PDA

View Full Version : ارتباط با کریستال بدون استفاده از ویزارد

saber4166
جمعه 04 مرداد 1387, 15:53 عصر
سلام
من میخواهم از کریستال برای گزارش گیری استفاده کنم و جسجو در تالار رو هم انجام دادم
اما همشون با ویزارد با کریستال ارتباط برقرار میکنند ولی من می خواهم با کد نویسی
به کریستال کانکت بشم چه باید کرد ؟
کسی از دوستان میتونه بنده رو کمک کنه:لبخندساده::لبخندساده:

saber4166
جمعه 04 مرداد 1387, 19:46 عصر
یکی کمکم کنه نیاز فوری دارم به این مورد کمکم کنید

saber4166
شنبه 05 مرداد 1387, 00:05 صبح
کسی نیست این کار رو انجام داده باشه

saber4166
شنبه 05 مرداد 1387, 20:23 عصر
هیچ کدوم از دوستان این تجربه رو نداره

MOSTAFANAVVAB
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:45 صبح
هیچ کدوم از دوستان این تجربه رو نداره
__________________________________________________ __________
سلام دوست عزیز
اگر میخواهی با کریستال ریپورتر گزارش بگیری از این روش که میگم عمل کن
1برو تو خود فورم کریستال رو بزن و قسمت سوم فکر کنم که ویزارد نیست
اونجا میتونی یک فورم خام تشکیل بدی بعد باید بری با استفاده از امکانات دیتابیس تمام فیلد هارو به فورم معرفی کنی و اگر جدولی هم داشته باشی اونجا به شما جدول هم میده
اگر خواستی که جولت هم وابسته به متغیری از فورم باشه اگر روی جدول راست کلیک کنی اونجا گزینه آخر این کار رو برات انجام میده خیلی راحته

من کریستالم خراب شده وگرنه اسمهاشم مینوشتم

بعد شما وقتی فورم خودتو طراحی کردی با ید اونو تو کریستال ریپورتر ویو نشون بدی این همونجایی که تو فورمته
در اخر همون کدی که شما با اون کانکشن کردی و احتمالا از ادبتر گرفتی رو میتونی همین جا توی اود فورم بنویسی که وقتی کاربر برنامه شمارو نصب میکنه مشکل کانکت شدن به فورم را نداشته باشه
و در اینجا یک توصیه برادرانه
برای اینکه سرعت برنامت زیاد باشه یک کانکشن در فورم اول ایجاد کن و همه فورم هارا ملزم کن که از اون فورم باید کانکشن خودشونو بگیرن البطه این در صورتیه که از دیتابیس اکسس استفاده میکنی در اسکیوال را نمی دونم

در پایان اینم بهت بگم که حالاکه داری از کیریستال ریپورتر استفاده میکنی موقع ستاب کردن برنامه ممکنه که به مشکلی بر بخوری که اسمش روش سه حرف اول که برنامت یک ارور عجیب میده و فورم باز نمیشه این سوال خود من هم هست تو قسمت ستاب
اگر از حرفام چیزی متوجه نشدی به ادرس ایمیلم ایمیل بزن تا صفحاتی از کتاب مقدس کرستال رو برات اسکن کنم و بفرستم

mohsen_Iran
یک شنبه 06 مرداد 1387, 11:17 صبح
فکر می کنم این کد کارتونو را بندازه

cr_asli_1 m1 = new cr_asli_1();

m1.SetDataSource(ds);

m1.PrintToPrinter(1, false, 0, 0);

saber4166
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 23:41 عصر
کسی نیست به صورت کامل راهنمایی کنه تا مشکلم حل شه

saber4166
جمعه 11 مرداد 1387, 09:53 صبح
اخه برنامه ی من از اول برای connect شدن از کد نویسی استفاده کردم و می خوام برای این کار نیز از کد نویسی استفاده کنم
دوستان شما ها با این همه تجربه تا حالا این کار رو نکردین