PDA

View Full Version : سوال: اشکال در نصب sql server 2000

man_iran
جمعه 04 مرداد 1387, 12:19 عصر
سلام
من وقتی می خوام SQL Server 2000 (Enterprise) را نصب کنم. ابتدا یه اخطار می زنه (تصویر ضمیمه). ولی بعد از اوکی زدن به راه خودش ادامه می ده و وارد نصب برنامه می شه!
بعد از اتمام نصب وقتی می خوام وارد دیتابس ها بشم هیچگونه دیتابیسی مشاهده نمی کنم و همه آنها از بین رفتن! قبل از ورود همان لحظه که می خوات کانک بشه هم ارور می زنه و می گه امکان کانکت وجود نداره! و بعد از آن لیست خالی را نشان می ده!
برای رفع این مشکل باید چه کار کنم؟

رضا عربلو
جمعه 04 مرداد 1387, 15:31 عصر
شما نمی توانید نسخه enterprise را بر روی windows xp نصب کنید. نسخه standard را نصب کنید.

man_iran
شنبه 05 مرداد 1387, 13:26 عصر
من استاندارد را هم نصب کردم ولی باز آن اخطار نمایش داده شد و روال هم به همان صورت پیش رفت!
راستی یادم رفته بود که بگم توی هر دو ورژن اصلا MSSQLServer نصب نمی شه! فکر کنم به خاطر همین هم دیتابیس ها نمایش داده نمی شن!
ولی برای ورژن های Developer و Personal این طوری نیست! و نصب می شه.
حالا من چه کار کنم؟ می شه با این ورژن ها کار کرد؟
فرقشون با استاندارد چیه ؟

sasan_vm
شنبه 05 مرداد 1387, 16:11 عصر
سلام
من وقتی می خوام SQL Server 2000 (Enterprise) را نصب کنم. ابتدا یه اخطار می زنه (تصویر ضمیمه). ولی بعد از اوکی زدن به راه خودش ادامه می ده و وارد نصب برنامه می شه!
بعد از اتمام نصب وقتی می خوام وارد دیتابس ها بشم هیچگونه دیتابیسی مشاهده نمی کنم و همه آنها از بین رفتن! قبل از ورود همان لحظه که می خوات کانک بشه هم ارور می زنه و می گه امکان کانکت وجود نداره! و بعد از آن لیست خالی را نشان می ده!
برای رفع این مشکل باید چه کار کنم؟

سلام
نسخه enterprise به راحتی بر روی xp pro نصب می شود همان طور که خودتان گفتید بعد از
دیدن پیغام "...این نسخه بر روی این ماشین نصب نمی شود." مراحل نصب را ادامه دهید.
در پایان نصب CD SQL Server Enterprise را باز کنید و از شاخه MSDE برنامه Setup را اجرا کنید و مراحل نصب را به پایان برسانید و در پایان سیستم را restart کنید.
SQL Server Enterprise نصب شده و آماده است.

بهتر است نسخه قبلی حذف و این مراحل پشت سر هم انجام شود.

رضا عربلو
شنبه 05 مرداد 1387, 17:56 عصر
1- در جواب آقای ساسان بایستی بگویم که شما نسخه enterprise را نصب نمی کنید بلکه نسخه MSDE را نصب کرده اید.
همچنین با عرض پوزش از اشتباهی که کردم. با مراجعه به آدرس http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/previousversions/system-requirements.mspx
متوجه می شوید که :
SQL Server 2000 Enterprise Edition and Standard Edition can run on the following operating systems:
• Windows Server 2003 R2
• Windows Server 2003, Standard Edition1
• Windows Server 2003, Enterprise Edition2
• Windows Server 2003, Datacenter Edition3
• Windows® 2000 Server
• Windows 2000 Advanced Server
• Windows 2000 Datacenter Server

man_iran
شنبه 05 مرداد 1387, 19:03 عصر
سلام
نسخه enterprise به راحتی بر روی xp pro نصب می شود همان طور که خودتان گفتید بعد از
دیدن پیغام "...این نسخه بر روی این ماشین نصب نمی شود." مراحل نصب را ادامه دهید.
در پایان نصب CD SQL Server Enterprise را باز کنید و از شاخه MSDE برنامه Setup را اجرا کنید و مراحل نصب را به پایان برسانید و در پایان سیستم را restart کنید.
SQL Server Enterprise نصب شده و آماده است.

بهتر است نسخه قبلی حذف و این مراحل پشت سر هم انجام شود.

انجام دادم ولی باز ارور زد البته برای MSDE . این بار هم بعد از اخطار اصلا وارد نصب هم نشد.
اخطار را توی ضمیمه گذاشتم.

1- در جواب آقای ساسان بایستی بگویم که شما نسخه enterprise را نصب نمی کنید بلکه نسخه MSDE را نصب کرده اید.
همچنین با عرض پوزش از اشتباهی که کردم. با مراجعه به آدرس http://www.microsoft.com/sql/prodinfo/previousversions/system-requirements.mspx
متوجه می شوید که :
SQL Server 2000 Enterprise Edition and Standard Edition can run on the following operating systems:
• Windows Server 2003 R2
• Windows Server 2003, Standard Edition1
• Windows Server 2003, Enterprise Edition2
• Windows Server 2003, Datacenter Edition3
• Windows® 2000 Server
• Windows 2000 Advanced Server
• Windows 2000 Datacenter Server

ویندوز من هم هیچ کدام از اینا نیست.
ویندوز sp2 ورژن پرفشنال 2002 است.

اگه ممکنه بگید که فرق Developer و Personal با ورژن استاندارد چیه؟
می شه از اینا استفاده کرد؟