PDA

View Full Version : attach کردن دیتابیس به sql server 2005 express

gooran
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 10:13 صبح
سلام...
من یه برنامه نوشتم که توش با دیتابیس کار می کنم ولی این دیتابیس به سرور attach نیست و من اینطوری باهاش کار می کنم که یه dataset دارم که همه Table های دیتابیس ام توی اون به صورت datatable وجود داره... همینطورم برای این table ها توی dataset به تعدادشون table adapter دارم که query هایی رو که می خوام توی این table adapter ها اضافه می کنم و هروقت احتیاج باشه با اون table adapter ها data table مورد نظر رو پر می کنم و سپس از اون استفاده می کنم یا اینکه به دیتابیس ردیفی اضافه یا update میکنم !
به این صورت :

DataSet1TableAdapters.tblPersonalInfoTableAdapter adppersoInf = new RCGLD.DataSet1TableAdapters.tblPersonalInfoTableAd apter();
DataSet1.tblPersonalInfoDataTable dtpersoInf = newDataSet1.tblPersonalInfoDataTable();

dtpersoInf.Clear();
dtpersoInf = adppersoInf.GetDataBypinfoID(persoinfID);

fName = Convert.ToString(dtpersoInf.Rows[0]["firstName"]);
lName = Convert.ToString(dtpersoInf.Rows[0]["lastName"]);

من از اینجا می دونم که دیتابیسم attach نیست که با sql server management studio که نگاه می کنم فقط توی دیتابیس ها اون 4 تا system database وجود داره !
می خواستم کمکم کنید که یه جوری این برنامه رو سر و سامان بدم که دیتابیس attach باشه ولی دیگه این کدهای datatable و table adapter رو عوض نکنم...
در ضمن connection string رو هم خود visual studio ساخته برام...
ممنون...

ezamnejad
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 17:20 عصر
با سلام
لطفا كانكشن استرينگ ايجاد شده را اينجا قرار بدهيد تا بيشتر بتونم به شما كمك كنم .
اگر sql server management studio با نصب sql server 2005 نصب شده باشه بايد تنظيماتي انجام بدهيد تا امكان نمايش ديتابيسهاي ايجاد شده در sql express را به شما بدهد .
سوال آخر اينكه ديتابيسي كه از آن استفاده مي كنيد را چگونه ايجاد كرديد ؟

gooran
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 17:46 عصر
سلام...
ممنون از جوابتون...
من گفتم که connection string اصلا توی کد ندارم ولی وقتی رو دیتابیس می زنم توی properties window اینو می نویسه :

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="C:\Documents and Settings\Navid.G\Desktop\New Folder (4)\latest\RCGLD1\RCGLD\bin\Debug\Database1.mdf";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

در مورد ایجاد دیتابیس هم خوب از visual studio یک دیتابیس به پروژه اضافه کردم و table ها اینارو با server explorer ایجاد کردم

ممنون...

gooran
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 17:48 عصر
در ضمن از command prompt هم لیست دیتابیس های attach شده رو گرفتم اما همان 4 دیتابیس رو می آورد !

با این دستور :

select name from sys.databases
go