PDA

View Full Version : سوال: چند تا سوال در مورد جاوا !

sassan.samiei
شنبه 29 تیر 1387, 23:42 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان.
من تو این انجمن تمام موضوعات مربوط به جاوا را مطالعه کردم و چند تا سوال در مورد جاوا داشتم که ممنون میشم اگه دوستان مرا راهنمایی کنند !
1) اگر قدرت زبان جاوا خیلی بالاست و در همه زمینه ها می توان از ان استفاده کرد پس چرا برنامه های نوشته شده به این زبان خیلی کم هستند؟
2)ایا می توان با جاوا برنامه بانک های اطلاعاتی نوشت ؟
3)ایا نصبت به زبان هایی مثل C#.net یا vb.net یادگیری ان سخت تر است؟
4)من تا الان اگهی مبنی بر استخدام برنامه نویس جاوا ندیدم ! ایا از بازار کار خوبی در ایران برخوردار می باشد؟
5)بیشتر در چه مواردی از ان استفاده می شود؟
با تشکر از همه دوستان.
ببخشید اگه بعضی از سوالاتم تکراری هستند.

saeed_Z_F
یک شنبه 30 تیر 1387, 09:55 صبح
سلام
1- منظورتون چیه برنامه های نوشته شده به زبان جاوا کمه توی اینترنت جستجو کنید می بینید در تمام زمینه ها (موبایل ، وب ، دسکتاپ ، middleware ,....) برنامه های تجاری ، رایگان و Open source برای جاوا وجود داره.
2- بله پایگاه داده HSQLDB و Java DB و ... بصورت کامل با جاوا نوشته شده اند .
3- به نظر من یادگیری جاوا از C# راحت تره بدلیل اینکه هم کلمات کلیدی و دستورات کمتری نسبت به C# داره ولی در عمل هیچی از C# کم نداره.
4- حدود 2 سال آگهی های استخدام جاوا در ایران هم رو به زیاد شدن گذاشته شما از شرکت هایی که دنیال برنامه نویس جاوا می گردند پرس و جو کنید که چه دردسری می کشن تا یه برنامه نویس و توسعه دهنده درست حسابی استخدام کنند .
5- الان بیشتر توی وب ، Enterprise ، middleware و موبایل اما قابلیت اینو داره که توی زمینه های دیگه هم به راحتی استفاده بشه.

sassan.samiei
یک شنبه 30 تیر 1387, 11:31 صبح
میشه چند تا از برنامه ها رو برای دانلود معرفی کنید که در ویندوز اجرا بشه.
با تشکر.

Cold.82
یک شنبه 30 تیر 1387, 12:29 عصر
ببین این سایت کمکت می کنه

http://java-source.net/

saeed_Z_F
یک شنبه 30 تیر 1387, 13:14 عصر
سلام

http://ganttproject.biz/ این نرم افزار برای مدیریت پروژه است .
در سایت java.com هم زیاد وجود داره .

sassan.samiei
دوشنبه 31 تیر 1387, 10:46 صبح
با تشکر از همه دوستان.
میشه لطفا منابعی را برای شروع معرفی کنید؟

zehs_sha
دوشنبه 31 تیر 1387, 14:12 عصر
منابع در بخش اعلانات سایت هست

sassan.samiei
سه شنبه 01 مرداد 1387, 22:42 عصر
چرا بیشتر مقالاتی که در زمینه جاوا هست بیشتر در مورد j2ee هست و کمتر به j2se می پردازند .
برای شروع جاوا باید از j2se شروع کرد؟ چون من بیشتر مقالات یا کتاب های که پیدا کردم در مورد j2ee بود.
بازم از همه دوستان ممنونم.