PDA

View Full Version : در مورد کامپایلر Dev-C++

soroush68
چهارشنبه 19 تیر 1387, 00:45 صبح
سلام
من کامپایلر Cev-C++ 4.9.9.2 رو نصب کردم اما متاسفانه مثل اینکه هدر فایل ها رو پیدا نمی کنه چرا که تمام توابع در برنامه رو نمی تونه بشناسه. :ناراحت:

mic_makarti
چهارشنبه 19 تیر 1387, 08:41 صبح
یعنی چی تمام توابع را نمی شناسه یعنی خطا میده یا تو قسمت کامل کردن کد برات نمیاره ؟!

soroush68
چهارشنبه 19 تیر 1387, 11:49 صبح
یعنی تمام توابعی که در هدر فایل ها تعریف شده اند بصورت undefined ایراد گرفته می شوند

Nima_NF
چهارشنبه 19 تیر 1387, 16:04 عصر
حتما نام کتابخانه ها را اشتباه می نویسید، یک نمونه کد کوچک اگر قرار دهید تست می کنیم.

soroush68
سه شنبه 25 تیر 1387, 18:46 عصر
مثلا با این کد پیغام های خطای زیر رو نشون میده. اشتباهم کجاست؟

#include <iostream>
#include <conio>
void main()
{
clrscr();
cout<<"Hello, world!";
getch();
}

Compiler: Default compiler
Executing g++.exe...
g++.exe "C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp" -o "C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.exe" -I"C:\Dev-Cpp\lib\gcc\mingw32\3.4.2\include" -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward" -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\mingw32" -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2" -I"C:\Dev-Cpp\include" -L"C:\Dev-Cpp\lib"
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp:2:17: conio: No such file or directory
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp:4: error: `main' must return `int'
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp: In function `int main(...)':
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp:5: error: `clrscr' undeclared (first use this function)
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp:5: error: (Each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in.)
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp:6: error: `cout' undeclared (first use this function)
C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward\Untitled1.cpp:7: error: `getch' undeclared (first use this function)

Execution terminated

Cold.82
سه شنبه 25 تیر 1387, 19:35 عصر
این کد رو امتحان کنید

#include <iostream>
#include<conio.h>

using namespace std;

int main()
{

cout<<"Hello, world!";
getch();
return 0;
}
در مورد متد clrscr این متد یک متد استاندارد نیست و توسط بعضی از کامپایلرها پشتیبانی می شود .

man4toman
سه شنبه 25 تیر 1387, 22:01 عصر
توی C++ من برای استفاده از cout قبلش از std استفاده میکنم.
اگه از اول از

using namespace std;استفاده کنی میتونی بدون std کدبنویسی.
به کد پست قبلی توجه کنید.

soroush68
چهارشنبه 26 تیر 1387, 12:44 عصر
بله این کد رو باید کمی تغییر داد, به کدی کهcold.82 نوشته و البته به جای clrscr(); باید نوشته شود system("cls");

caspian_man
شنبه 06 مهر 1387, 05:59 صبح
DevC++ هدر فایلی به اسم conio.h دارد ولی همه توابع موجود در کامپایلر های دیگر مثل توربو سی پلاس پلاس رو ندارد. پس توابع زیر در اون تعریف شده نیست.
clrscr
textcolor
textbackground
clreol
move text
...
البته همونطور که خودتان گفتید بوسیله دستور زیر میشود صفحه را پاک کرد.
system("cls");

MDehghani
دوشنبه 16 خرداد 1390, 12:39 عصر
فایل conio.c را به پروژه add کن وتابغ clrscr() را استفاده کن