PDA

View Full Version : سوال: try-catch در کدام نسخه c++

parniyan2
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 16:04 عصر
دستور try-catch که برای مدیریت خطاها استفاده می شوند در نسخه ای که من از c++ دارم اجرا نمی شود. :عصبانی++:
در کدام نسخه c++ می توان از این دستور استفاده کرد.(تحت داس نه ویژوال)

emad_67
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 17:27 عصر
با visual c++ 6 که اجرا میشه. از چه نسخه ای استفاده میکنی؟

#include <iostream.h>
void main()
{
char *s=0;
try
{
s = new char[10];
if( s == 0 )
throw "Memory allocation failure!";
}
catch( char * str )
{
cout <<str<<endl;
}
}

parniyan2
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 13:59 عصر
من از ورژن 3 تحت داس استفاده می کنم. از روی یک کتاب تمرین می کنم که توش این دستور رو داره ولی من که امتحان می کنم جواب نمیده. توی هلپش هم نیست. آیا از ورژن 3 برای تحت داس بالاتر هم هست؟

Nima_NF
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 14:30 عصر
آیا از ورژن 3 برای تحت داس بالاتر هم هست؟
کامپایلر ++Turbo C جزء کامپایلرهای منسوخ شده پیوسته به تاریخ هست...

برای دیدن لیست کامپایلرهای جدید به این صفحه مراجعه کنید (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=561338&postcount=3)

و برای مطالعه قابلیت های کامپایلرهایی مثل ++Visual C به این صفحه (مانند همان برنامه نویسی کنسولی) (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=111283)

parniyan2
شنبه 12 مرداد 1387, 00:29 صبح
اما برای شروع باید از همین کامپایلرهای منسوخ شده پیوسته به تاریخ یادگیری را آغاز کرد.
اینطور نیست؟
الان توی همه دانشگاه ها همین ورژن ها استفاده و تدریس میشن...!

emad_67
شنبه 12 مرداد 1387, 00:45 صبح
اما برای شروع باید از همین کامپایلرهای منسوخ شده پیوسته به تاریخ یادگیری را آغاز کرد.
اینطور نیست؟
الان توی همه دانشگاه ها همین ورژن ها استفاده و تدریس میشن...!نه کی گفته باید از این کامپایلر های بیخود استفاده کنی؟
مشکل همین استادای دانشگاه هستن که اطلاعات بروزی ندارن و سعی دارن دانشجو ها رو هم با کامپایلر های 50 سال پیش که خودشون درس خوندن عادت بدن.
این کامپایلر ها حتی یه محیط درست برای تایپ کد هم ندارن حالا امکانات دیگه بماند.
من خودم از ابتدا با visual c++ 6.0 کار کردم و به نظرم کامپایلر خیلی خوبیه. توصیه می کنم الان که میگی مبتدی هستی از همین استفاده کنی و اگه بعد ها خواستی ادامه بدی میتونی بری سرغ visual c++ 2005 یا 2008

Sepidar
شنبه 12 مرداد 1387, 11:28 صبح
www.codeblocks.org

Nima_NF
شنبه 12 مرداد 1387, 16:23 عصر
++C هر چند سال یک نسخه جدید آن عرضه می شود، لذا برای بهره بری از قابلیت های آن ها باید از یک کامپایلر جدید استفاده کنید.

کامپایلر Visual C++ express یک نسخه رایگان و جدید هست که جایزگزینی برای ++turbo C در دانشگاه های دنیا هست.(البته در کنار سایر کامپایلرهای ذکر شده در لینک فوق) تا زمانی که برنامه نویسی در سطح ابتدایی و کنسولی می کنید (به قول برخی از افراد برنامه نویسی داس در ویندوز ! ) این کامپایلر و سایر کامپایلرهای جدید چیز سختی ندارند، برنامه را به راحتی بنویسید و کامپایل.
ضمنا بین VC6 و VC2005/2008 هم تفاوت چندان خاصی در برنامه نویسی کنسولی نیست جز قابلیت های جدیدتر و debugger بهتر.

پاسخ سوال دوم شما را هم جناب emad_67 دادند و متاسفانه کاملا درست هست.
هنوز اکثر اساتید حتی اطلاع ندارند که در سال 1995 کتابخانه STL به ++C استاندارد اضافه شده است و دیگر لازم نیست در هر جایی پشته، لیست پیوندی، کار با رشته ها و یا انواع مرتب سازی را در برنامه هایمان (مخصوصا برنامه های تجاری) طراحی کنیم.

iranzamin
شنبه 12 مرداد 1387, 16:58 عصر
سلام می خواستم بدونم با توجه به اینکه در دانشگاه c++ تدریس میشه مشکلی پیش نمیاد که من زبان دیگری را بخواهم ادامه بدم