PDA

View Full Version : بهتره از چه کنترلهایی استفاده کنم؟؟؟

manzare
پنج شنبه 20 تیر 1387, 12:21 عصر
سلام
من میخوام یک سری سئوال امتحانی روی چند صفحه بزارم نمی دونم برای این کار بهتره از چه کنترلهایی استفاده کنم که هم کارم زیبا تر بشه و هم راحتتر
این سئوالات رو از یک database انتخاب میکنم ودر چند صفحه باید نشان بدهم
من تازه کارم اگر کنترلهای پیشنهادیتون تنظیمات خاصی داره ممنون میشم راهنماییم کنید

Mahyaa
پنج شنبه 20 تیر 1387, 14:10 عصر
1- با چه فرمتی میخوای بگذاری ؟ (متن خالی ؟ با تصویر ؟ )
2 - جواب هاش گزینه ایه؟
3- درون متن میخواهی لینک هم داشته باشه به سایر نقاط متن ؟

اولین چیزی که به ذهن میرسه همان RichEdit خودمونه که فقط میتونی متن رو با فونت و رنگ دلخواه نمایش بدی . ولی TRichEdit عکس رو ساپورت نمیکنه و اگر تصویر داری میتونی بری سراغ RichView (http://www.trichview.com/download/)و یا مشابه اون .

babak_delphi
جمعه 21 تیر 1387, 15:32 عصر
اگر قرار است نمایش داده شود و بعد هم چاپ شود از ابزارهای گزارشگیری استفاده کنید
با PreView به کاربر نشان دهید بعد هم چاپ کنید.

manzare
یک شنبه 23 تیر 1387, 08:38 صبح
- با چه فرمتی میخوای بگذاری ؟ متن خالی
2 - جواب هاش گزینه اییه
3- درون متن میخوام لینک هم داشته باشه به سایر نقاط متن
4 - میخوام بعد از نتمایش بتونم از صفحاتش print بگیرم
اگر از PreView بخوام استفاده کنم چه تنظیماتی باید در propertis اش انجام بدم؟

Hsimple11
یک شنبه 23 تیر 1387, 15:39 عصر
شما میخواهید برنامه بنویسید یا صرفا یک گزارش و پرینت از سوالهای دیتابیس خود بگیرید؟ در حالت اول باید مشخص کنید که چه اعمال را کاربر باید انجام دهد. مثلا میخواهید برنامه تان قابلیت امتحان گرفتن داشته باشد، درصد مشخص کند، ..... در این حالت بفرمایید تا بیشتر راهنمایی شوید.

اما اگر فقط میخواهید از بانک سوالتان یک گزارش بگیرید از ابزارهای گزارش گیری استفاده کنید. در زیرتالار ابزارهای گزارشگیری همین بخش دلفی ، در این مورد کاملا بحث شده است. با قرار دادن چند کنترل گزارش گیری و ارتباط دادن آنها به بانک اطلاعاتی خود میتوانید تمامی سولات را به شکل شکیلی دیده و چاپ کنید.

موفق باشید...

manzare
چهارشنبه 26 تیر 1387, 12:56 عصر
سلام من میخوام در این پروژه امتحان به صورت online (تنها در شبکه ی داخلی یک آموزشگاه) انجام بشه
و برای این کار باید به نحوی سئوالات را از دیتابیسم انتخاب کنم (هر ازمون یک نمونه سئوال منحصر به فرد) و به کاربر نشان دهم سپس با اتمام زمان ازمون جوابها را بررسی کرده و نتیجه را اعلام کنم
نتیجه به صورت ( کل امتیاز //سطح کلاس پیشنهادی و ..) خواهد بود
ممنون میشم کمکم کنید وبرای بهبود کارم ایده دهید
با تشکر ((تازه کار))

Hsimple11
چهارشنبه 26 تیر 1387, 13:34 عصر
کد برنامه را میخواهید یا اینکه از چه کنترلهایی استفاده کنید؟

manzare
یک شنبه 30 تیر 1387, 07:38 صبح
سلام
میخواستم بدونم در چنین پروژه ایی اگر بخوام یک سری سئوال امتحانی روی چند صفحه بزارم نمی دونم برای این کار بهتره از چه کنترلهایی استفاده کنم که هم کارم زیبا تر بشه و هم راحتتر؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر پروژه ی مشابهی دارید که میتونه کمکم کنه وبهم ایده بده ممنون میشم برام بفرستید:لبخندساده:

Hsimple11
یک شنبه 30 تیر 1387, 11:08 صبح
باز هم جواب من را ندادید. صرفا یک گزارش گیری یا یک برنامه Interactive؟؟؟