PDA

View Full Version : توزیع برنامه با دیتابیس SQL SERVER

VisualStudio
چهارشنبه 19 تیر 1387, 20:36 عصر
با درود فراوان
من دو برنامه دارم که با دیتابیس SQL SERVER یکی با Express و دیگری با Standard هست من میخوام این برنامه ها به درستی بر روی یک PC دیگه نصب بشه چه کار باید بکنم یعنی اینکه مثلا اکسس فقط نیاز بود اون فایل را کپی کنیم آیا بین این دو نسخه در توزیعشان تفاوتی هست خواهشا کامل توضیح بدید

VisualStudio
جمعه 21 تیر 1387, 10:17 صبح
دوستان خواهشمندم پاشخ بدید

morteza_261
جمعه 21 تیر 1387, 22:55 عصر
سلام
نمیدونم دقیقا این جواب رو میخواهید یا....
ولی در SQL باید بانک رو Attach کرد

MShirzadi
جمعه 21 تیر 1387, 23:23 عصر
خوب در مورد کار کردن با SQL Server در شبکه توی همین سایت اطلاعات ریادی می تونی پیدا کنی

VisualStudio
شنبه 22 تیر 1387, 12:11 عصر
خوب در مورد کار کردن با SQL Server در شبکه توی همین سایت اطلاعات ریادی می تونی پیدا کنی

من کی صحبت از شبکه کردم
این همه دوستان SQL Server استفاده میکنن خودشون چطور برنامه را میدن دست مشتری(که جواب من را نمیدن) آیا باید روی PC طرف پیش نیازی نصب بشه
سوالم که خیلی واضح هست

morteza_261
شنبه 22 تیر 1387, 12:32 عصر
سلام
اول SQL رو رو سیستم مشتری نصب میکنیم بعد بانکمونو بهش Attach میکنیم
بعضیا که وارد ترن با خود ستاپ برنامه و آماتورایی مثل ما از روش دستی

shamsoft
شنبه 22 تیر 1387, 20:16 عصر
اول اینکه من مطمئن نیستم که بشه Express و Standard رو با هم روی یک سیستم نصب کرد. اگه شما رو سیستم خودت نصب کردی و مشکلی نداری که هیچی رو باقی PC ها هم همینکار رو بکن. ولی به نظر من بهتره یکی رو به دیگری تبدیل کنی و نسخه SQL Server رو طبق نیاز خودت انتخاب کن که فکر می کنم express جوابگوی پروژه های شما و خیلی های دیگه رو بده.
اما اگر مشکل در انتقال دیتابیس باشه که من خودم اینجوری کار می کنم:
هنگام تولید پروژه تمام کوئری هایی که مستقیم روی دیتابیس اعمال می کنم رو توی یه Text File نگه می دارم.
این کوئریها می تونه Create Database و Create Table و Insert Into و کلا چیزایی که می خوام هنگام نصب برنامه توی SQL Server داشته باشم
بعد یه پروژه Installer می سازم و کوئری ها رو اجرا می کنم
البته می تونید پروژه جدا برای Installer درست نکنید و توی همون پروژه اصلی، چک کنید که اگر اولین باره که برنامه اجرا میشه یا اینکه Database شما وجود نداره، شروع به Install کنه :چشمک:
البته راه های دیگه هم هست. مثلا اگر پروژه شما قابلیت Backup گیری و Restore داره می تونید از این روش هم استفاده کنید

night_walker
یک شنبه 23 تیر 1387, 08:57 صبح
شما میتونی هر دو دیتابیس رو به یک ورژن بانک منتقل کنی مثلا هر دو رو ببری توی Styandard یا Express برای بردن هر دو به Standard باید دیتابیس رو به اون Attach کنی. ولی در صورتی که خواستی هر دو رو ببری توی Express باید اول اون بانکی که در Standard داری رو Detach کنی و سپس توی Connection String آدرس اون رو با استفاده از Express بدی یعنی مثل همون که از Express استفاده میکرد.

VisualStudio
دوشنبه 24 تیر 1387, 18:58 عصر
شما میتونی هر دو دیتابیس رو به یک ورژن بانک منتقل کنی مثلا هر دو رو ببری توی Styandard یا Express برای بردن هر دو به Standard باید دیتابیس رو به اون Attach کنی. ولی در صورتی که خواستی هر دو رو ببری توی Express باید اول اون بانکی که در Standard داری رو Detach کنی و سپس توی Connection String آدرس اون رو با استفاده از Express بدی یعنی مثل همون که از Express استفاده میکرد.

من که نمیخوام این کار را کنم من چجوری بگم دیگه ببینید من یک برنامه دارم که میخوام اون را بدم دست مشتری با SQL Server Express حال من چکار باید بکنم که برنامه من بدون مشکل اجرا بشه (مثلا موقعی که Access بود هیچ کاری نیاز نبود فقط کافی بود فایل DB کنار EXE بود )حالا باید برنامه SQL Server را باید رو کامپیوتر طرف نصب کنم اگه اینطوری Merge Module هاش را برام بزارید Connection String هم میدونم فقط همین!

VisualStudio
شنبه 29 تیر 1387, 11:01 صبح
دوستان کسی پاسخ بنده را نمیده

Ali_M_K
سه شنبه 01 مرداد 1387, 14:28 عصر

دوست عزیز من هم فکر میکنم راه بالا کامل ترین و بهترین راهه و اصلا تنها راه اصولیه(یعنی یه بانک برای تمام برنامه های سرویس گیرنده)
فقط برای اینکه مشکلی برای برنامه نصب شده از قبل یا برنامه های دیگه که با sql ارتباط دارند پیش نیاد باید از ورژن بالاتر استفاده کنی.
با یه backup , restore ساده مشکلت حل میشه.

shamsoft
سه شنبه 01 مرداد 1387, 18:12 عصر
من که نمیخوام این کار را کنم من چجوری بگم دیگه ببینید من یک برنامه دارم که میخوام اون را بدم دست مشتری با SQL Server Express حال من چکار باید بکنم که برنامه من بدون مشکل اجرا بشه (مثلا موقعی که Access بود هیچ کاری نیاز نبود فقط کافی بود فایل DB کنار EXE بود )حالا باید برنامه SQL Server را باید رو کامپیوتر طرف نصب کنم اگه اینطوری Merge Module هاش را برام بزارید Connection String هم میدونم فقط همین!
خودتون که گفتید! آره باید SQL Server Express (http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=220549B5-0B07-4448-8848-DCC397514B41&displaylang=en) روی کامپیوتر مشتری نصب بشه
Merge Module هاش چیه !!؟ مگه از طریق خود VS می خوای Setup برنامه رو بسازی ؟