PDA

View Full Version : نمايش اطلاعات ديتا گريد ويو در فرم

meitti
دوشنبه 07 مرداد 1387, 21:09 عصر
با سلام
مي خواستم بدونم چه جوري مي تونم وقتي روي يه رديف ديتا گريد ويو كليك مي كنم اطلاعات اون رديف داخل فرم به نمايش در بياد.

corona
دوشنبه 07 مرداد 1387, 22:23 عصر
تا جایی که من یادم میاد می شد از رویداد row enter دیتاگریدویو استفاده کرد و بعد یک همچین کدی که البته مطمئن نیستم ، امتحانش کن :

dataGridView1.CurrentRow.Cells[i].Value.ToString()

unique1984
سه شنبه 08 مرداد 1387, 15:22 عصر
در رویداد RowHeaderMouseClick یا CellClick کد زیر رو بنویسین.

TextBox1.Text = DataGridView1[0, DataGridView1.CurrentRow.Index].Value.ToString();
عدد صفری رو که می بینین ، شماره یک ستون از datagridview هست که بر حسب نیاز می تونه هر عددی باشه. البته لازم به تذکره که شماره ستونها از 0 شروع می شه.

ASKaffash
سه شنبه 08 مرداد 1387, 16:35 عصر
سلام
اینطوری :

this.dataGridView1.SelectedRows[0].Cells[2].Value

meitti
سه شنبه 08 مرداد 1387, 18:33 عصر
با تشکر از همه دوستان مشکلم حل شد

meitti
شنبه 12 مرداد 1387, 11:18 صبح
در رویداد RowHeaderMouseClick یا CellClick کد زیر رو بنویسین.

TextBox1.Text = DataGridView1[0, DataGridView1.CurrentRow.Index].Value.ToString();عدد صفری رو که می بینین ، شماره یک ستون از datagridview هست که بر حسب نیاز می تونه هر عددی باشه. البته لازم به تذکره که شماره ستونها از 0 شروع می شه.

من از اين كد استفاده كردم اما فقط وقتي كنار هر سطر روي مثلث كوچيكه كليلك ميكنم اطلاعات را نشون ميده ‏ ولي من مي خوام اگه روي هر كدوم از ستون ها هم كه كليك كردم اطلاعات نمايش داده بشه

amin3271
شنبه 12 مرداد 1387, 18:42 عصر
برای این کار فقط کافیه خاصیت databinding-text تکست باکس های فرمت رو با dataset متصل و مربوط به datagridview فرمت مقداردهی کنی

unique1984
شنبه 12 مرداد 1387, 19:47 عصر
خب اگه این کدو در رویداد cellclick بنویسی ، رو هر ستونی که کلیک کنی ، اطلاعات رو بهت نشون می ده.

meitti
دوشنبه 14 مرداد 1387, 21:43 عصر
سلام
مي خواستم بودنم چطوري مي تونم ديتا گريد ويو را طوري غير فعال كنم كه وقتي روي ان كليك كردم غير قابل تغيير باشد :متفکر::متفکر::متفکر:

NotAtMyDesk
دوشنبه 14 مرداد 1387, 21:55 عصر
سلام
مي خواستم بودنم چطوري مي تونم ديتا گريد ويو را طوري غير فعال كنم كه وقتي روي ان كليك كردم غير قابل تغيير باشد :متفکر::متفکر::متفکر:

خاصیت Read onlyش رو True کنید.

meitti
دوشنبه 14 مرداد 1387, 21:59 عصر
چو جوري با كليد هاي جهت بالا وپايين بين اطلاعات در ديتا گريد حركت كنم.................................