PDA

View Full Version : ساخت فایل exe

norman
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 17:26 عصر
برنامه ای نوشتم که کلید های صفحه کلید رو logمی کنه اون فقط توی computerخودم اجرا می شه به محض این کهcompiler باک می کنم اجرا نمی شه:عصبانی: مشکل چی هست؟

Nima_NF
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 20:08 عصر
ضمن تبریک به خاطر ورود شما.

لطفا پست خود را ویرایش کنید و به فارسی بنویسید در غیر این صورت پاک می شود.

اما جواب :
اگر از نسخه های جدید VC استفاده می کنید شما باید فایل های کتابخانه های CRT که یک سری dll برای ++Visual C هست را با توجه به نسخه کامپایلر و امکانات مورد استفاده از مسیر زیر در فولدر نصب شده VC پیدا کنید و در کنار برنامه کپی کنید و یا با نصب این کار را اتومات انجام دهید:

VS folder\VC\redist\x86\ ...

در حالت معمولی msvcp80 و msvcr80 از موارد زیر کافیست، اما بهتر هست همه کپی شوند: (برای VC 8)

\VC\redist\x86\Microsoft.VC80.CRT\
msvcm80.dll
msvcp80.dll
msvcr80.dll
Microsoft.VC80.CRT.manifest

- و یا از طریق نصب (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=103713) به صورت اتوماتیک (اصولی ترین)

- و یا روش دیگر بسته vcredist_x86.exe را به سیستم هدف برده و نصب کنید.

norman
جمعه 11 مرداد 1387, 02:24 صبح
اگر بخوام فایلexe بسازم که نیاز به نصب هیچ فا یلی نداشته باشه کجا بایدcode بزنم باید چه کار کنم؟

Nima_NF
جمعه 11 مرداد 1387, 11:35 صبح
اگر بخوام فایلexe بسازم که نیاز به نصب هیچ فا یلی نداشته باشه کجا باید code بزنم باید چه کار کنم؟ نصب این فایل ها برای بهره بری از قابلیت های امنیتی جدید برای توابع مورد استفاده و استفاده از قابلیت های جدید هست که با عرضه SDK ها جدید مایکروسافت نسخه جدید آن می آید.

پس اگر نمی خواهید، باید از کامپایلرهای قدیمی استفاده کنید مانند Visual C++6 ، چون که این کامپایلر در سال 1998 عرضه شده بود و کتابخانه های مورد نیاز همراه فایل اجرایی شما نیز نسخه 6 مانند msvcr6 هست که برای پشتیبانی قبلا در ویندوزهای 98 به بعد وجود دارد.(استفاده از کامپایلرهای قدیمی را توصیه نمی کنم)
اما این را بدانید که تا کنون قبل از نسخه 2005، همه نرم افزارهایی که با VC نوشته می شدند این فایل ها را در کنار فایل اجرایی خود کپی می کردند(به همراه exe)، کمتر نرم افزاری هست که فقط یک فایل اجرایی تنها داشته باشد

در هر حال فکر نمی کنم با راحت ترین روش کپی کردن چند مگابایت در کنار فایل اجرایی چندان سخت باشد.

ضمنا پست اول خود را به فارسی ویرایش نکردید!

موفق باشید

pe32_64
دوشنبه 28 شهریور 1390, 21:22 عصر
اگه بخوای بدون فایلهای گفته شده برنامت اجراشود باید تنظیم USING STATIC LIBRARY را هنگام ساخت پروژه انتخاب کنید
البته بعدا هم در قسمت تنظیمات پروژه میشه عوضش کرد.

_hamid
دوشنبه 28 شهریور 1390, 22:32 عصر
نیما جان شما درست می گی ها ولی اینکاری که میگی یعنی لقمه رو از پشت سر آوردن.
روش اصلیش همون کامپایل کردن با static library است که بالایی گفت( پدرام؟! )!