PDA

View Full Version : سوال: رمزگذاری روی بانک در sql server 2000

shabshekan
چهارشنبه 19 تیر 1387, 02:27 صبح
سلام به همه دوستان.چطوری میشه رو دیتا بیس یا رو جدول,پسورد بزاری تا از تو enterprise manager نتونن اطلاعات تغییر بدن؟

shabshekan
چهارشنبه 19 تیر 1387, 16:51 عصر
با تشکر از همه عزیزان که راهنمایی کردن منو.خودم یکم فهمیدم ولی هنوز مشکلم حل نشوده.ولی همین قدر که فهمیدمو میگم تا شاید کار یه مبتدی مثل خودم راه بندازه.
به Enterprise Manager رفته و روی (Local(Windows NT راست کلیک کرده و Edit sql server Registration property را انتخاب کنید . بعد use sql server authentication را انتخاب کرده و نام و رمز عبور را وارد کنید .من همون sa رو زدم.

shabshekan
چهارشنبه 19 تیر 1387, 16:53 عصر
اما می خوام بدونم چه طور پسورد رو دیتا بیس بزارم که Bake up شو هم رو سیستم دیگه بردن,بازم پسورد بخواد؟؟؟؟؟؟؟

shabshekan
چهارشنبه 26 تیر 1387, 01:07 صبح
یعنی کسی یاد نداره یا اینکه دوستان و اساتید خیلی با محبت شدن.؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

habil_57
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 16:18 عصر
از تاپیک دیگه
آیا درست متوجه شدم ؟
شما می خوای اگه اسکیوال سرور رو بصورت محلی نصب کردی کاربران هدف نتونن به جداول دسترسی پیدا کنن که مثالا با بازکردن رکورهای جدول یوزرها فرم یوزرنیم برنامه رو هک کنن درست فهمیدم ؟

قفل کردن یا رمز گذاشتن روی دیتابیس یا Enterprise Manager کاری از پیش نمیبره
چرا؟ چون برنامه های دیگه های وجود داره که دیتا بیس تو رو میتونه باز کنه میدوونی که Provider ها از طریق هر برنامه ای امکان import کردن جداول تو رو دارن مثل
query analyzer یا کنسول Enterprise Manager بانکهای دیگه مثل Oracle یا حتی محیطهای توسعه براحتی به جداول شما دسترسی پیدا میکنن . پس راه حل این نیست
بهترین راه حل رمزگذاری دادهای مهم مثل یوزر ها و رمزعبورها و ... از طریق الگوریتم های هش هست و برای اینکه کسی در هنگام دسترسی نتونه مستقیما نام و رمزعبور جدید را عوض کنه باید موقع نصب اسکیوال سرور هر دو سطح امنیتی رو فعال کنی به مستندات نصب اسکیوال سرور مراجعه کنی بد نیست.
دیتا رو هش کن :بهتره با یک الگوریتم دلخواه تو کد دیتا رو رمزگذاری کنی و در برگشت با توجه به همون الگوریتم دیتا رو رمزگشایی و بازیابی کنی .
ولی در هر حال میشه از طریق gpedit.msc کنسول مایکروسافت رو برای کنترل mmc ها بست . EnterPrise Manager و query analyzer و .. همگی از طریق همین کنسول باز میشن .
بخاطر همین چیزها است که حرفه ای ترین ها میرن سراغ Oracle .
هروقت شروع کنی دیر نیست

delphi_kavoshkar
جمعه 05 تیر 1388, 01:26 صبح
چطوري مي تونم روي ديتا بيس در اس كيو ال سرور 2000 پسورد بگذارم و چطوري پسورد را تو دلفي به سرورارسال كنم
delphi_kavoshkar@yahoo.com

منصور بزرگمهر
جمعه 05 تیر 1388, 17:42 عصر
من سئوالت را قشنگ نفهمیدم، ولی امیدوارم بتوانم جوابی بدان بدهم.
تو می توانی با استفاده از User ها(منظور User های ویندوز یا user های که مستقیماً با SQL Server ایجاد می کنی) هر کدام از اشیا و هر چیز قابل تصوری را قفل و فقط کاربر مناسب توانایی اعمال عمل خود نماید.
در SQL Server برای هر چیز قابل تصوری اعم از ورود به SQL Server و ورود به پایگاه های داده، ورود، خواندن، نوشتن(دستورات) غیره غیره، در جداول، ویوها، فانکشنها، SP، دستورات (نظیر select, insert, creat table و ...) و یک کلام تمامی 100% SQL Server را می توانی به یوزهای خاص اختصاص دهی تا تنها آن یوز خاص توانایی آن کار را داشته باشد، و خلاصه امنیت در SQL Server حرف ندارد.

اگر توانستم منظورت را درست بگیرم، و مشکل تو حل نشده است، لطفاً off بگذار من توضیح کامل می دهم.

Asad.Safari
جمعه 05 تیر 1388, 18:12 عصر
اما می خوام بدونم چه طور پسورد رو دیتا بیس بزارم که Bake up شو هم رو سیستم دیگه بردن,بازم پسورد بخواد؟؟؟؟؟؟؟

اگه این Back up از طریق یک Application ای که خودتون نوشته شده است گرفته می شه , می تونید به همون کدتون یه دو تا کد با مضمون With password اضافه کنید تا روی فایل backup پسورد بذاره و در هنگام Restore هم باید این پسورد داده بشه .

موفق باشید