PDA

View Full Version : کد دفترچه تلفن

star462
شنبه 08 تیر 1387, 09:15 صبح
میشه در مورد درست کردن دفترچه تلفن با c++ با کلاس و فایل یه ذره برام توضیح بدین؟ اگه امکان داره سورسش که از اشاره گر استفاده نشده برام بزارین! متاسفانه هیچ دیدی هنوز نسبت بهش پیدا نکردم

MSJazayeri
جمعه 21 تیر 1387, 02:37 صبح
نمیشه از اشاره گر استفاده نکرد چون برای حرکت میان رکورد ها باید از اشاره گر استفاده کرد.

R4z!Ye
جمعه 28 تیر 1387, 01:58 صبح
سلام

اگه سعي كني حتماً مي توني خودت برنامه رو بنويسي....

آخه خودم تازه نوشتم....

اول يه كلاس فرقي نمي كنه مي توني استراكت تعريف كني ...شامل نام ...نام خانوادگي ...تلفن ....آدرس

نام و نام خانوادگي و آدرس رو از نوع آرايه(رشته!)char و مي توني تلفن هم unsighned int تعريف كني

يا بازهم از نوع رشته ي كاراكتري...چون در هرصورت فك كنم فايل رو به طور تصادفي بر حسب شماره تلفن بنويسي بدردت نمي خوره...(من اين كارو كردم فايل گنده مي شه سيستم هنگ مي كنه!!...)
برنامه بايد بتونه

1-اطلاات شخص رو بگيره و تو فايل بنويسه...(تابعي براي وارد كردن اطلاعات: براي هر فرد اطلاعات رو بعد از اين كه فايلي رو باز كردي اگه مي خواي ترتيبي باشه ios::binary|ios::app |ios::in براي باز كردن تا هر بار كه اطلاعات وارد مي شه از بين نره اپندappend شه...بهد به اين شكل از ورودي بخون مثلاً:

يه كلاس داري به اسم class phonebook( ) حالا به صورت fname.phonbook
lname.phonebookو phone.phonebook,address.phonebook از ورودي بگير تو فايل بنويس.........)

)
2-شماره تلفني رو از كاربر بگيره اطلاعات رو چاپ كنه(جستجو بر اساس شماره تلفن)
3-نام و نام خانوادگي شخص رو بگيره شماره تلفن رو چاپ كنه...(جستجو بر اساس نام و فاميلي)
4-ويرايش phone book (دو تا گزينه1-يك شماره تلفن رو وارد كني ...تا شماره ي جديد بهش اختصاص بدي2-يك نام و نام خانوادگي بدي تا شماره تلفن مربوط بهش رو عوض كني)
5-حذف يك ركورد يا contact از فايل
6-چاپ محتويات ذخيره شده تو فايل....بهتره با استفاده از gotoxy به صورت جدول چاپش كني رو صفحه نمايش)

خوب براي همه ي اي كارا بهتره يه تابع بنويسي تك تك..تا تغير دادن برنامه هم برات راحت تر بشه!!

حالا تو بدنه برنامه هم با switch case مي توني اون توابعي رو كه نوشتي رو با گذاشتن شرط ورودي به كار ببري....

اگه تو كار كردن با فايل مشكل داري كتاب c++ جعفرن‍ژاد قمي قسمت فايل ها رو بخوني مشكلت حل مي شه يا هر كتاب ديگه اي كه خودت مي دوني!! من كه به توصيه ي يه دوست خوندم تونستم بنويسم...

موفق باشي.....