PDA

View Full Version : آیا میشه اسم متغیری رو از ورودی خوند

m0rteza
پنج شنبه 20 تیر 1387, 06:27 صبح
من میخوام اسم متغییر رو از ورودی بخونم و بعد اونو ایجاد کنم
مثلا
string NameOfVar=txt_Name.Test
int NameOfVar

Sajjad.Aghapour
پنج شنبه 20 تیر 1387, 08:26 صبح
خوب مثالی که شما در اینجا زدید که نمیشه.چون دوتا متغیر با یک اسم؟!!!!
در مورد متغیرهای int و .... فکر نکنم ولی در مورد ابجکت ها میشه...

TextBox txt = new TextBox();
txt.Name = textBox1.Text;

اما می تونم دلیل کارتون رو بپرسم ؟!!!!

mehdi.mousavi
پنج شنبه 20 تیر 1387, 13:15 عصر
من میخوام اسم متغییر رو از ورودی بخونم و بعد اونو ایجاد کنم
مثلا string NameOfVar=txt_Name.Test
int NameOfVar

سلام.
برای اینکار باید از CodeDOM استفاده کنید، اما میتونم بپرسم چرا میخواهید همچین کاری انجام بدین؟ فکر میکنم اگر سوال اصلی رو مطرح کنید، پاسخ مناسبتری خواهید گرفت.

m0rteza
پنج شنبه 20 تیر 1387, 14:02 عصر
ممنون از هر دو
میخواستم از این طریق فرم های موجود که اسمشون از Dbخونده میشه باز کنم . یه شرایطی هست که نمیشه تشخیص داد الان از db چه فرم هایی میاد . ما با این کار میخوایم show کردن فرم ها رو دینامیک کنیم. روش دوم چی هست میشه توضیح بدید. باید یک طور باشه که انگار داریم از فرم دلخواه شی ایجاد می کنیم. روش اولی چون ارجایی به فرم دلخواه نیست .نمیشه و فقط یک فرم خالی باز میکنه

mehdi.mousavi
یک شنبه 23 تیر 1387, 12:48 عصر
ممنون از هر دو
میخواستم از این طریق فرم های موجود که اسمشون از Dbخونده میشه باز کنم . یه شرایطی هست که نمیشه تشخیص داد الان از db چه فرم هایی میاد . ما با این کار میخوایم show کردن فرم ها رو دینامیک کنیم. روش دوم چی هست میشه توضیح بدید. باید یک طور باشه که انگار داریم از فرم دلخواه شی ایجاد می کنیم. روش اولی چون ارجایی به فرم دلخواه نیست .نمیشه و فقط یک فرم خالی باز میکنه

سلام.
اسم این فرمها چطوری وارد بانک شده؟ آیا نمیتونستید جای ذخیره نام فرم، کل فرم رو Serialize کنید و در بانک ذخیره کنید؟ لطفا یه خرده مساله رو بیشتر برامون توضیح بدین.