PDA

View Full Version : سوال: کد خوانی و رفع اشکال در# C

MOSTAFANAVVAB
شنبه 29 تیر 1387, 11:16 صبح
با سلام
دوستان میخواستم بپورسم که برای من که رشته تحصیلی من کامپیوتر نیست چگونه میتوانم در این راستا کد نویس قهاری شوم و مهارت های لازم را کسب کنم و موقع خواندن کد ها ی دیگران از آن سردربیاورم و متوجه شوم

MOSTAFANAVVAB
شنبه 29 تیر 1387, 12:33 عصر
لطفا در این گفتگو شرکت کنید
ما پذیرای نظرات شما هستیم

ASKaffash
شنبه 29 تیر 1387, 14:40 عصر
سلام
دوست من این سئوال یک کم سخت است .
اگر شما در Syntax دستورات یک زبان مسلط باشید وتکنیکهای لازم جهت انجام بعضی از عملیات را بدانید احتمالا میتوانید خط برنامه نویسانی که درست برنامه مینویسند را بفهمید که البته روش برنامه نویسی بعضی از افراد مثل رشته های ماکارانی درهم است که خود یک تخصص خاص می طلبد!

sinpin
شنبه 29 تیر 1387, 15:13 عصر
كاري كه ميخواهيد انجام دهيد اصلا ساده نيست و - بسته به وسعت برنامه - نياز به تجربه ي فراواني دارد.
اما در هرصورت پس از شناخت و دانستن syntax زبان، مفاهيم اوليه شي گرا، امكانات دات نت فريمورك، الگوهاي طراحي و ... با يكي از 3 مورد زير مواجه ميشويد :

1- برنامه هايي كه بشكل نامناسب و غير استاندارد نوشته ميشوند :‌ خواندن سورس كد؛ كاري بيهوده است
2- برنامه هايي كه بصورت ساده و با رعايت استانداردها نوشته ميشوند :‌ سورس كد را ميتوان آسانتر مطالعه و دنبال كرد
3- برنامه هايي كه مطابق با الگوها و يا براي تكنولوژيهاي خاص نوشته ميشوند :‌ نياز به تجربه و دانش بيشتر دارد.

MOSTAFANAVVAB
یک شنبه 30 تیر 1387, 08:04 صبح
از همه شما دوستان سپاس گذارم
ولی من در این یک سال که وارد این خط شدو از خریدنو مطالعه کردن انواع کتابها وحتی صفهات وب دریق نکردم
میدانید مشکلم کجاست
فرض کنید که چند خط کد از آدرسhttp://www.codeproject.com/KB/cs/Power_Point_Automation_C_.aspx را برای حل یکی از مشکلات من جستجو کردم ولی این خط را من باید بتوان متوجه بشوم تا بتوانم از آن بصورت بهینه تر استفاده کنم ، البته ناگفته نماند که مثلا اینقدر متوجه هستم که کجا از متقیر ها استفاده کرده و کجا از چی ولی علت اینکه چرا از این مقادیر استفاده میشه را نمی فهمم

بنظر شما من باید چه کنم تا یک برنامه نویس حرفه ای بشوم راستی تا یادم نرفته در مورد خود سیستم چه کتابی را به من پیشنهاد میکنید؟

linux
یک شنبه 30 تیر 1387, 22:16 عصر
از همه شما دوستان سپاس گذارم
ولی من در این یک سال که وارد این خط شدو از خریدنو مطالعه کردن انواع کتابها وحتی صفهات وب دریق نکردم
میدانید مشکلم کجاست
فرض کنید که چند خط کد از آدرسCodeProject: Simple Power Point Automation using C#. Free source code and programming help (http://www.codeproject.com/KB/cs/Power_Point_Automation_C_.aspx) را برای حل یکی از مشکلات من جستجو کردم ولی این خط را من باید بتوان متوجه بشوم تا بتوانم از آن بصورت بهینه تر استفاده کنم ، البته ناگفته نماند که مثلا اینقدر متوجه هستم که کجا از متقیر ها استفاده کرده و کجا از چی ولی علت اینکه چرا از این مقادیر استفاده میشه را نمی فهمم

بنظر شما من باید چه کنم تا یک برنامه نویس حرفه ای بشوم راستی تا یادم نرفته در مورد خود سیستم چه کتابی را به من پیشنهاد میکنید؟
دریغ ، و متغیر درست هست، اولین کار در برنامه نویسی درست نوشتن هست وگرنه کامپایلر syntax error میده.
آموزش دیدن در هر کاری شرط ادامه کار هست ، حالا این آموزش با سر کلاس رفتن ، خودآموز و ... بوجود می آید ، بعد هم تجربه که آن هم در طول زمان و با انجام پروژه بدست می آید.

mth_sh89
یک شنبه 30 تیر 1387, 22:28 عصر
شما می خواهید کد نویس بشید یا برنامه نویس؟؟؟

کد نویس شدن خیلی آسونه ولی برنامه نویس شدن درصورتی که رشتتون کامپیوتر نباشه همت می خواد

اَرژنگ
دوشنبه 31 تیر 1387, 02:48 صبح
شما می خواهید کد نویس بشید یا برنامه نویس؟؟؟

کد نویس شدن خیلی آسونه ولی برنامه نویس شدن درصورتی که رشتتون کامپیوتر نباشه همت می خواد
منظورتان کد نویس بدانه انظباط و دیسیپلین هست که هر چی را قاطی پاتی سرهم میاره ؟ یا کد نویسی که بقیه کارش را مثل کار یک هنرمند میبینند؟
کد نویس خوب هم همت میخواهد، دیسیپلین لازم دارد و مثل هر کار دیگری اگر قرار است بدرخشند از خودگذشتگی و درک و فهم لازم دارد. این چرندیات که فقط با دانشگاه میشه به یک جایی رسید مال ۲۰ سال پیش است که اینترنت نبود و اطلاعات را فقط میشد در دانشگاه و یا کتابخانه دانشگاه بدست آورد. این روزها با مقدار اطلاعاتی که قابل دسترسی دست و با فرومها و کسانی که در سطح بالا کارشان را منتشر میکنند )چه به شکل بلوگ و یا ویدیو ، یا روشهایه دیگر ...) دانشگاهها هم عوض شدند.
کلی از دانشگاهها کورسهاشان را به شکل باز در دست همه قرار میدند.
تو زندگی هر کاره درستی همت میخوهد.

MOSTAFANAVVAB
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 09:20 صبح
از ایکه در این تایپیک شرکت کردید کمال سپاس گزاری را دارم
انچه که گفته شد منظور ما تمام آنچه که در این سفهات برای شناختن و فهمیدن
فرض کنید که این []یا% و از این قبیل شیها یا مثلا بواین اینها یعنی چی چه کاربردی دارد
حقیقت این است من خیلی کتاب خوندم اینجوری بگم که تقریبا کتاب بدرد بخوری در بازار نیست که من نخونده باشم ولی موضوع اکثر اونا تکراری و به موضوع جدید نپرداختن

من برای درک این مفاهیم چه باید بکنم

linux
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 11:57 صبح
...............
...............
زبان c# مثل همه زبانها یک قواعد و قوانینی دارد که باید آنها را رعایت کنید،
معمولا همه کتاب ها از تعریف کامپیوتر و الگوریتم شروع می کنند با فرض اینکه شما اینها را می دانید،
ابتدا باید با ساختار زبان آشنا بشوید مانند تعریف متغیر ها ، تعریف ثوابت، دستوارت مقدار دهی، شرطی و تکراری ، بعد تعریف توابع ، انواع توابع و ... بعد نوبت شی گرایی هست ، تعریف کلاس ، خصوصیات، متدها و ... وقتی به اینجا رسیدید شما با زبان برنامه نویسی آشنا شدید و باید با روشها و الگوها آشنا بشوید. سعی کنید کتاب هایی را مطالعه کنید که به زبان انگلیسی هستند.

sinpin
پنج شنبه 03 مرداد 1387, 13:21 عصر
من خیلی کتاب خوندم اینجوری بگم که تقریبا کتاب بدرد بخوری در بازار نیست که من نخونده باشم ولی موضوع اکثر اونا تکراری و به موضوع جدید نپرداختن
حداقل در فيلد برنامه نويسي تعدد كتابها بهيچوجه عامل مهمي نيست و عمق و دقت خواندن ست كه اهميت دارد.

MOSTAFANAVVAB
شنبه 05 مرداد 1387, 08:54 صبح
...............
...............
زبان c# مثل همه زبانها یک قواعد و قوانینی دارد که باید آنها را رعایت کنید،
معمولا همه کتاب ها از تعریف کامپیوتر و الگوریتم شروع می کنند با فرض اینکه شما اینها را می دانید،
ابتدا باید با ساختار زبان آشنا بشوید مانند تعریف متغیر ها ، تعریف ثوابت، دستوارت مقدار دهی، شرطی و تکراری ، بعد تعریف توابع ، انواع توابع و ... بعد نوبت شی گرایی هست ، تعریف کلاس ، خصوصیات، متدها و ... وقتی به اینجا رسیدید شما با زبان برنامه نویسی آشنا شدید و باید با روشها و الگوها آشنا بشوید. سعی کنید کتاب هایی را مطالعه کنید که به زبان انگلیسی هستند.
__________________________________________________ ___
چرا باید کتابهایی را متالعه کنم که با زبان انگلیسی هستند؟چمزیتی نسبت به فارسی دارند

MOSTAFANAVVAB
شنبه 05 مرداد 1387, 12:52 عصر
خوب فرض کنیم یک فردی که هیچ چیز بلد نیست اگر او بخواهد با روزی حداقل 7 الی 10 ساعت بطور میانگین در روز کار کند چقدر طول میکشد وبرای کسی که تا به حال چهار پنج تا پروژه نوشته چقدر طول میکشه تا به مهارت یا بقول برو بچ بشه خدای C#.netکه دیگه هرچی بخواهد هر برنامه ای که بخواهد از از ارتباط به سیستم ها تا نفوز به آنها و هرچه و هرچه قدرت برنامه نویسی دارشته باشد . و هر کدی که بخواهد بتواند بنویسد؟

sinpin
شنبه 05 مرداد 1387, 13:31 عصر
چرا باید کتابهایی را مطالعه کنم که با زبان انگلیسی هستند؟چه مزیتی نسبت به فارسی دارند[/quote]
1- معمولا كتابها توسط افراد غير برنامه نويس ترجمه ميشوند (برنامه نويسان خوب براي چنين كارهايي فرصت ندارند)
2- صرفنظر از مورد بالا و در بهترين حالت، حداقل يكسال بايد انتظار ترجمه كتابها را بكشيد.
و چندين دليل بديهي ديگر...

linux
شنبه 05 مرداد 1387, 15:07 عصر
خوب فرض کنیم یک فردی که هیچ چیز بلد نیست اگر او بخواهد با روزی حداقل 7 الی 10 ساعت بطور میانگین در روز کار کند چقدر طول میکشد وبرای کسی که تا به حال چهار پنج تا پروژه نوشته چقدر طول میکشه تا به مهارت یا بقول برو بچ بشه خدای C#.netکه دیگه هرچی بخواهد هر برنامه ای که بخواهد از از ارتباط به سیستم ها تا نفوز به آنها و هرچه و هرچه قدرت برنامه نویسی دارشته باشد . و هر کدی که بخواهد بتواند بنویسد؟

دوست عزیز ، شما باید خیلی زحمت بکشید،آشنایی با سخت افزار، سیستم عامل ، شبکه و ... چیزهای خیلی زیاد دیگه.

خواهش می کنم از شما در نوشتن هم دقت کنید ، در هر پستی 1-2 غلط املایی دارید.

MOSTAFANAVVAB
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:54 صبح
از شما مدیر مهترم و تمام دوستان که در تایپیک شرکت کردن سپاس گزارم
من قالبا هیچ اهمیتی به طریقه نوشتن نمی دهم
در بچگیم هم همیشه نمرات املایم کلی به صفر بدهکامیشد واین موضوع هیچ وقت درست نشد شاید ریشه در خلقت من داره
ولی از اینکه شما بادقت هستید شمارا تحصین میکنم

خوش بحالتان

چون هم در زبان فارسی و هم در زبان برنامه نویسی موفق بودید

دوستار همه شما

مصطفی نواب

MOSTAFANAVVAB
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:09 صبح
آقا یک سوال
راه میانبری هم هست

ASKaffash
یک شنبه 06 مرداد 1387, 11:09 صبح
آقا یک سوال
راه میانبری هم هست
سلام
داداش مصطفی به دنبال میانبر نباش چون وقتی به دکتر کلک زدی یعنی به خودت کلک زدی (لورل و هاردی)
بهتر است علاوه بر مفاهیم برنامه نویسی برروی پایه ریاضی هم تکیه کنی چون عموما الگوریتم نویس های موفق پایه ریاضی خوب و بخصوص روشهای عددی خوبی دارند پس صبر داشته باش و وقت بذار چون بعدا تسلط هم ایجاد میشود.