PDA

View Full Version : ساخت exe از درون برنامه

afshindelphikar
جمعه 14 تیر 1387, 18:42 عصر
سلام خوبيد
چطور ميشه از درون برنامم يه فايل exe ساخت . من يه برنامه دارم و با اون يه فرم جديد درست ميكنم و بعد مي خوام اونو exe كنم مثل برنامه هايي كه ميسازنautotrun مرسي

Hsimple11
جمعه 14 تیر 1387, 20:28 عصر
چطور ميشه از درون برنامم يه فايل exe ساخت . من يه برنامه دارم و با اون يه فرم جديد درست ميكنم و بعد مي خوام اونو exe كنم مثل برنامه هاييautorun كه ميسازن

می خواهید یک autorun برای اول برنامه تان بسازید؟ اگر منظورتان این است که autorun ها معمولا توسط خود برنامه اجرا نمیشوند و در autorun سی دی قرار میگیرند. میتوانید یک برنامه جداگانه به عنوان autorun خود ایجاد کنید و در Autorun سی دی قرار دهید. اگر میخواهید با برنامه تان آنرا اجرا کنید میتوانید از توابع مربوط به ShellAPI ویندوز مثل WinExec یا ShellExecute کمک بگیرید.

موفق باشید...

afshindelphikar
دوشنبه 17 تیر 1387, 12:23 عصر
نه من خودم میخوام یه برنامه اتوران بسازم یعنی اینکه یه برنامه جدا که کارش ساختن اتورانه البته تقریبا داشتم خوب پیش میرفتم که یادم افتاد باید اون فرمی که کاربر طراحی میکنه به صورت exe ذخیره بشه من تا مرحله طراخی فرم پیش رفتم البته فقط به صورت تست

Hsimple11
دوشنبه 17 تیر 1387, 20:42 عصر
فکر میکنم باید از نسخه ای از دلفی مثل Professional استفاده کنید تا تمام Library ها را داشته باشد.

djscsi
سه شنبه 18 تیر 1387, 03:07 صبح
اقا یه چیزی نمیشه قبل از save کردن visible فرم 1 رو false کرد و بعد save بشه اینجوری form 1 هست ولی چون visible نیست فقط فرم2 دیده میشه و همه فکر میکنند که فایل exe ساخته شده

afshindelphikar
سه شنبه 18 تیر 1387, 09:50 صبح
شاید بشه .ترفنده جالبی هست یه جورایی داریم سره کامپیوترو کاربر گول می مالیم

djscsi
سه شنبه 18 تیر 1387, 13:45 عصر
اقا اگه نوشته upload کن ما دانلود کنیم

afshindelphikar
سه شنبه 18 تیر 1387, 15:51 عصر
باشه عزیز حتما ولی هنوز مشکلات زیاده تازه همین مشکل هم هنوز حل نشده امان از مشکلات

Hsimple11
سه شنبه 18 تیر 1387, 16:05 عصر
اقا یه چیزی نمیشه قبل از save کردن visible فرم 1 رو false کرد و بعد save بشه اینجوری form 1 هست ولی چون visible نیست فقط فرم2 دیده میشه و همه فکر میکنند که فایل exe ساخته شده

میشه بیشتر توضیح بدین؟!

afshindelphikar
سه شنبه 18 تیر 1387, 21:02 عصر
بعد از اینکه فرمهاتو طراحی کردی فرم یکتو غیبش میکنی البته زیاد جالب نیست.الان خونمون نیستم که برم یه تست بزنم ببینم چه جوری میشه یک هفته دیگه شایدم بیشتر باید برم تست کنم این ترفندو

djscsi
سه شنبه 18 تیر 1387, 21:17 عصر
باشه عزیز حتما ولی هنوز مشکلات زیاده تازه همین مشکل هم هنوز حل نشده امان از مشکلات

ممنون اگه بشه خوب میشه منم قبلا می خاستم اینو بنویسم تا یه جاهای خوبی پیش رفتم ولی به همین مشکل بر خوردم و بی خیال شدم امید وارم شما نشی بعدشم دیگه حوصله نکردم به هر حال اگه نوشتی ما رو بی نصیب نزار

afshindelphikar
سه شنبه 18 تیر 1387, 21:36 عصر
ممنون اگه بشه خوب میشه منم قبلا می خاستم اینو بنویسم تا یه جاهای خوبی پیش رفتم ولی به همین مشکل بر خوردم و بی خیال شدم امید وارم شما نشی بعدشم دیگه حوصله نکردم به هر حال اگه نوشتی ما رو بی نصیب نزار
مرسی سعس خودمو میکنم اصولا باید بشه زیاد سخت نیست شدنی هر چیزی شدنیه فقط آدم یه وقتا یه چیزایی رو نمیدونه دیگه

Felony
سه شنبه 18 تیر 1387, 21:41 عصر
دوست عزیز میتونی از یه کامپایلر پرتابل استفاده کنی ...

مثل این کامپایلر هایی که ارایه میشه و فایل پروژت رو کناره کامپایلر میزاری و کامپایلر رو اجرا میکنی و کامپایلر برنامه کامپایل میکنه برای دلفی هم زیاد هست ...

نرم افزار MultimediaBuilder هم تغریبا این طور هست اول سورس میشه و بعد به صورت Real Time کامپایل میشه ...

من قبلا همچین برنامه ای نوشتم ولی نمیتونم به دلایلی در اختیارتون بزارم شرمنده ...

afshindelphikar
چهارشنبه 19 تیر 1387, 10:25 صبح
از کجا گیر بیارمش تابحال باهاش کار نکردم

Felony
چهارشنبه 19 تیر 1387, 12:12 عصر
من تو همین انجمن دیده بودم ولی اون پست رو آقای کشاورز edit کردن و فایل پیوستسشو حذف کردن .
من الان ندارمش دوستان کسی داره این فایل رو بزاره ؟

pm_hamze
پنج شنبه 20 تیر 1387, 14:35 عصر
دوست عزیز من قبلا این سوال رو مطرح کردم اما فایده نداشت فقط همه گفتند باید برنامت کامپایلر باشه یعنی سورس برنامت رو خود برنامت کامپایل کنه

oVERfLOW
جمعه 21 تیر 1387, 11:02 صبح
دوست عزیز با اطلاعاتی که شما دارید بهتره نوشتن این طور برنامه‌ها رو فعلا شروع نکنید

جز اتلاف وقت چیزی نیست و مطالب لازم رو هم یاد نخواهید گرفت

برنامه‌هایی مثل MMB اصلا کامپایلر نیستن
یه فایل اجرایی رو از قبل مثلا با VC کامپایل می‌کنن و اون رو کنار برنامه‌ی خودشون قرار می‌دن
این فایل اجرایی که ساخته شده مثل یه مفسر هست مثلا php
بعد وقتی که شما یه Autorun درست می‌کنید MMB میاد اطلاعاتی که شما وارد کردید مثل تصاویر، متن‌ها، آهنگ‌ها و ... رو به اون فایل اجرایی که گفتم اضافه می‌کنه و یه اسکریپت مخصوص خودش هم بهش اضافه می‌کنه

یعنی شما اگه صد تا Autorun هم با MMB بسازید فایل اجرایی همون یکی هست فقط اطلاعاتی که بهش اضافه شده فرق داره

روش اضافه کردن اطلاعات هم معمولا به صورت Overlay هست (یعنی در انتهای فایل اجرایی و بدون دست‌خوردن ساختار فایل اجرایی)

نوشتن فایل Stub (فایل اجرایی ثابت) یه بحثه
و نوشتن برنامه‌ای که بتونه اطلاعات رو به اون Stub اضافه کنه یه بحث دیگه

نمونه‌های مبتدی هم برای پیاده سازی کامپایلر و اسمبلر تحت زبان‌های مختلف مثلا VB وجود داره
که عملا توانایی لازم برای کامپایل چنین پروژه‌ای رو ندارن

Felony
سه شنبه 25 تیر 1387, 09:43 صبح
این لینک رو یه نگاه بنداز :

http://www.paxcompiler.com/