PDA

View Full Version : ثبت آدرس نصب نرم افزار در رجستری

ریاحی
دوشنبه 07 مرداد 1387, 13:40 عصر
آیا هر نرم افزاری را که نصب می کنیم آدرس آن در رجستری ثبت می شه یا نه ؟
و اگر باید در هنگام ساختن setup نرم افزار این ثبت آدرس در رجستری را قرار بدیم چه طوری این کار ممکن است.

با تشکر

Hsimple11
دوشنبه 07 مرداد 1387, 15:28 عصر
بستگی دارد به اینکه آیا نرم افزار کلیدی برای ثبت و یا Uninstall خود در رجیستری ایجاد میکند یا نه.
میتوانید خودتان در برنامه چنین کلیدی در رجیستری بسازید.
نرم افزارهای ساخت Setup نیز این کار را برایتان به راحتی انجام می دهند.

ریاحی
دوشنبه 07 مرداد 1387, 19:48 عصر
دوست عزیز بخاطر پاسخگویی از شما بسیار سپاسگذارم
من از Install Shield 10.5 استفاده می کنیم در قسمت رجستری می توانم کلید تعریف کنم اما نمی دونم چه کلیدی باید تعریف کنم با چه عنوان و مقداری ؟
آیا در Install Shield امکانی هست که بصورت خودکار آدرس را در رجستری نگه دارد اگر هست در کدام بخش آن است ؟

اصغر (پآچ)
دوشنبه 07 مرداد 1387, 20:02 عصر
سلام دوست من

این ثبت آدرس در ریجستری یه چیز اجباری نیست شما اگه در برنامه تون کلیدی دارید که در ریجستری ثبت میشه و برنامه تون ازش استفاده می کنه این کار رو باید با اینستال شیلد انجام بدین در غیر اینصورت ضرورتی نداره که بخوای حتما یه آدرس در ریجستری ثبت کنی

موفق و موید باشی

Hsimple11
دوشنبه 07 مرداد 1387, 20:35 عصر
بهتره بگین میخواهید چکاری انجام دهید. این ثبت در رجیستری قرار است به چه دردی بخورد؟

vcldeveloper
دوشنبه 07 مرداد 1387, 23:26 عصر
آیا در Install Shield امکانی هست که بصورت خودکار آدرس را در رجستری نگه دارد اگر هست در کدام بخش آن است ؟
InstallShield آدرس محل نصب برنامه را در یک کلید با نام برنامه در آدرس زیر در رجیستری ثبت می کند، تا از آن برای Uninstall کردن برنامه استفاده شود.

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall