PDA

View Full Version : سوال: سایت خبری

ravandi
شنبه 05 مرداد 1387, 12:23 عصر
سلام به تمام PHPها
من می خوام داخل سایتم از یک بخش خبری استفاده کنم(حدودا شبیه وبلاگ یا همین سایت برنامه نویس).به نظر شما چکار کنم؟؟البته راجع به این مورد هم بگید که اگر اطلاعات(خبرهام...) داخل دیتابیس باشن بهتره یا داخل یک فایل به صورت جداگانه؟؟
ممنون

yaqubian
یک شنبه 06 مرداد 1387, 08:31 صبح
دوست عزیز
قبلا بحث شده.
موفق باشید

paksar
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:39 صبح
سلام به تمام PHPها
من می خوام داخل سایتم از یک بخش خبری استفاده کنم(حدودا شبیه وبلاگ یا همین سایت برنامه نویس).به نظر شما چکار کنم؟؟البته راجع به این مورد هم بگید که اگر اطلاعات(خبرهام...) داخل دیتابیس باشن بهتره یا داخل یک فایل به صورت جداگانه؟؟
ممنون
اگه آمادشو میخوای سرچ کن اسکریپت اماده در این مورد زیاد هست.
ولی اگه بخوای خودت درست کنی=>
شما یه دیتابیس میسازی و یه جدول با نام news حالا بسته به نیاز خودت میتونی اطلاعاتی رو که میخوای ذخیره کنی فیلد Field تو دیتابیس براش ایجاد کنی مثلا

CREATE TABLE `test`.`news` ( `id` INT( 11 ) NOT NULL ,
`title` VARCHAR( 255 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL ,
`body` TEXT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL ,
`date` DATE NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` ) ) ENGINE = MYISAM این دیتابیس اطلاعات شماره خبر-تیتر خبر - متن خبر و زمان ارسال خبر رو ثبت میکنه.

بعد میتونی خبرهاتو از طریق فرم به دیتابیس انتقال بدی و برای خوندن خبرها یه کیوری می نویسی که خبرهاتو چطوری نشون بده .
موفق باشی.

ravandi
یک شنبه 06 مرداد 1387, 09:51 صبح
اگه آمادشو میخوای سرچ کن اسکریپت اماده در این مورد زیاد هست.
ولی اگه بخوای خودت درست کنی=>
شما یه دیتابیس میسازی و یه جدول با نام news حالا بسته به نیاز خودت میتونی اطلاعاتی رو که میخوای ذخیره کنی فیلد Field تو دیتابیس براش ایجاد کنی مثلا

CREATE TABLE `test`.`news` ( `id` INT( 11 ) NOT NULL ,
`title` VARCHAR( 255 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL ,
`body` TEXT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL ,
`date` DATE NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` ) ) ENGINE = MYISAM این دیتابیس اطلاعات شماره خبر-تیتر خبر - متن خبر و زمان ارسال خبر رو ثبت میکنه.

بعد میتونی خبرهاتو از طریق فرم به دیتابیس انتقال بدی و برای خوندن خبرها یه کیوری می نویسی که خبرهاتو چطوری نشون بده .
موفق باشی.

سلام
ممنون از کمکت.ولی می خوام فراخوانی خبرهام به صورت جدیدترین خبر و نیز از لحاظ عنوان هم جدا شده باشن.شبه کد برای این کار در اختیار داری؟؟
گفتم می خوام یک چیزی شبیه همین سایت باشه.

ممنون

paksar
یک شنبه 06 مرداد 1387, 10:40 صبح
سلام
ممنون از کمکت.ولی می خوام فراخوانی خبرهام به صورت جدیدترین خبر و نیز از لحاظ عنوان هم جدا شده باشن.شبه کد برای این کار در اختیار داری؟؟
گفتم می خوام یک چیزی شبیه همین سایت باشه.

ممنون

سلام
شرمنده نمونه آمادشو ندارم ولی اگه دستورات SQL رو بلد باشی میتونی خودت خبرهاتو به صورت جدیدترین نشون بدی
مثلا SELECT * FROM `news` Order by `id` DESC
این کیوری خبرها رو بر مبنای جدید بودنشون نشون میده

موفق باشی.

ravandi
یک شنبه 06 مرداد 1387, 11:02 صبح
سلام
شرمنده نمونه آمادشو ندارم ولی اگه دستورات SQL رو بلد باشی میتونی خودت خبرهاتو به صورت جدیدترین نشون بدی
مثلا SELECT * FROM `news` Order by `id` DESC
این کیوری خبرها رو بر مبنای جدید بودنشون نشون میده

موفق باشی.
ممنون آقا زا لطفتون
به نظرت اخبارم را داخل دیتابیس بذارم یا داخل یک پوشه داخل هاست به صورت TXT ذخیره کنم؟؟؟؟

ممنون

paksar
یک شنبه 06 مرداد 1387, 22:05 عصر
ممنون آقا زا لطفتون
به نظرت اخبارم را داخل دیتابیس بذارم یا داخل یک پوشه داخل هاست به صورت TXT ذخیره کنم؟؟؟؟

ممنون

سلام
والله تا اونجا که من سراغ دارم تو دیتا بیس بهتره احتمالا به مرور زمان که خبرها بیشتر میشه
بازکردن فایل و خوندن اونا سرعت سایت رو پایین میاره .
بعد دیتابیس امکانات بیشتری رو برای کار بر روی داده ها میدن.
موفق باشی.