه یعنی تا18 تیر ممنونم.

اولین کاری که باید انجام بدید پروژه را به قسمتهایه مختلف تقسیم کنید، خطوط متحرک را بلد نیسستید و چطور لوزی و متوازی الاضلاع تعریف کنید مهم نیست، از یکجا شروع کنید و یکی یکی پیش برید و قسمت بندی کنید وگرنه کسی یک جواب کلی نمیتواند بدهد.

saieh125
دوشنبه 03 تیر 1387, 18:40 عصر
من پروژه ام رو از طریق کلاس نوشتم یعنی از یکی کمک گرفتم و می تونم شکل مستطیل ودایره رو بکشم وهمینطور با ماوس حرکت بدم و تنها این قسمت هاش مونده .

محمدامین شریفی
دوشنبه 03 تیر 1387, 19:11 عصر
من پروژه ام رو از طریق کلاس نوشتم یعنی از یکی کمک گرفتم و می تونم شکل مستطیل ودایره رو بکشم وهمینطور با ماوس حرکت بدم و تنها این قسمت هاش مونده .

با اجازه استاد آرژنگ
دوست خوب این بارگیری کن ببین ایده می گیری:19492
چون هفته امتحانات هست وقت ندارم وگرنه مثل استاد آرژنگ کمکت می کردم

محمدامین شریفی
دوشنبه 03 تیر 1387, 19:23 عصر
من اگه بودم اینکارا رو می کردم:
ببین باید مختصات اون اشکالی را که کشیدی را بدست بیاوری.
x1,y1 ابتدایش و x2,y2 انتهایش
2.حالا کا با DLL کار می کنی 2 تا جعبه متن و یک دکمه بزار اسم اون 2 تا Dll ات رو وارد کن.تا با x,y شون خط وصل کنه
3.یه تابع بنویس که اگر x,y کج شد.بفهمد مثلا باید به سمت راست کج بشود سپس بالا برود.

محمدامین شریفی
دوشنبه 03 تیر 1387, 19:29 عصر
به نظر من شکل ها رو عکس کنی راحت تری .سپس بین آنها در برنامه خط ترسیم کنی.
اینم ببین ، شاید ایده گرفتی:19494
پیروز باشی

saieh125
سه شنبه 04 تیر 1387, 22:07 عصر
سلام
اگه ممکنه بیشتر راهنمایی کنید.

محمدامین شریفی
چهارشنبه 05 تیر 1387, 00:47 صبح
سلام
خیلی پرسشت کلی است.و جوابت مثل ساختنvisio ماکروسافت
دوست خوب بعد از امتحانات اگه خواستی این پروژه ات رو ادامه بدی .XAML رو یاد بگیر(برای تصاویر دو بعدی و پویا نمایی برای محصولات ماکروسافت است . که هم تو silverlight و هم wpf به کارت میاد).
نگاه کن راحت ترین کار به نظر من اینه که تو paint شکل هات بکشی،به صورت عکس مربع ذخیره کنی .مختصات وسط چپ و راست چپ را پیدا کنی.
2.همانطور که گفته شد کدی بنویسی که تشخیص دهد x,y در کجاها شکسته شود.
خودم امتحان دارم وگرنه برات می نوشت.

x125x125
چهارشنبه 05 تیر 1387, 04:51 صبح
سلام.
اگه OnPaint رو اوررايد كني و تو اون بنويسي مي توني با كليك موس براحتي شكل رو تغيير موقعيت بدي.

محمدامین شریفی
چهارشنبه 05 تیر 1387, 23:44 عصر
سلام
کدت رو بزار اگه گیر کردی