PDA

View Full Version : حرکت و مقایسه در بین رکوردها vb.net

jas1387
یک شنبه 06 مرداد 1387, 13:51 عصر
سلام

من می خواهم در برنامه ام نام که کاربر در textbox وارد می کند با دیتابیس مقایسه شود
من قبلا در web app یک datagrid تعریف می کردم و dataset را انتساب می دادم و با for بین سطرها حرکت می کردم و با if کار مقایسه را انجام می دادم ماننند این کد :

Dim gv AsNew GridView

gv.DataSource = ds

gv.DataBind()

For i AsInteger = 0 To gv.Rows.Count - 1

If gv.Rows(i).Cells(4).Text = txtusername.Text And gv.Rows(i).Cells(5).Text = txtpassword.Text Then

------------- کد مورد نظر

EndIf

Next

حالا ممنون میشم اگه کسی بتواند یه کدی با این کارای در windows app به من یاد بدهد

با تشکر

naeeme
یک شنبه 06 مرداد 1387, 14:09 عصر
1) نامتون من رو به یاد یه پروژه می ندازه!! ;)
2) می تونم بپرسم چرا اینجوری می نوشتین؟ یعنی از دستورSelect در sql استفاده نمی کردین؟؟

jas1387
یک شنبه 06 مرداد 1387, 15:40 عصر
بگذارید سوالم را این جوری مطرح کنم که

شما فرض کنید که یک textbox و یه listbox بر روی form دارید که در listbox نام تمام کاربران که عضو هستند وجود دارد و با انتخاب آن کاربر از لیست باکس باید پسورد آن کاربر در textbox وارد شود
هنگامی که روی دکمه تایید کلید شود باید مقدار درون textbox با فیلد password رکوردی که نام آن کاربر که از لیست باکس انتخاب شده چک شود شما چه کدی پیشنهاد می کنید

راستی چه پروژه ای ؟

naeeme
دوشنبه 07 مرداد 1387, 08:03 صبح
اگر واقعا صورت مسئله این هست( یعنی listbox و textbox) من listbox رو به جدولی از datasource باند می کنم که displaymember برابر نام کاربری و valuemember برابر کلمه عبور باشه. بعد از انتخاب از لیست باکس و ورود کلمه عبور، مقدار selectedvalue رو با مقدار موجود در textbox مقایسه می کنم.
اما اگر مسئله چیز دیگه ای باشه، با متد datatable.select رکوردی که دارای اون نام کاربری هست رو بر می گردونم و کلمه عبور رو با اون مقایسه می کنم.

این لینک برای چگونگی استفاده از datatable (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/way3dy9w.aspx)و این هم برای پر کردن ListBox

listBox1.DataSource=ds.Tables("User")
listBox1.DisplayMember="UserName"
listBox1.ValueMember = "Password"

که UserName نام فیلدی است که نام کاربری رو در خودش نگه می داره و Password هم نام فیلد کلمه عبور هست
-----
یه پروژه بود به نام JAS که یه زمانی یه مقدار روش کار می کردم و کلی تجربه دارم ازش

jas1387
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 11:27 صبح
راستی من به جواب سوالم پی بردم گفتم بدنیست در اختیار دوستان بگذارم

For i AsInteger = 0 To ds.Tables("users").Rows.Count

If ds.Tables("users").Rows(i).Item("password") = TextBox1.Text Then

' ------------------- کد مورد نظر

EndIf

Next