PDA

View Full Version : مشکل کار با منوهای فارسی که حل نشد

kamkam
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 10:25 صبح
سلام این سوال خیلی قبل تر در یکی از تاپیک ها مطرح شده بود ولی کسی جوابی نداده بود.من یک منو ساختم و خواصیت rigght to left فرم و منو را در حالت yes قرار دادم.منو از سمت راست لود میشه ولی خیلی تابلو که اصلا قابل استفاده نیست به عکس دوم دقت کنید..

2-در ضمن وقتی خواصیت وضعیت فورم رو در حالت maxmimize قرار میدم.منوها به صورت عکس اولی نشون داده میشن یعنی کاملا برعکس.که با عبور موس از روی منوها و یا restore کردن حالت فورم درست میشن؟.این مشکلات رو چطوری حل کنم.در یکی از تاپیکها این ادرس (http://www.microsoft.com/middleeast/msdn/mirror.aspx
) رو داده بودن به عنوان راهنمایی که من واقعا نفهمیدم چطوری این کدها رو با منوهای فرم کار کنم.ایا اگر تنها راه حل من این لینکه کسی نمونه کدی برای کار با منوهای فارسی داره؟ممنونم

در ضمن زودتر بگم که من تمام تاپیکهای مربوط به منوهای فارسی رو گشتم و جوابم رو پیدا نکردم.از الان بگم گیر ندین. :P

sh
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 17:58 عصر
توی قسمت سی شارپ توضیح دادم چند بار دیگر هم مطرح شده جستجو کنی پیدا میکنی

rezanew
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 18:37 عصر
من منظورتو از شکل اولی نفهمدم :!:
ولی برای شکل دوم قبلا یک روشی پیدا کرده بودم(درسته یه کم ضایع است ولی جواب میده!)
این کارو بکن فرض کنیم ما دوتا منو داریم که نام انها MenuItem1 و MenuItem2 (البته فقط منوهای شاخه)
اول خاصیت OwnerDraw اونا رو در هنگام لود شدن فرم برابر True قرار بده:

MenuItem1.OwnerDraw = True
MenuItem2.OwnerDraw = True
وبعد دوباره خاصیت OwnerDraw رو برابر False قرار بده

MenuItem1.OwnerDraw = False
MenuItem2.OwnerDraw = False
کار می کنه ولی ... :wink:

(سیدشریفی)
شنبه 14 شهریور 1383, 11:56 صبح
آقای kamkam من خواستم کد را در اینجا قرار دهم ولی مثل اینکه فضای من 700 کیلو باقی مانده ولی کد 857 کیلو میباشد اگر ایمیل دارید بگویید تا به ایمیلتان بفرستم .
:)

kamkam
یک شنبه 15 شهریور 1383, 10:02 صبح
ایمیل من این هست
Kamran1983_new@yahoo.com
پیشاپیش واقعا از کمکتون ممنون :D

(سیدشریفی)
یک شنبه 15 شهریور 1383, 10:40 صبح
نمونه کد را به ایمیلتان فرستادم اگر نرسید اطلاع دهید .

kamkam
یک شنبه 15 شهریور 1383, 15:57 عصر
بله رسید جناب سید شریفی عزیز و عالی بود.بهترین راهنمایی برای این مشکل و ضمن تشکر از شما اون رو برای دیگر عزیزان هم آپلود کردم که هر کس این مشکل رو داره حل بشه.باز هم از شما ممنونم.

sm
یک شنبه 15 شهریور 1383, 18:05 عصر
ممنون
آقا من هم همین مشکل رو داشتم و می خواستم الان مشکلمو برای مایکروسافت بفرستم که اینو دیدم
ممنونم
فقط من فرمم طوریه که 4تا منو روی اون هست و مرتب تغییر می کنه یعنی منوها روی فرم اصلیم قرار دارن و با باز شدن فرمی دیگر منو نیز تغییر می کنه
توی این حالت هم می خواستم اگه دوستان ی تونن کمکم کنن
گویا باید با Mergetype , mergeorder کار کرد
ولی من نتونستم....البته در نهایت اونها رو با هم Merge کردم که باز مشکل چپ و راست رو داره ولی وقتی که منوی فرم اصلی باشه مشکلی نیست همین که یه منوی دیگه قرار می دم خراب میشه ممنون

linux
یک شنبه 15 شهریور 1383, 20:10 عصر

sm
سه شنبه 17 شهریور 1383, 00:18 صبح
آقای سیدشریفی میشه راه حل مشکلمو بگین
ممنون

(سیدشریفی)
سه شنبه 17 شهریور 1383, 11:48 صبح
ببخشید دیر جواب دادم دیروز به خاطر کار زیاد نتونستم به اینترنت وصل بشم .
اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم شما باید از کد زیر استفاده کنید .

MainMenu1.MergeMenu(MainMenu2)
من خودم با چند منو کار نکرده ام ولی این کد را امتحان کردم و درست جواب داد و از طرف راست و بعد از منوی اولی چیده شد .
امیدوارم جوابتان را گرفته باشید .

(سیدشریفی)
سه شنبه 17 شهریور 1383, 11:51 صبح
در ضمن یادم رفت بگویم که باید راست به چپ منوها را در Inherit تنظیم کنید .
همچنین آقای linux در این کار استادند میتوانید از ایشان نیز کمک بگیرید .
من خودم این موضوع را در یک تاپیک دیگری مطرح کرده بودم که با راهنماییهای ایشان مشکلم حل شد .

sm
سه شنبه 17 شهریور 1383, 23:30 عصر
ممنون
مشکل من اینست که نمی خوام دو منو رو کامل Merge کنم فقط بعضی از اونها رو می خوام اینه که مشکل دارم البته روش آقای Rezanew رو استفاده کردم مشکلم حل شد ولی می خواستم راه حل اساسیشو پیدا کنم
ممنون

(سیدشریفی)
چهارشنبه 18 شهریور 1383, 09:18 صبح
خوب شما میتونید برای اینکه بعضی از منوها و زیرمنوها دیده نشند خاصیت دیداری آنها را خاموش کنید .

MenuItem1.Visible = False

kamran_dotnet
سه شنبه 24 شهریور 1383, 08:37 صبح
یه راه دیگه برای صاف شدن منوها اینه که این کنترل رو به فرم اضافه کنید.کار اصلی اون اینه که استیل منوها رو مثل Visual Studio.net میکنه.ولی مشکل کج و کوله بودن منوهای فارسی در حالت RighToLeft = RightToLeft.Yes رو هم کاملا حل میکنه.

Ardaman
سه شنبه 07 مهر 1383, 15:23 عصر
اگر یک بار enabled منو را False و بعد دوباره True کنید مشکل حل می شود. چراشو به من هم بگین.