PDA

View Full Version : ارتباط بایک بانک اطلاعاتی امن

Mr.ZzZ
جمعه 11 مرداد 1387, 17:27 عصر
با سلام
موضوع از این قراره که من یک دیتابیس امن با اکسس ساختم(از قسمت:
Tool>security>User level wizard)
براش یک یوزر فول پرومیژن تعریف کردم بهنام MrZzZ02 و پسورد 123456789
بعدتوی ویبی توسط ado.net یک کانکشن به شرح زیر ساختم:

Dim connection As New ADODB.Connection
connection.Open("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data" & " Source=C:\Data Base.mdb", "MrZzZ02", "123456789")`injashro nakhoonid faghat neveshtam ta khotot be ham nakhore:بوس:
ولی موقع اجرا پیغام زیر رو می ده:
Cannot start your application. The workgroup information file is missing or opened exclusively by another user.
درصورتی که فایل workgroupدر محل دیتابیس است
من که نمیدونم مشکل کجاست:متفکر:
خواهش میکنم کمکم کنید
پ.ن:"در صورتی که تاپیک تکراری بود من عمیقا معزرت میخوام .ولی قبل از اینکه تاپیک رو بزنم با گوگل سایت رو جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم"

__H2__
شنبه 12 مرداد 1387, 01:13 صبح
سلام
اینها که دستورات ADO و VB قدبم هستند؟!
بهتر است از ADO.Net استفاده کنید:

مثلاً

Dim dbCon As New System.Data.OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Database.mdb;Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=password")
Dim dbCom As New System.Data.OleDb.OleDbCommand("SELECT * FROM [tablename]", dbCon)
dbCon.Open()
'dbCom.ExecuteXXXXXXX

Mr.ZzZ
شنبه 12 مرداد 1387, 22:47 عصر
میدونید نکته جالب چیه وقتی بدون user وپسورد متصل میشم بدون هیچ مشکلی ارتباط بر قرار میشه :گیج::لبخند:

__H2__
شنبه 12 مرداد 1387, 23:31 عصر
سلام
اگر به صورت معمول و با نرم افزار Access میتوانید کانکت شوید ولی با کد برنامه نویسی نمیتوانید ایراد از ConnectionString است.

اگر بخواهیم VB.Net ای و ADO.Net ای در نظر بگیریم، شاید با فرمت زیر مشکل حل شود.

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Database.mdb;Jet OLEDB:System Database=system.mdw;User ID=UserName;Password=Password

Mr.ZzZ
یک شنبه 13 مرداد 1387, 23:20 عصر
خیلی ممنون کافی بود که فقط محل .mdw رو مشخص کنیم:متفکر:
باز هم ممنون که زحمت کشیدید جوابم رو دادید:خجالت: