PDA

View Full Version : سوال: ساخت ستاپ برای نرم افزار فارسی نویس!!!!!

noshin2008
یک شنبه 06 مرداد 1387, 00:13 صبح
سلام دوستان.

من پارسال از توی یکی از سایتها نرم افزار فارسی نویسی گرفتم برای ویندوز xp.به نام فارسی نویس گیتا.
این فارسی نویس طوری بود که ما باید اول وار سایت سازنده بشیم تو اونجا عضو بشیم .بعد که عضو شیدیم تو ایمیل ما یه کد فعال سازی هست که ماله اینکه ما میخواهیم ستاپ اون فارسی نویس را انجام بدیم اون ک را در قسمت ستاپ کپی کنیم تا بتوانیم با این کد نرم افزار را نصب کنیم.این کد 4 رقمی بودو جالب اینجا بود که فقط در سیستم ما جواب میداد یعنی اگه ما این فارسی نویس را با اون کد ببریم در یک سیستم دیگه نصب کنیم اون کد جواب نمیداد.یه چیزی یادم رفت بگم:اشتباه:محیط ستاپ هم با اینسال شیلد ساخته بودن فارسی بود.
یه چیزی برای من جالب بود این طور بگم از جالب هم جالب تر بود.وقتی ما این فارسی ساز را از روی سیستم حذف میکردیم و میخواستیم دوباره نصب کنیم برای بار دوم دیگه نیاز به کد نداشت انگار که اون کد رفته باشه تو رجیستری ثبت شده باشه یه چنین حالتی داشت.
حالا یه چیزی جالب تر:متعجب:وقتی ما ویندوز را عوض میکردیم بعد دوباره این فارسی ساز را نصب میکردیم ازمون در هنگام نصب کد فعال سازی نمیخواست و میرفت سزیع روی سیستم نصب میکرد:متعجب:باور کنید راست میگم!!!!!!!!!!!!! .

حالا من یه سوال دارم.این چه خواسیتی داره که دفه بعدی از ما کد نمیخواست-حتی با تعویض ویندوز هم و نصب دوباره فارسی نویس باز هم از ما کد نمیخواست فقط و فقط روی سیستم من جواب میداد و اگه کسی دیگه میخواس بااین نرم افزار کار کنه باید بره تو سایت عضو شه.حالا این قلقش چیه ؟ آیا این خواسیت اینستال شیلده که این کارو کرده.یا cpu به ذهنش سپرده:لبخند:
یا این که خواصیت اوریجینال بودن داره؟
اگه بتونید جوابو تو این زیمنه بدید ممنون میشم.
البته من این فارسی نویس رو هنوز دارم ولی ازش دیگه ازش استفاده نمیکنم.من لینک خود سایتو میذارم اگه سالم بود که هیچ هرکس هم خود برنامه رو خواست به من بگه تا براش لینک دانلودشو بزارم 8مکابایته:لبخندساده:
http://www.gita.ir

با تشکر

behnam_dr
سه شنبه 29 مرداد 1387, 09:50 صبح
دوست عزیز ; تکنیکه که برای محافظت از حقوق نرم افزار میتونید استفاده کنید .(این کارو شما هم قادرید انجام بدید با حداقل امکان یعنی کافیست شما یه تیبل یا یه فایل داشته باشید که در اون یه فیلد از نوع بولین داشته باشه .!)
ببینید اون به این صورت عمل میکنه که این فیلد مذکور در ابتدا حالت مثلا false داره وقتی وارد نرم افزار میشید ابتدا چک میکنه که فیلد اگر True هست به ادامه کار بپردازه اما اگر false هست ضمن اعلام سریال مثلا درایو C شما، از شما یه کد بخواد و این کد به هر صورتی میتونه وابسته به همون سریاله باشه (مثلا مضربی از اون سریاله یا ....) که پس از ورود اون کد شما به محیط اصلی برنامه دست پیدا میکنید.
و اینکه میفرمائید " چه خواسیتی داره که دفه بعدی از ما کد نمیخواست-حتی با تعویض ویندوز هم و نصب دوباره فارسی نویس باز هم از ما کد نمیخواست فقط و فقط روی سیستم من جواب میداد ..." به این دلیله که با همون سریال دارید کار میکنید اگر درایو c رو فرمت کنید یا به هر صورتی ... مجبورید دوباره کد بگیرید ....

با احترام - بهنام بیک زاده