PDA

View Full Version : تعريف ConnectionString روي شبكه

ali_mp64
سه شنبه 18 تیر 1387, 14:25 عصر
سلام دوستان .
ببخشيد مي دونم راجع به اين موضوع بارها بحث شده و منم تقريبا همه اونا رو خوندم و حتي توي سايت Connectionstrings.com هم گشتم ولي بازم جواب نگرفتم .من از Sqlserver 2005 استفاده مي كنم . و توي connectionstring، Appconfig رو به صورت زير تعريف كردم :

Data Source=192.168.0.1\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Tadbir;Integrated Security=True

ولي error زير رو مي ده :

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 28 - Server doesn't support requested protocol)

نمي دونم مشكل كجاست . اگه امكانش هست رتهنمائيم كنين . ممنون .

hdv212
سه شنبه 18 تیر 1387, 15:34 عصر
چون Sql Server نسخه ی Express فقط بر روی یک کامپیوتر قابل اجراس و از طریق remote قابل دسترسی نیست.

top7news
سه شنبه 18 تیر 1387, 17:40 عصر
دوست عزیز یعنی اگه از نسخه مثلا standard SQL 2005 استفاده کنیم دیگه این مشکلات پیش نمیاد درسته ؟؟

bachebahal_1363
سه شنبه 18 تیر 1387, 19:07 عصر
دوست عزیز یعنی اگه از نسخه مثلا standard SQL 2005 استفاده کنیم دیگه این مشکلات پیش نمیاد درسته ؟؟

فرقی نمی کنه در هر صورت نسخه Express فقط بر روی کامپیوتر local قابل اجراست و به صورت remot نمی تونید استفاده کنید .

چون Sql Server نسخه ی Express فقط بر روی یک کامپیوتر قابل اجراس و از طریق remote قابل دسترسی نیست.

دقیقا درسته.

Mohsen2056
شنبه 22 تیر 1387, 08:42 صبح
شاید درست بشه
Data Source =192.168.0.1\\ sqlexpress

emperor1384
شنبه 22 تیر 1387, 18:03 عصر
من هم به این مشکل برخورد کرده ام قبلاً آخر هم نتونستم حلش کنم و از یه راه دیگه رفتم
ولی شما برو تو management studio فایل دیتا بیست رو attach کن شاید حل بشه

mehdi.mousavi
شنبه 22 تیر 1387, 18:14 عصر
سلام دوستان .
ببخشيد مي دونم راجع به اين موضوع بارها بحث شده و منم تقريبا همه اونا رو خوندم و حتي توي سايت Connectionstrings.com هم گشتم ولي بازم جواب نگرفتم .من از Sqlserver 2005 استفاده مي كنم . و توي connectionstring، Appconfig رو به صورت زير تعريف كردم :

Data Source=192.168.0.1\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Tadbir;Integrated Security=True

ولي error زير رو مي ده :

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 28 - Server doesn't support requested protocol)

نمي دونم مشكل كجاست . اگه امكانش هست رتهنمائيم كنين . ممنون .

سلام.
برای enable کردن remote connection ها در SQL Server 2005 Express Edition به این سایت مراجعه کنید (http://www.datamasker.com/SSE2005_NetworkCfg.htm). اینکه همچین چیزی در این نسخه پشتیبانی نمیشه و ... فقط یه افسانه هستش.

bermouda
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 12:15 عصر
اگر SQL Server سیستم مورد نظر پسورد و یوزر داشته باشه دستور زیر اشکال داره :
Integrated Security=True
به جای این کد باید یوز و پسورد وارد کنید یعنی :
Data Source=192.168.0.1\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Tadbir;id = "user";pass="pass";