PDA

View Full Version : چند سوال در مورد برنامه نویسی با فایل

gune_baxan
چهارشنبه 19 تیر 1387, 18:03 عصر
سلام خدمت دوستان،

بنده می خوام برنامه ای بنویسم که اطلاعاتی رو در فایل ذخیره کنه و امکان جستجو و بروز رسانی رو داشته باشه.

قبل از شروع چند سوال پیش اومده.

یکی اینکه اگر بخوام اطلاعات رو در چند فایل مختلف ذخیره کنم امکان دسترسی به چند فایل به صورت همزمان وجود داره یا خیر؟ مثال اینکه قبل از اینکه اطلاعاتی در مورد یک شخص در فایل دوم ذخیره بشه قبل از اون باید جستجو انجام بشه که آیا شماره کاربری این شخص در فایل اول موجود هست یا نه.

سوال دیگر اینکه میشه اطلاعات رو به صورت فارسی در فایل ذخیره کرد؟

فعلا همین.

علیرضا مداح
چهارشنبه 19 تیر 1387, 18:10 عصر
سلام دوست عزیز ،
در این زمینه به شما پیشنهاد میکنم که با فایلهای XML، ساختار آنها و چگونگی درج/خواندن/جستجو اطلاعات در آن را فراگیرید ، در ضمن شما میتواند از یک شیء DataSet/DataTable جهت خواندن و نوشتن اطلاعات استفاده نمایید ، بدین صورت که این اشیاء دارای متدی به نام WriteXML میباشد که ساختار و دیتای آنها را در درون یک فایلXML ذخیره مینماید و برای خواندن اطلاعات نیز میتوانید از متد ReadXML بهره بگیرید ، این امر به شما کمک خواهد کرد که بعضی امکانات ADO.Net را در حین کار با فایل های XML در اختیار داشته باشید ، در ضمن میتوانید با تنظیم Encoding بروی UTF-8 و امثال آن اطلاعات فارسی نیز در فایل ذخیره نمایید ،/

gune_baxan
چهارشنبه 19 تیر 1387, 18:33 عصر
سلام دوست عزیز ،
در این زمینه به شما پیشنهاد میکنم که با فایلهای XML، ساختار آنها و چگونگی درج/خواندن/جستجو اطلاعات در آن را فراگیرید ، در ضمن شما میتواند از یک شیء DataSet/DataTable جهت خواندن و نوشتن اطلاعات استفاده نمایید ، بدین صورت که این اشیاء دارای متدی به نام WriteXML میباشد که ساختار و دیتای آنها را در درون یک فایلXML ذخیره مینماید و برای خواندن اطلاعات نیز میتوانید از متد ReadXML بهره بگیرید ، این امر به شما کمک خواهد کرد که بعضی امکانات ADO.Net را در حین کار با فایل های XML در اختیار داشته باشید ، در ضمن میتوانید با تنظیم Encoding بروی UTF-8 و امثال آن اطلاعات فارسی نیز در فایل ذخیره نمایید ،/

ممنون از توجه شما،

ببخشید که پشت سر هم سوال می کنم. بیشتر به خاطر اینه که من مبتدی هستم.

متدهایی که فرمودید رو آیا میشه برای فایل های TXT به کار برد؟ چون من می خوام اطلاعات رو در فایل های TXT ذخیره کنم.

علیرضا مداح
چهارشنبه 19 تیر 1387, 18:49 عصر
هنگام کار با دو متد فوق اطلاعات با ساختار XML ذخیره میگردند و انعطاف پذیری آن و امکان انطباق آن با ADO.Net نیز به جهت استفاده از فرمت غنی XML میباشد ، اگرچه شما میتوانید فایل مورد نظر را با پسوند دلخواه خود ذخیره نمایید ، اما ساختار و محتوای فایل به صورت XML خواهد بود ،/