PDA

View Full Version : سوال: چرا اطلاعات را که در یک جدول پاک می کنم ، واقعا پاک نمیشه؟

alih988
پنج شنبه 13 تیر 1387, 00:29 صبح
به نام خدا

سلام.
دوستان اگر لطف کنید و راهنمایی ام کنید ممنون میشم.

من یک بانک پیش ساخته رو به پروژه ام اضافه می کنم ، بانک در server explorer اضافه میشه ، فرض کنید بانک در ریشه درایو d قرار داره !

فرض کنید من میخوام محتویات یک جدول خاص رو پاک کنم ، وقتی از طریق server explorer جدول مورد نظر رو انتخاب می کنم ، و show table data رو میزنم ، اطلاعات جدول رو نشون ، میده ، همه رو انتخاب می کنم و پاک می کنم ، ولی مشکل اینجاست ، که اطلاعات در بانک اصلی پاک نمیشه!

یعنی در اون بانکی که در ریشه درایو d وجود داره همچنان اطلاعات اون جدول وجود داره!

من برای برقرار ارتباط با بانک فقط از یک connection string استفاده می کنم به شرح زیر :
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=d:\object_DB. mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

درواقع اگر بانک رو به پروژه اضافه نکنم هم میتونم با بانک ارتباط برقرار کنم! آیا شیوه کار من اشکال داره؟

در ضمن من میخواستم sql management studio 2005 express رو نصب کنم ، از سایت مایکروسافت دانلودش کردم ، موقع نصب خطا داد که ms xml 6 رو میخواد ، اون رو هم دانلود کردم ، موقع نصب خطا داد که الان نگارش جدیدترش روی سیستم شما نصب هستش !
چه کنم ؟

alih988
پنج شنبه 13 تیر 1387, 19:13 عصر
آیا کسی نیست که مرا یاری کند؟

رضا عربلو
جمعه 14 تیر 1387, 04:01 صبح
اگر از server Explorer خود ويژوال استودیدو استفاده می کنید حذف ردیف ها بر روی دیتابیس اعمال نمی شود. ولی اگر از Managment studio استفاده می کنید در صورتی که بر روی تیبل رایت کلیک کرده و گزینه Open Table را انتخاب کرده باشید بایستی اطلاعات واقعاً حذف شوند.

Microsoft SQL Server Management Studio Express Service Pack 2 را نصب کن. اگر بر روی ms xml 6 خطا هم داد از آن چشم پوشی کن(Igbore)

alih988
جمعه 14 تیر 1387, 10:07 صبح
جناب عربلو خیلی ممنونم ، بالاخره تونستم management studio رو نصب کنم ، ولی متاسفانه نمیتونم فایل های mdf رو باهاش باز کنم ، پیغامی میده که آیا مطمئن هستید که برنامه ای جهت اجرا پسوند mdf را نصب کرده اید

رضا عربلو
جمعه 14 تیر 1387, 14:35 عصر
متوجه نشدم. یعنی شما نمی توانید دیتابیس تان را attach کنید؟

alih988
جمعه 14 تیر 1387, 16:13 عصر
منظور شما را از attach متوجه نشدم ، ولی من نمی توانم با استفاده از برنامه microsoft sql management studio 2005 express edition یک بانک با پسوند mdf را باز کنم و آن را ویرایش کنم

رضا عربلو
جمعه 14 تیر 1387, 20:53 عصر
management studio را باز کنید به ComputerName\SQLExpress متصل شود بر روی گزینه Databases رایت کلی کنید و گزینه Attach را انتخاب کنید. بعد مسیر فایل و ... را می دهید و به این ترتیب می توانید به دیتابیستان دسترسی داشته باشید.