PDA

View Full Version : روش بهینه ی استفاده از DataSet

sa_ostad
جمعه 11 مرداد 1387, 17:45 عصر
به نظر شما توی یه برنامه کار با دیتابیس بهتره که :
1- یه dataset کلی تعریف کنم و هنگام لود شدن فرم اصلی پرش کنم و تمام فرم هام رو از این دیتاست تغذیه کنم یا اینکه
2- هر فرم برای خودش dataset مجزا داشته باشه و داده هاش رو هنگام لود خودش از دیتابیس بگیره و بعد از بسته شدن دیتاست رو آزاد کنه.
به نظر شما کدوم راه منطقی تره و سرعت برنامه رو بیشتر میکنه؟

regbyte
جمعه 11 مرداد 1387, 18:24 عصر
اگر در حالت دوم منظورتون اینه که برای هر Table یک DataBase در نظر بگیرید، فکر نمی کنم کار درستی باشه.
در کل بستگی به برنامتون داره.

sa_ostad
جمعه 11 مرداد 1387, 18:55 عصر
اگر در حالت دوم منظورتون اینه که برای هر Table یک DataBase در نظر بگیرید، فکر نمی کنم کار درستی باشه.
در کل بستگی به برنامتون داره.

نه کل برنامه فقط یک دیتابیس داره. شاید منظورتون دیتاسته ؟

رضا عربلو
جمعه 11 مرداد 1387, 20:00 عصر
اگر از Typed dataset استفاده می کنید روش دوم بهتر است چون نگهداري دیتاست روش اول و ایجاد تغییرات در آن مشکل است همچنین فضایی بیشتری از حافظه را اشغال می کنددر حالیکه در روش دوم تنها حجم فایل exe تان بیشتر می شود ولی در عوض حافظه کمتری مصرف می کنید.

sa_ostad
جمعه 11 مرداد 1387, 20:27 عصر
منظورتون از Typed dataset چیه؟
لطفا بیشتر توضیح بدید.

sohrabi11
جمعه 11 مرداد 1387, 21:15 عصر
اجراي برنامه تون به روش دوم از سرعت بيشتري نسبت به روش اول برخورداره

فكر كنم Typed dataset يك كلاسيه كه از نوع ديتاست تعريف كرده باشي!

sa_ostad
جمعه 11 مرداد 1387, 22:06 عصر
اجراي برنامه تون به روش دوم از سرعت بيشتري نسبت به روش اول برخورداره

فكر كنم Typed dataset يك كلاسيه كه از نوع ديتاست تعريف كرده باشي!

اگه منظور اینه که تمام برنامه روو با کد نویسی ایجاد کردم !

man_iran
جمعه 11 مرداد 1387, 22:52 عصر
دوستان شما می گید که توی هر فرم از یه دیتاست استفاده بشه!!
شما حساب کنید یک برنامه ای که 8-9 تا فرم داشته باشه اگر قرار باشه برای هر بار باز شدن فرم های اون به بانک اطلاعاتی وصل بشیم و اطلاعات را از اون بخونیم چی می شه! سرعت که پایین تر میات.
مخصوصا ممکنه خیلی از کاربران وقتی از برنامه استفاده می کنند نیازی به ویرایش و حذف نداشته باشن یعنی اطلاعات ثابت می مونند. پس اگر دیتابیسمون یکی باشه بهتر نیست؟
هر وقت تغییری توی اطلاعات بشه اون دیتابیس هم به روز می شه.

راستی اگر فاصله بانک اطلاعاتیمون زیاد باشه (برنامه های تحت نت) توی روش دوم چی خواهد شد! برای هر فرم باید به بانک وصل بشم.
واقعا مطمئنید سرعت روش دوم بالاتره!!؟ :متفکر:

sa_ostad
جمعه 11 مرداد 1387, 23:42 عصر
اتفاقا برنامه من 8-9 تا فرم هم داره که هرکدوم با یکی دو تا جدل کار دارن البته کل دیتابیسم 6 تا جدول داره.
برنامم هم که تحت وب نیست !

man_iran
جمعه 11 مرداد 1387, 23:52 عصر
اتفاقا برنامه من 8-9 تا فرم هم داره که هرکدوم با یکی دو تا جدل کار دارن البته کل دیتابیسم 6 تا جدول داره.
برنامم هم که تحت وب نیست !

خب به نظر من روش اول بهتره

وقتی می خوای به ویرایش یا حذف کنی مستقیم از خود بانک اطلاعاتی حذف کن و دیتاست را هم به روز کن. و توی همه فرمهات هم از یک دیتاست استفاده کن. چون ممکنه یه کاربر هیچ کاری نکه و فقط اطلاعات را بخونه. این طوری دیگه نیاز نیست هی به بانک اطلاعاتی وصل بشی. و سرعت برنامت می ره بالا
البته این نظر منه! ممکنه روش بهتری هم باشه :لبخند:

sa_ostad
شنبه 12 مرداد 1387, 08:18 صبح
می خوام نظر بقیه اساتید رو هم بدونم.
لطفا راهنمایی کنید.