PDA

View Full Version : اشکال در کار با گرافیک در Turbo C

مصطفي2008
شنبه 22 تیر 1387, 15:00 عصر
با سلام . من هروقت كه مي خواهم برنامه گرافيكي را در سي اجرا كنم با يك خطا روبرو مي شوم به اين مضمون كه
bgi grafices not supported undr windows
لطفا راه حلش را به من نشان دهيد

Nima_NF
شنبه 22 تیر 1387, 17:51 عصر
تاپیک گرافیک در C را ایجاد کردم تا چنین سوالی مطرح نکنید، پست اول آن را مطالعه کنید.

مصطفي2008
شنبه 22 تیر 1387, 19:30 عصر
من پست اول را چند بار خواندم .ولي واقعا نمي دانم اين مشكل را چطور حل كنم .لطفا با يك مثال ساده به من توضيح بدهيد .متشكرم

Nima_NF
شنبه 22 تیر 1387, 20:01 عصر
از بین 4 روش ذکر شده، سوال شما مربوط کدام مورد هست و چه کامپایلری؟

(پست ها انتقال داده شدند)

مصطفي2008
شنبه 22 تیر 1387, 21:28 عصر
سوال من مربوط به كامپايلر turboo c .
من يك بار در جايي ديدم كه براي نوشتن برنامه ي گرافيكي ابتدا كارت گرافيك را به برنامه معرفي مي كنند. من اين دستور را مي خواهم.

Nima_NF
یک شنبه 23 تیر 1387, 14:26 عصر
در قسمت 4 در همان تاپیک 3 لینک از کار گرافیک با Turbo C قرار داده شده است که می توانید با مطالعه مثال های آن ها اطلاعاتی کسب کنید.

int main(void)
{
int gdriver = DETECT, gmode;

initgraph(&gdriver, &gmode, "F:\\Pro\\TC\\BGI");
// other codes....

دوباره تاکید می کنم که توابع گرافیکی بورلند دیگر منسوخ شده اند و در کامپایلرهای جدید نیز قابل استفاده نیست.

newsha3000
یک شنبه 23 تیر 1387, 22:12 عصر
ba sala. man ye moshkel kheily bozorg va fory daram. ye bazi be zabane c daram ke dar vaghe shabihe tenise. zamine bazi dayere shekl hast va 2 ta rocket darim ke yekiro ba mouse control mikonan va unyeki rockete computere. rocketha ba dasture arc neveshte shode. toop ham moraba hast na dayere. rockete computer ro chetor code nevisi konam. computer az koja befahme ke toop kojast ta be samte un bere. komak konid torokhoda

mbmb_0000
سه شنبه 25 تیر 1387, 10:12 صبح
سلام عزيز
ببين شما اول بايد به فايلال bgi در فايل برنامه برويد و از آن پوشه فايل EGAVGA.BGI را به داخل پوشه bin كپي كنيد تا در وحله اول امكان پشتيباني مد گرافيكي را به شما بدهد و سپس در برنامه اين خطوط را در جاي خودشان اضافه كنيد .

#include<graphics.h>
void main()
{
int driver,mode;
driver=DETECT;
mode=0;
initgraph(&driver,&mode," ");
{

mehrdadmehrvarz
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 10:31 صبح
البطه مشکل اون دوستمون واسه اینه که توربو سی اگر محیطش ویژوال باشد قادر نیست برنامه های گرافیکی داس رو اجرا کنه و واسه حل این مشکل باید برنامرو در محیط سی تحت داس اجرا کرد