PDA

View Full Version : سوال: تغییر CodePage در زمان Copy & Paste in ClipBoard

FirstLine
شنبه 05 مرداد 1387, 11:24 صبح
با سلام
یک TextBox دارم و میخوام کارهای زیر را انجام بدهم :
1- متن داخل TextBox با چه کد پیجی نوشته شده است؟
2- تبدیل کدپیج UTF8 به 1256
3- تبدیل 1256 به یونیکد (UTF8)
4- وقتی با کد نویسی محتویات TextBox که بصورت 1256 هست را به کلیپ بورد کپی میکنم و آن را paste میکنم کد پیج آن عوض شده و بصورت ؟؟؟؟؟ نمایش میدهد.

لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

__H2__
یک شنبه 06 مرداد 1387, 22:42 عصر
سلام
میتوان کد تغییر کد پیج را در خصوص فایلها برایتان بگذارم، ولی این تغییر روی متون غیر انتگلیسی اصلاً صحیح نیست.

متون غیر انگلیسی باید با کدینگ UTF-8 یا UTF-16 انتقال و ذخیره و پردازش و... شوند تا ضامن از دست نرفتن اطلاعات باشد.

بعد از کلی بدبختی، مایکروسافت بالاخره فرمت Unicode را به عنوان استاندارد دات نت در نظر گرفت و مشکل ما هم در فارسی حل شد، حالا شما میخواهید خودتان خرابش کنید.

مشکل چه بود که فکر کردید این راه حلش است؟؟؟ شاید بتوان مشکل را از ریشه حل کرد، به جای یک جواب و راه حل موضعی.
منظورم را که متوجه میشوید؟

FirstLine
دوشنبه 07 مرداد 1387, 07:39 صبح
با سلام
یک سری اطلاعات بصورت word دارم که از سایتهای مختلف جمع آوری شده و باید این اطلاعات را وارد سایتمون که php & mysql بکنم، برای تصحیح اطلاعات مجبور شدم یک برنامه بنویسم که اطلاعات را پردازش کنه ولی مشکل اینجاس که بعضی موارد را بصورت ؟؟؟؟ نشون میده و در مورد کدپیج قاط میزنه.
لطفا راهنمایی بفرمایید که چجوری میتونم کدپیج اطلاعات موجود در یک تکست باکس را عوض کنم؟ (البته فرم اصلی بصورت utf8 ذخیره شده است)

با تشکر