PDA

View Full Version : ساخت يك برنامه سخنگو (پخش پيام صوتي )

hentjanson
یک شنبه 30 تیر 1387, 16:05 عصر
سلام به همه اساتيد
در اين رابطه ميتونيد كمك كنيد اين كه وقتي مقدار a رو از b كم كنيم باقيمانده رو بگه بصورت صوتي .
مثلا بگه 52 كه اين عدد همون باقيمانده هستش
با تشكر از همه اساتيدي كه در اين رابطه كمك ميكنند

Hsimple11
یک شنبه 30 تیر 1387, 16:46 عصر
یه ActiveX بود که براحتی متن یا اعداد را برایتان میخواند. جستجو کنید پیدا میکنید. (Speech)

در ضمن میتوانید ارقام را جدا کرده و فایلهای صوتی را خودتان ضبط کرده و بر اساس اعداد فایل خاصی را پخش کنید . البته روش خوبی نیست.

babak_delphi
یک شنبه 30 تیر 1387, 16:59 عصر
باید الگوریتمی بنویسید که بتونی اعداد رو تشخیص بدی
یعنی مثلا عدد 4235 رو به شکل زیر تجزیه کنی :
4000
200
30
5
حالا فایلهایی از قبل به شکل زیر ذخیره کردی :
یک ، دو ، سه ، . . . ده ، یازده ... بیست ، سی ، ... نود ، صد ، دویست ، ...

بیستُ ،سیُ ، چهلُ ، ...
صدُ ، دویستُ ...

حالا این فایلها رو هم باید با نام مناسب اسم گذاری کنید
مثلا :
یک > 1_
دو > 2_
.
.
.
ده > 10_
.
.
.
بیست > 20_

بیستُ > _V20
سی > 30_

سیُ > V30

حالا بعد از اینکه اعداد رو تشخیص دادین فایل متناظر با هر قسمت رو از روی اسمش تشخیص بدین و بعد اون فایلها رو به هم بچسبونید و پخش کنید

Hsimple11
یک شنبه 30 تیر 1387, 17:10 عصر
فکر میکنم این روش با تاخیر زیادی همراه باشه اینطور نیست؟

babak_delphi
یک شنبه 30 تیر 1387, 17:25 عصر
نه
من امتحان کردم
در یک برنامهء تلفن گویا اعداد رو تقریبا این طور پخش میکردم

hentjanson
یک شنبه 30 تیر 1387, 17:33 عصر
در اين مورد مثالي ميتونيد بزنيديا يك نمونه ساده براي مشاهده داريد

babak_delphi
یک شنبه 30 تیر 1387, 18:09 عصر
شما مرحله به مرحله انجام بدین
هرجا مشکلی بود بگین

hentjanson
یک شنبه 30 تیر 1387, 20:27 عصر
سلام دوست من
من در اين رابطه با اين كد اشنا شدم كه ارتباط با قسمت speech ويندوز بر قرار ميكنه اين نمونه كدشه :

voice: OLEVariant;
begin
voice := CreateOLEObject('SAPI.SpVoice');
if not(trim(Edit1.Text)='') then
voice.Speak(trim(Edit1.Text), 0);
end;

ولي در اين رابطه هنوز متوجه نشدم خوانده اعداد بصورت فارسي

tefos666
یک شنبه 30 تیر 1387, 20:27 عصر
سلام دوست عزیز - همیشه از این مدل پاسخها بیزار بودم که متاسفانه زیاد هم شنیده میشه - (یه جستجو تو سایت میکردی بود - خودت شروع کن کمکت میکنیم - یه سر به گوگل بزنی زیاده و .....) البته منظورم با این دوست خوبمون نبود ولی در هر حال ای کاش این جریان open source همه گیر میشد مثل پروژه های بزرگ جاوا - اونوقت بود که همه پی میبردن که چقدر ذهن خلاق تو کشور ما وجود داره - البته سوتفاهم نشه جریان تنبلی و لقمه اماده و ... این جور مبحثها هم تلخی خودش رو داره ولی با این وجود اگه از دید آموزش و یادگیری بهش نگاه کنیم جالب تر میشه - چند وقتی بود میخواستم این موضوع رو بگم ولی زمانش نبود به هر حال ای کاش بشه یه دستی به این قسمت کشید لا اقل (دلفی ) آدم تو فروم با تاپیک های بی پاسخ زیادی مواجه میشه که خودش کلی زمانگیر و همین باعث سردرگمی کاربر ها میشه و بی نتیجه و خسته فروم رو ترک میکنند - لا اقل تاپیک هایی که 6 ماه الی 1 سال از زمان ایجادش میگذره و در نهایت جوابهای چون (یه سرچ میکردی و این مربوط به اینجا نیست و ... ) رو مدیران گل سایت زحمت بکشند و پاک کنند یا اینکه بهتر از بین کاربران یه تیم تشکیل بدن و بگن پاسخ اون تاپیکهای بی جواب رو بنویسند - یا مسابقاتی بزارند برای تمام سطوح و سوالات همون تاپیک های بی پاسخ باشه - باور کنید همه برنامه نویس حرفه ای نیستند و بیشتر کاربرای عضو و تازه وارد مثل خود من از صفر شروع کردن دوست دارند که یا بگیرند - انتظار نداشته باشید با یه راهنمایی کوچیک مشکلشون حل بشه درسته که اینجا کلاس آموزشی نیست ولی دست کمی از سایر کلاسهای آموزش مجازی سایتهای خارجی نداره اگر شرایط بالا رو داشته باشه - ببخشید سرتون رو درد آوردم - دوست من و اما شما من سورس کامل این برنامه رو یه زمانی از یه جایی دانلود کرده بودم یادم نیست کجا ولی خودم اونو به کسی داده بودم برای پروژه درسش به دانشگاه برده بود برنامه نویسش این کسی که تو برنامه اسمش رو نوشته نیست ولی اگه اسمش رو پیدا کنم میزارم هرچند یه تغییرات کوچیکی هم توش دادم - اگه برنامه نویس خود این برنامه یه موقع اینو اینجا دید اول حلالم کنه و لطفا بگه تا اگه کسی سوالی داشت کمکش کنه و سایر دوستان کمک کنند این برنامه واقعا جالب از اینکه هست بهتر بشه آخه خیلی ها دنبال همچین چیزی میگردند تو پروژه هاشون استفاده کنند (آدم نباید چرخ رو از اول بسازه) اگه کسی زحمت بکشه اینو تبدیل به یه کامپوننت کنه واقعا لطف بزرگی به امثال من کرده . بیایید تلاش کنیم text to speech فارسی رو به صورت کد باز درست کنیم تا همه هموطنان طعم و لذت دنیای اپن سورس رو ببرند - دوستانی که آمادگی دارند همینجا اعلام کنند :تشویق:

این یه برنامه هستش با سورسش به زبان دلفی 7 که 2 تا کار میکنه اولا میاد عدد رو به حروف برمیگردونه و دوما اونو به صورت صوت فارسی میخونه - کار جالبیه
البته الگوریتمش یه مقدار درهم برهمه اگه کسی نظر بهتری داره بگه تا ویرایشش کنیم و در نهایت اونو به صورت کامپوننت رایگان بزاریم واسه دانلود (همراه با سورس)
چون حجمش زیاد بود خرد خرد آپلود کردم - بعد از دانلود همه رو یجا کپی کن

ضمنا اینم یکی دیگه از مشکلات سایت :شیطان: بیشتر از 5 فایل نمیشه تو یه پست آپلود کرد
من مجبور میشم ادامه فایلها رو تو پستهای بعدی بزارم

success is doing ,not wishing

Hsimple11
یک شنبه 30 تیر 1387, 20:36 عصر
سلام دوست من
من در اين رابطه با اين كد اشنا شدم كه ارتباط با قسمت speech ويندوز بر قرار ميكنه اين نمونه كدشه :

voice: OLEVariant;
begin
voice := CreateOLEObject('SAPI.SpVoice');
if not(trim(Edit1.Text)='') then
voice.Speak(trim(Edit1.Text), 0);
end;

ولي در اين رابطه هنوز متوجه نشدم خوانده اعداد بصورت فارسي

Speech Application Programming Interface (http://en.wikipedia.org/wiki/Speech_Application_Programming_Interface)

tefos666
یک شنبه 30 تیر 1387, 21:21 عصر
اینم ادامه فایلهای مبدل عدد به حروف با امکان خواندن خروجی به صورت صوت :قهقهه:
کلا 13 تا فایله که خودش 3 تا پست میشه 5 تاشو تو پست اول آپ کردم 5 تاش رو هم تو این پست آپ میکنم - میمونه 3 تاش که اونم تو پست بعدی آپ میشه - لطفا اگه مدیر این بخش امکانش هست تمام فایلها این 3تا پست رو تو همون پست اول ببره , 2 تا پست اضافی رو حذف کنه - ممنون میشم - با اینترنت dialup اونم از مدل هوشمند با سرعته توپش اشکم در اومد تا آپلود کامل بشه :بامزه: دلیل اینکه تو سایتهای آپلود سنتر دار آپلود نمیکنم واسه اینه که بعد از یه مدت مثلا 2 ماه میری سراغ فایل جون کسی دانلود نکرده پاک شده - واسه خودم این گرفتاری زیاد پیش اومده یه فایل ضرورری فقط هم تو یه سرور آپ شده اونم پاک شده - احساس بدیه نه !!! خدا رو شکر این سایت از این قانون تبعیت نمیکنه :تشویق:

success is doing , not wishing :گیج:

hentjanson
یک شنبه 30 تیر 1387, 21:22 عصر
مرسي دوست من خوب بود از دوستان كسي در اين مورد راهنمايي ميتونه بكنه اين سورس منه ميزارم براي استفاده همه .
ولي ميمونه موضوع فعلي خواندن اعداد به صورت فارسي از همه در خواست ميكنم در به اتمام رساندن اين تايپيك همكاري نمايند

tefos666
یک شنبه 30 تیر 1387, 21:52 عصر
اینم آخرین فایلهای من - مربوط به ادامه پست موتور خواندن اعداد به صورت صوت :بامزه:
راستی دوست من مگه این برنامه اعداد رو نمیخونه جریان پستی که زدی چیه ؟

جای امضا :
وب سایت من در حال راه اندازی هستش فعلا تو مرحله تسته share your knowladge
www.delphi-expert.150m.com (http://www.delphi-expert.150m.com) :ناراحت: برای مشاهدش باید اکتیوکس فلش نصب باشه
دارم یه سایت آموزش مجازی راه میندازم کاملا محیط مولتی مدیا - رایگان رایگان رایگان
ضمنا قرار فقط مباحث مربوط به دلفی رو بزارم به آرشیو از کل سایتهایی که از چند سال
پیش در این زمینه فعالیت میکردند جمع کردم - آموزش تصویری رایگان خوبه ؟ نظرتون چیه
لطفا نظر خودتون رو تو این زمینه بگید راستی کلی مقالات جدید و قدیمی رو هم ترجمه کردم
تو این سایت قراره پروژه های بزرگ رو با کمک اساتید هندل کنم و به صورت اپن سورس بزارم
مثلا فکر کنید یه نرم افزار حقوق و دستمزد رو کاملا طراحی میکنیم و آموزش خط به خط الگوریتم و کدش رو هم میزاریم واسه دانلود (بهترین روش یادگیری برنامه نویسی) حالا کلی کاره دیگه هم قرار توش انجام بدم - یعنی بیشترش شده که یواش یواش با افتتاح سایت خودتون متوجه اونها میشید !!! :عصبانی++:

success is doing , not wishing

babak_delphi
دوشنبه 31 تیر 1387, 00:44 صبح
منظور من از اینکه گفتم خودشون شروع کنند تا در هرجا با مشکل مواجه شدند کمک کنیم این بود که خودشون هم کار کنند تا مفهوم کار رو متوجه بشن
وگر نه میتونستم یه برنامهء آماده بدم و خلاص
بعدا هم نیاز به پیگیری و رفع اشکال نباشه
اینجوری واسه من راحت تر بود
صحبت Open Source و این چیزا نیست
اگر به بخش نکات دلفی یا بعضی جاهای دیگه سر بزنید میبینید که من کلی سورس در سایت قرار داده ام و حتی قسمتی از همین برنامه رو هم گذاشتم
به هر حال اینجا هدف یادگیری و آموزشه
از شما هم ممنون که برنامه آماده دادید به شرطی که دوستمون هم سعی کنند اون رو یاد بگیرند
موفق باشید.

اصغر (پآچ)
دوشنبه 31 تیر 1387, 01:24 صبح
سلام دوست عزیزم حامد:

یه سئوال دارم چرا همش تو دنبال کد آماده می گردی؟ درسته اگه کد آماده باشه خیلی جلو میوفتی اما هیچ وقت چیزی یاد نمی گیری سعی کن از راهنمایی دوستان استفاده کنی و بتونی مهارتت رو توی برنامه نویسی افزایش بدی

این رو فقط بعنوان یه دوست؛ همشهری و یه برادر بهت گفتم امیدوارم از دستم دلخور نشی اما بحث جالبی رو شروع کردی من با راهنمایی آقا بابک می خوام خودم این کار رو انجام بدم انشاا... که بتونم

موفق و موید باشی

hentjanson
دوشنبه 31 تیر 1387, 06:19 صبح
سلام اصغر جان
من اغلب بعضي چيز هارو ياد دارم كه گاهنا ديدي برنامه اماده ميزارم ولي بعضي روزها سوال هاي تكراري ميزارم يا پست هاي ساده تا با زير و بم كار و روش هاي بهتر آشنا شم . در رابطه با برنامه هاي آماده بايد بگم كمك شاياني ميكنه با اينكه غير از اون چيز هايي كه ميدوني با روش هاي ديگه هم آشنا شي .
از اين رو از همه دعوت ميكنم وقت بزارند و برنامه اي گويا سازيم براي استفاده همه .
منم يك نمونه ساده دارم ميسازم كه روندي ساده رو در پيش ميگيره ولي كارايي بالايي داره تا شب ميزارمش با تشكر از همه .

tefos666
دوشنبه 31 تیر 1387, 12:44 عصر
دوست عزیز من منظورم رو همون اول نوشتم و گفتم طرف صحبتم کلی شما (آقا بابک) نیستید به هر حال چند وقتی بود میخواستم بگم دنبال بهونه بودم - :گیج:

مصطفی مختاری
پنج شنبه 16 آبان 1387, 02:09 صبح
من سورس کامل این برنامه رو یه زمانی از یه جایی دانلود کرده بودم یادم نیست کجا ولی خودم اونو به کسی داده بودم برای پروژه درسش به دانشگاه برده بود برنامه نویسش این کسی که تو برنامه اسمش رو نوشته نیست ولی اگه اسمش رو پیدا کنم میزارم هرچند یه تغییرات کوچیکی هم توش دادم
tefos666 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=36418) عزیز مرامت منو کشته.
حلالت جوون. ایول.
این هم آدرس اصلی برنامه ای که گذاشته ای.
پروژه مشترک من و آقای جوانبختی (با راهنمایی آقای نوریون) (http://www.forum.sohail2d.com/viewtopic.php?t=9889)

توضیحاتی هم در مورد الگوریتمش در اون آدرس بالا داده ام.
ممنون که حق برنامه نویس اصلی رو محفوظ نگه داشتی.
این اولین باره می بینم.