PDA

View Full Version : برنامه تحت لينوكس

SUNMOON
سه شنبه 01 مرداد 1387, 11:08 صبح
دلفي كاراي عزيز سلام
من ميخوام يه برنامه با دلفي 7 براي لينوكس بنويسم.حالا سوال اينكه خروجي برنامه مگه نبايد tar باشه تا تو لينوكس اجرا بشه؟در صورتي كه دلفي امكان خروجيtar رو نداره كه ؟:متفکر:
(دوستان كلا تو اين زمينه pdf و مقاله و هر چي به زبون فارسي داشته باشين و لطف كنن ممنونتون ميشم)

Masoudxb
سه شنبه 01 مرداد 1387, 11:32 صبح
باید از Kylix استفاده کنید.

dkhatibi
سه شنبه 01 مرداد 1387, 13:28 عصر
باید از kylix استفاده کنید که آخرین نسخه ی اون 3 ه. من نتونستم اونو درست و حسابی روی نسخه های از لینوکس که در اختیار داشتم نصب کنم.

حامد مصافی
سه شنبه 01 مرداد 1387, 14:33 عصر
tar یک فرمت اجرایی نیست. نوعی فشرده سازیه که برای نقل و انتقال سورس ازش استفاده میشه.
شما دو راه دارید:

1- خروجی exe رو با wine در لینوکس اجرا کنید.
2- برنامه رو با kylix کامپایل کنید.

نتیجه چندان فرقی ندارد.

SUNMOON
سه شنبه 01 مرداد 1387, 16:42 عصر
پس ساختن application هاي clx در دلفي تحت ويندوز به چه دردي مي خوره؟؟؟

vcldeveloper
سه شنبه 01 مرداد 1387, 16:45 عصر
پس ساختن application هاي clx در دلفي تحت ويندوز به چه دردي مي خوره؟؟؟
یک بار سورس را می نویسید و دو بار آن را کامپایل می کنید، یک بار برای ویندوز، یک بار برای لینوکس.
در غیر اینصورت، باید برای هر سکو برنامه مستقلی می نوشتید!

SUNMOON
سه شنبه 01 مرداد 1387, 17:54 عصر
علي آقا ممنون.حالا اگه بخوام با cross kylix كامپايل كنم حتما بايد kylix3 رو داشته باشم؟؟؟ اگه جواب آره است kylix رو از كجا ميشه تهيه كرد؟؟؟

vcldeveloper
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 00:52 صبح
حالا اگه بخوام با cross kylix كامپايل كنم حتما بايد kylix3 رو داشته باشم؟؟؟ اگه جواب آره است kylix رو از كجا ميشه تهيه كرد؟؟؟
وقتی که Cross Kylix نصب می کنید، خودش بهتون میگه که سی دی Kylix را بهش بدید تا یکسری فایل را از روی سی دی Kylix توی هارد کپی کند. بعد از آن دیگه نیازی به سی دی Kylix ندارید. Cross Kylix برنامه شما را در ویندوز کامپایل می کند و شما فقط باید فایل اجرایی تولید شده را به محیط لینوکس ببرید و آنجا اجرا کنید.
من نمی دونم از کجا می تونید سی دی Kylix را پیدا کنید، ولی فکر نکنم پیدا کردنش در مغازه های نرم افزار فروشی مشکل باشه.