PDA

View Full Version : ذخیره هر ROW دیتا گرید در یک جدول دیگه.

Roya Rayane
چهارشنبه 26 تیر 1387, 22:53 عصر
سلام.
دوستان من تو برنامم یک بخشی دارم که یک گرید داره. می خوام با دادم اندیس Row اون رو رو داخل یک جدول دیگه ذخیره کنم.
فیلدهای من(Name,Fname,tell(
فیلدهای جدول دیگه هم همینطور.
ممنون.

Roya Rayane
پنج شنبه 27 تیر 1387, 08:43 صبح
دوستان جوابی نبود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

mehrnoosh_al62
پنج شنبه 27 تیر 1387, 08:57 صبح
سلام دوست عزیز
میشه منظورتون رو واضح تر بگید ؟
منظورتون اینه که میخواید هر سطر از دیتاگرید رو که انتخاب کردید اندیسش تو یه جدول دیگه ذخیره شه؟

Roya Rayane
جمعه 28 تیر 1387, 11:25 صبح
سلام.
ممنون از توجهت.
فرض کنیم که دیتا گرید ما 100 تا Row داره.حالا می خوایم وقتی دکمه ذخیره رو زدیم تمام Rowهایی که در گرید تغییر داده شده یا تغییر هم نکرده رو در یک Table دیگه که دقیقا ساختار Table جاری رو داره ذحیره شود. یا اینکه یک عدد بدهیم مثلا بگیم Row یک, دو... هر چی. بعد اون Row رو ذخیره کند.
ممنون.

Himalaya
جمعه 28 تیر 1387, 23:15 عصر
البته باید تعداد سطرهای datagrid رو بشماری و با عددی که وارد میکنی مقایسه کنی تا ببینی اصلا عدد وارد شده تو رنج درستی هست یا نه ( اگه datagrid ده تا سطر داره طرف نمیتونه سطر 11 رو برای ذخیره تو جدول انتخاب کنه)
connection string رو هم خودت بنویس ...
کدهای زیر رو هم همینطوری نوشتم اگه ایرادی داره (ایراد بزرگ یا کوچیک) شرمنده ...
اگه از dataGridView1.Rows[int.Parse(textBox1.Text)].Cells[0] ایراد گرفت یه .tostring() هم بنداز پشتش

SqlConnection con1 = new SqlConnection("??????????");
SqlCommand command1 = new SqlCommand();
command1.CommandText = "insert into table_name (name,fname,tell) values (@a,@b,@c)";
command1.Parameters.AddWithValue("@a", dataGridView1.Rows[int.Parse(textBox1.Text)].Cells[0]);
command1.Parameters.AddWithValue("@b", dataGridView1.Rows[int.Parse(textBox1.Text)].Cells[1]);
command1.Parameters.AddWithValue("@c", dataGridView1.Rows[int.Parse(textBox1.Text)].Cells[2]);
con1.Open();
command1.ExecuteNonQuery();
con1.Close();