PDA

View Full Version : گفتگو: مشكل در شناخت قلمرو و كار با متغيرهاي محلي

amir.khanlari
دوشنبه 31 تیر 1387, 12:17 عصر
با سلام .
من می خواستم بدونم چطوری میشهاز متغییر هایی که در یک رویداد مثلا رویداد کلیک یه دکمه تعریف کرده ایم در یک رویداد دیگه استفاده کنم

ASKaffash
دوشنبه 31 تیر 1387, 12:21 عصر
سلام
متغیر را در سطح کلاس جاری Private تعریف کنید و در سطح کلاس استفاده کنید

اَرژنگ
دوشنبه 31 تیر 1387, 15:42 عصر
با سلام .
من می خواستم بدونم چطوری میشهاز متغییر هایی که در یک رویداد مثلا رویداد کلیک یه دکمه تعریف کرده ایم در یک رویداد دیگه استفاده کنم

این طرز تفکر که به متغییرها اهمیت میده طرز تفکر شئیگرائی نیست و در دراز مدت برایه کارتان افت میاره.
در برنامه نویسی همینطوری هر متغییری را در اختیار همه قرار نمیدیم.
اگر مشکلتان را یکمی دقیقتر بیان کنید طراحی درستش را بیان میکنیم.

amir.khanlari
دوشنبه 31 تیر 1387, 16:43 عصر
فرض کنیددر رویداد SelectedIndexChanged برای یک combobox یک سری اطلاعات رو از بانکم درونdatatable میریزم . می خوام از این اطلاعات در رویداد یک button استفاده کنم .چگونه این کارو می تونم انجام بدم .

اَرژنگ
دوشنبه 31 تیر 1387, 16:58 عصر
فرض کنیددر رویداد SelectedIndexChanged برای یک combobox یک سری اطلاعات رو از بانکم درونdatatable میریزم . می خوام از این اطلاعات در رویداد یک button استفاده کنم .چگونه این کارو می تونم انجام بدم .
۱ـ بنابر گفته‌تان اطلاعات در داتاتیبل هست.
۲.همینطوری کد نویسی در باتن کلیک درست نیست، در باتن کلیک متدی که قراره کاری را با اطلاعات در داتاتیبل انجام بده صدا میزنید (اگر داتاتیبل را با رفرانس صریحا پاس بدید بهتر و تمیزتر است ).
۳.در متدی که از باتن کلیک صدا میزنید و میدانه با این داتاتیبلی که داخلش اطلاعاتی که دارد جکار انجام بدهد کارتان را انجام بدید.

اگر توضیحاتم گنگ است، یک مثال که داتاتیبل را با اطلاعات پر میکند بفرستید و بفرمائید که در باتن کلیک چکاری میخواهید انجام بدید ، برایتان درست میکنیم میفرستیم.

amir.khanlari
جمعه 04 مرداد 1387, 16:04 عصر
این کل برنامه من است ولی فایل های مر بوط به بانکش را ندارد . اگر یک نگاهی به آن بیندازید و ایرادات آن را برطرف کنید ممنون می شم اینو می خوام به عنوان پروزه فارغ التحصیلی ارائه بدم اگر سریتر جواب دهید ممنون می شم.