PDA

View Full Version : لیست کاربران

مجتبی جوادی
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:03 عصر
دوستان سلام
من یک برنامه نوشته ام با آن کابران زیادی می ت.انند کار کنند . وقتی برنامه را اجرا می کنم قبل از اینکه فرم اصلی برنامه باز شود ، فرم لیست کاربران باز شده که در آن عملیاتی نظر ثبت نام کاربر جدید ، حذف کاربر و ... وجود دارد . من دستور باز شده فرم کاربران را در رویداد Onshow فرم اصلی قرار داده ام . حال می خواهم بدانم آیا روش بهتری هم ممکن است یا نه ؟ اصلا آیا این کار من درست است یا نه ؟ ولی برنامه ام بطور کامل کار می کند .
یک سوال دیگر اینکه می خواهم بدانم فرق OnActive و OnShow و OnLoad چیست ؟ کدام رویداد زودتر اجرا می شود ؟
با تشکر

Touska
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:27 عصر
کار شما درست نیست ولی کار میکنه ، چرا فرم کاربرانتان را فرم Main قرار نمی دهید.

اول ONShow اتفاق می افته بعد onActive

ONShow زمانی اتفاق می افته که فرم می خواهد نمایش داده شود ، که روال Show صدا زده می شود.

OnActive زمانی که فرم شما از حالت DeActive به حال Active دربیاد یعنی Focus در این فرم فعال شود.

و OnLoad فکر کنم در VB بود نه دلفی

موفق باشید :)

اصغر (پآچ)
سه شنبه 25 تیر 1387, 17:37 عصر
سلام دوست من
چرا همچین کاری کردی؟ اگه سطح دسترسی برای کاربرات گذاشتی چرا قبل از نمایش فرم اصلیت فرم کاربران رو نمایش می دی؟ من از این موضوع که گفتی هیچ نتونستم منظورت رو بفهمم!

اما فرق OnCreate و OnShow و OnActive : OnCreate وقتی فراخوانی میشه که فرم بخواد ایجاد بشه و OnShow وقتی فراخوانی میشه که فرم بخواد بنمایش در بیاد و OnActive وقتی فراخوانی میشه که فرم آماده اجرای دستورات باشه و اولویت فراخوانی به صورت OnCreate بعد OnShow و در آخر هم OnActive می باشد.

موفق و موید باشی