PDA

View Full Version : يادگيري Data Base

mth_sh89
جمعه 21 تیر 1387, 02:20 صبح
سلام
من میخوام استفاده از پایگاه داده رو توی C# از مقدماتی تا پیشرفته یاد بگیرم

به ترتیب باید به چه چیزهایی مسلط باشم تا بتونم برنامه هایی که پایگاه داده در اونا به کار میره رو براحتی بنویسم؟؟؟

اگر بای خصوصیتی رو بلد باشم لطف کنید بگید
واسه data base توی تاپیک های زیادی رفتم ولی چیری که می خواستم ندیدم:عصبانی++:

ممنون

bachebahal_1363
جمعه 21 تیر 1387, 10:01 صبح
به قسمت مقالات سایت برو و در مورد آموزش C# مقالات انگلیسی و فارسی زیادی به چشم می خوره که با یه جستجوی ساده هم می تونی کتابهایی پیدا کنی.

Xcalivorse
جمعه 21 تیر 1387, 11:06 صبح
کتاب برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی در #C ترجمه مهندس رامین مولانا پور خیلی خوبه. حجم کتاب حدود 700 صفحه است و خوب رات میندازه.

razavi_university
جمعه 21 تیر 1387, 17:39 عصر
پیشنهاد می کنم ابتدا مطالبی در رابطه با مفاهیم بانکهای اطلاعاتی و DBMS مورد نظرتون کسب کنید و زبان SQL رو یاد بگیرید و بعد از اون چون می خوایید برنامه ای بنویسید که از این بانک اطلاعاتی استفاه کند باید کلاسها و ابزارهایی که برای اینکار فراهم آورده شده رو یاد بگیرید (در دات نت ADO.Net این وظیفه رو بر عهده داره)

به نظر من کتاب برنامه نویسی بانک ها اطلاعاتی در2.0 #C اصلا کاربردی نیست و مطالبش رو پراکنده گفته

موفق باشید

gdevnb
جمعه 21 تیر 1387, 23:37 عصر
سلام
همونطور که جناب رضوی گفتن با مفاهیم DBMS ها شروع کن . مفاهیم تو این زمینه خیله مهمه ازش قافل نشید.
مفاهیم SQL
T-Sql /PL-Sql
ADO.Net
...

Wrox Professional ADO .NET 2.0 Programming With SQL Server 2005 Oracle And MySQL
موفق باشید

mth_sh89
دوشنبه 31 تیر 1387, 14:22 عصر
این کتاب یه کم قدیمی شده واگه کسی بخواد با
C#.NET2005
کار کنه به مشکل بر میخوره ولی کتاب آقای هاشمیان خیلی به روز ومفیده
http://i38.tinypic.com/1531qqe.jpg

amir.khanlari
دوشنبه 31 تیر 1387, 16:52 عصر
کتاب head first sql و head first c# خیلی می تونه کمکتون کنه مخصوصا اولی . چون دومی vstudio2008 رو توضیح داده.

mth_sh89
سه شنبه 01 مرداد 1387, 01:52 صبح
شما خودتون از این کتاب ها استفاده کردید؟؟؟
چون کتاب زبان اصلی کم گیر میاد
یا بهتر بگم گیر نمیاد
چون ملت بیشتر ترجمه شدش رو می خرن اونا هم دیگه نمیارن

razavi_university
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 01:43 صبح
دوست عزیز شما مجبور نیستین نسخه کاغذی کتابهاب رو بخرید!!
نسخه الکترونیکی کتابها(eBook) رو دانلود کنید و بخونید

amir.khanlari
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 14:23 عصر
البته باید بگم که حجم این کتابها زیاد است و C# چیزی حدود 130mb است و sql هم حدود 50mb است.ولی متن این کتاب ها واقعا روان و سبک جدیدی دارد.