PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن شماره ركوردهاي حذف شده

babak.7710
چهارشنبه 02 مرداد 1387, 22:35 عصر
من توي يك جدول از بانك اطلاعاتيم 1000 تا ركورد دارم كه حاوي يك فيلده كه اسمش شماره سند هستش و نوعش هم عددي هستش و از 1 شروع شده تا 1000 ادامه دارده
به اين شكل 1 2 3 4 5 6 7 8 ...1000 ( كاملا مرتب شده )
در واقع هر شماره فيلدم رو به عنوان شماره سند تو اين فيلد ذخيره كرده بودم

تعدادي از اين ركوردها حذف شده اند (مثلا ركوردهاي 4 و6 و 77و89 و ...)
من محتواي اين فيلد رو تو يك listbox نمايش دادم پس در اين صورت شماره هاي مريوط به اون ركوردهاي حذف شده تو listbox وجود نداره

الان من ميخوام اعدادي رو كه در ليست ندارم بدست بيارم

خواهش ميكنم كمكم كنيد

piroozman
جمعه 04 مرداد 1387, 09:57 صبح
من توي يك جدول از بانك اطلاعاتيم 1000 تا ركورد دارم كه حاوي يك فيلده كه اسمش شماره سند هستش و نوعش هم عددي هستش و از 1 شروع شده تا 1000 ادامه دارده
به اين شكل 1 2 3 4 5 6 7 8 ...1000 ( كاملا مرتب شده )
در واقع هر شماره فيلدم رو به عنوان شماره سند تو اين فيلد ذخيره كرده بودم

تعدادي از اين ركوردها حذف شده اند (مثلا ركوردهاي 4 و6 و 77و89 و ...)
من محتواي اين فيلد رو تو يك listbox نمايش دادم پس در اين صورت شماره هاي مريوط به اون ركوردهاي حذف شده تو listbox وجود نداره

الان من ميخوام اعدادي رو كه در ليست ندارم بدست بيارم

خواهش ميكنم كمكم كنيد
اين چيزي كه شما مي خواهيد شبيه مقايسه دو ليست مرتب مي باشد كه درس ساختمان داده ها آنرا خوانده ايم كه پيش زمينه اي براي ايجاد يك ليست مرتب حاصل از دو ليست مرتب ديگر(مرتب سازي ادغامي دو ليست مرتب) مي باشد.
الگوريتمي كه به ذهمنم مي رسه اينه كه شما ابتدا شماره آخرين سند خود را در جدول مربوطه (اگر به صورت صعودي مرتب است) پيدا كنيد و سپس يك حلقه for تشكيل داده (مثلا اگر آخرين سند شما شماره 1000 دارد يك حلقه 1 تا 1000 تشكيل بدهيد) و با استفاده از روش فوق شماره هاي سند موجود در listbox خود را با شمارنده حلقه مقايسه كنيد. البته شما براي اين كار به بيش از يك حلقه نياز داريد. بهتره كه يك سري به كتابهاي تحليل و طراحي الگوريتمها يا ساختمان داده ها مراجعه نماييد.

رضا عربلو
جمعه 04 مرداد 1387, 15:36 عصر
شما کافی است یک جدول ایجاد کنید که در آن از 1 تا 1000 اورده شده است.مقاله آقای امین ثباتی http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=66951 بسیار عالی است. و آنرا با جدول خودتان join کنید.