PDA

View Full Version : استفاده از برنامه در اينترنت!

oghab
چهارشنبه 19 تیر 1387, 10:25 صبح
با سلام
من دارم يه برنامه با دلفي مينويسم و ديتابيسي هم كه استفاده ميكنم sql server است
شركتي كه برنامه را براش مينويسم روز اول گفت كه ميخواد از برنامه تحت يك شبكه محلي كه حدود 10 كامپيوتر داره استفاده كنه!
ولي حالا كه كار پروژه از نيمه گذشته. ميگن تصميم دارند در آينده از برنامه تحت اينترنت استفاده كنند بطوري كه همه كاربران به يك ديتابيس واحد از طريق دسترسي داشته باشند و از طريق اينترنت به ثبت و جستجوي اطلاعات در ديتابيس بپردازند!
حالا من ميخواستم بدونم ميشه برنامه اي را كه با دلفي 7 و sql server2000 نوشته شده تحت اينترنت استفاده كرد؟ يا بايد از ابتدا شروع كرد و از يكي از زبانهاي net. استفاده كرد و برنامه فعلي امكان افزودن چنين قابليتي را نداره؟
با تشكر

amin_alexi
چهارشنبه 19 تیر 1387, 11:09 صبح
سلام
میشه به .NET هم احتیاج نیست !!!
اگه اونجایی که میخواد به عنوان سرور DataBase باشه براش یه IPValid و یک ADSL با سرعت بالا (اگه بالای 1Mgباشه بهتره) ... Client ها هم بهتره به Internet با سرعت بالا وصل باشن ...
به Client ها هم IpValid رو میدی ... میگی سرور اینه
به همین راحتی ...
فقط یک نکته که من رو الکی واسه یک تست کلی الاف کرد ... حتما SQL server SP4 رو نصب کن

ghasemshami
دوشنبه 16 آذر 1388, 19:24 عصر
با datasnap هم می تونی به راحتی کار کنی و خیلی امنیتش بالا هستش

vcldeveloper
دوشنبه 16 آذر 1388, 23:09 عصر
با datasnap هم می تونی به راحتی کار کنی و خیلی امنیتش بالا هستش
از کجا به این نتیجه رسیدید که DataSnap امنیتش بالا ست؟!

ihpled
یک شنبه 29 آذر 1388, 08:23 صبح
سلام
میشه به .NET هم احتیاج نیست !!!
اگه اونجایی که میخواد به عنوان سرور DataBase باشه براش یه IPValid و یک ADSL با سرعت بالا (اگه بالای 1Mgباشه بهتره) ... Client ها هم بهتره به Internet با سرعت بالا وصل باشن ...
به Client ها هم IpValid رو میدی ... میگی سرور اینه
به همین راحتی ...
فقط یک نکته که من رو الکی واسه یک تست کلی الاف کرد ... حتما SQL server SP4 رو نصب کن

يعني به همين راحتي !!
براي همشون يك ip valid مي گيريم و با همون Ado Conecction كه مي خواهيم وصل بشيم به جاي آدرس ديتابيس آدرس آي پي سرور رو اينترنت رو ميزاريم ؟

ميشه بيشتر توضيح بديد
ممنون :قلب:

Hamid.Kad
یک شنبه 13 دی 1388, 22:19 عصر
يعني به همين راحتي !!
بله. یادتون باشه که اینترنت هم یه شبکه است. فقط مقیاسش بزرگتره یه کم :لبخندساده:

براي همشون يك ip valid مي گيريم
فقط کافیه که ip سرور valid باشه. ip کلاینتها میتونه InValid باشه.
فقط باید مراقب فایروالها و ... بود و اونها رو به درستی تنظیم کرد که کلاً برای شبکه باید این کارو کرد

crazyfull
یک شنبه 25 بهمن 1388, 08:22 صبح
نيازی نيست کلاينت ها IP وليد داشته باشند
با سوکت پرگرمينگ ميشه يک ارتباط بين سرور و کلاينت ها ايجاد کنيد