PDA

View Full Version : مبتدی: پخش آهنگ در صفحه اول برنامه

niloofarabi137
شنبه 05 مرداد 1387, 09:23 صبح
با سلام خدمت دوستان
من میخوام وقتی برنامم اجرا می شه و صفحه اول برنامه لود می شه یک آهنگ پخش بشه ممکنه راهنماییم کنید که چی کار باید انجام بدم

بهمن بهار
شنبه 05 مرداد 1387, 09:50 صبح
سلام
در Onshow فرمی که میخواهی آهنگ پخش شود از MediaPlayer استفاده کنید و فایل مورد نظر را از همان جا لود کن و بعد بایدOpen کن
الان به دلفی دسترسی ندارم اگر خواستی بگو کدش را برات میفرستم

بهمن بهار
شنبه 05 مرداد 1387, 10:20 صبح
این هم کد
با تشکر

Hsimple11
شنبه 05 مرداد 1387, 10:44 صبح
میتوانید از Resource ها هم استفاده کنید. برای لود شدن زمان کمتری نیاز دارید. در مورد ساخت فایل Resource و استفاده از آن در سایت مطالب زیادی وجود دارد.

mms_4004
شنبه 05 مرداد 1387, 11:38 صبح
سلام من خودم تو on show این تیکه کد رو گذاشتم اما بدیش اینه که فقط Wave می شناسه
PlaySound(pchar('sound\start'),0,snd_async);

mms_4004
شنبه 05 مرداد 1387, 11:49 صبح
البته من خودم زمانی که برنامه خاتمه پیدا می کنه هم یه آهنگ اضافه کردم برای اینکه آهنگ نصفه تموم نشه فرمم رو Hide می کنم و به مدت زمان آهنگ از دستور (میلی ثانیه )Sleep البته شاید روش های دیگه ای هم باشه که من اطلاعی ندارم اگه روش های بهتری هست دوستان بگن که ما هم استفاده کنیم.

niloofarabi137
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:29 صبح
دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون امتحان می کنم و جوابشو میدم راستی من مد نظرم پخش یه آهنگ خاصه که خودم روی برنامه بذارم .
ضمنا اگه بخوام به کاربر این اجازه را بدم که هر آهنگی خودش می خواد پخش کنه چی ؟؟

Hsimple11
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:37 صبح
از Resource ها استفاده کنید و بر اساس اینکه چه فایلی را انتخاب کرد آن را Play کنید.
اگر هم از Media Player استفاده میکنید به FileName آن مسیر ندهید و فقط بر اساس انتخاب کاربر آهنگ را انتخاب کنید. مسیر را با ExtractFilePath و ParamStr از مسیر جاری که برنامه در هر سیستم نصب میشود بدست بیاورید. در مورد تمام این متدها در سایت مطلب هست. جستجو کنید.

niloofarabi137
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:47 صبح
با تشکر از دوستان
می خواستم عذر خواهی کنم به دلیل عنوان اشتباه این تاپیک که به دلیل سهل انگاری از طرف من و عجله در فرستادن مطلب مقاله ذکر شد از مدیران محترم خواهش می کنم در صورت امکان مقاله را به سئوال تغییر دهند تا یک تاپیک الکی به مقالات اضافه نشود .
با تشکر

mms_4004
یک شنبه 06 مرداد 1387, 18:22 عصر
دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون امتحان می کنم و جوابشو میدم راستی من مد نظرم پخش یه آهنگ خاصه که خودم روی برنامه بذارم .
ضمنا اگه بخوام به کاربر این اجازه را بدم که هر آهنگی خودش می خواد پخش کنه چی ؟؟

با سلام

دقت کنید این همون دستوری هست که شما خودتون آهنگ رو پخش می کنید. دقت کنید که فایل حتما باید پسوند Wave داشته باشه برای اینکه برنامتون در تمام کامپیوتر ها هم اجرا بشه حتماً فایل صوتی رو در پوشه ی خود برنامه قرار دهید. مثلاً داخل پوشه ای که برنامه Exe شما اجرا می شه مانند بالا یک پوشه به نام Sound ایجاد کنید و نام فایلی که مایلید اجرا شود هم مثلاً Start می باشد یا هر فایلی که خودتون دارید.

یه پیشنهاد اون هم اینکه بقیه این پارامترها رو خودتون امتحان کنید تا بیشتر توی ذهنتون بمونه و از تلاشی که به ثمر می شینه لذت ببریید، به این می گن لذت برنامه نویسی.

موفق باشید.

mms_4004
یک شنبه 06 مرداد 1387, 18:32 عصر
در ضمن باید یه فایلی(دقیقاً نمودنم اسمش فایل است یا Unit یا ...) به قسمت Uses اضافه بشه که بهتره خودتون اونو پیدا کنید، دستور غلط نیست.

parnian_388
دوشنبه 14 مرداد 1387, 19:57 عصر
سلام من خودم تو on show این تیکه کد رو گذاشتم اما بدیش اینه که فقط Wave می شناسه

اما من این کدو می نویسم زیر Playsound خط می کشه خطا میده. باید از Unit خاصی براش استفاده کنم؟

Mahmood_M
دوشنبه 14 مرداد 1387, 23:34 عصر
اما من این کدو می نویسم زیر Playsound خط می کشه خطا میده. باید از Unit خاصی براش استفاده کنم؟
باید یونیت MMSystem رو به قسمت Uses اضافه کنید ...