PDA

View Full Version : اسباب کشی از دلفی 7 به ؟؟؟؟؟؟؟

migrant
جمعه 11 مرداد 1387, 19:11 عصر
سلام به هم دوستان
من با دلفی 7 کار می کنم ولی یه جورایی به دلیل بعضی مشکلاتی که داشتم به سراغ سی شارپ دات نت رفتم ولی یه سری مشکلاتم در آن بود که ترجیح می دهم با دلفی برنامه بنویسم آخه خیلی راحت تر و روان تر هستم .
نظر دوستان رو می خواهم بدونم که ورژن پیشنهادی از دلفی رو که من شروع به یادگیری کنم چیه و نظرشون رو در مورد سی شارپ و اختلافاتی که با دلفی داره می خواستم بدونم .
آیا توصیسه می کنید سی شارپ رو ادامه بدهم یا برم سراغ ورژن جدید دلفی و کدوم ورژن ؟؟؟؟؟

aserfg
جمعه 11 مرداد 1387, 19:54 عصر
يكي از بحثهاي هميشگي من با يكي از دوستانم تفاوت c#.netاست با دلفي واقعا از حيث رووني و قابل فهم بودن syntaxدلفي در رتبه بالاتري قرار داره اگه مشكلاتتون با دلفي رو بگين شايد بهتر باشه چون تو دلفي همه چي به سادگي و با قدرت بيشتري كار مي كنه c#.net رو ويندوز با سرويس پك 2 به بالا كار مي كنه و كمپايلر ي با سرعت پايينتر از دلفي داره .

SYNDROME
جمعه 11 مرداد 1387, 21:39 عصر
چند وقت قبل بحثی در این مورد بود.
جستجو کنید.
موفق باشید

migrant
دوشنبه 14 مرداد 1387, 22:54 عصر
سلام به همه دوستان و ممنون از کمکتون
یه سری مزایا c#.net داره و یه سری مزایا دلفی و شاید من چون تازه از محیط دلفی به دات نت روی آوردم این حس رو دارم که با دلفی سریع تر می تونم کار کنم تا با دات نت ولی کار با دات نت به خاطر شی گرایی راحت تره . . . .

vcldeveloper
دوشنبه 14 مرداد 1387, 23:50 عصر
ولی کار با دات نت به خاطر شی گرایی راحت تره .
دات نت مزایایی نسبت به دلفی داره، البته بحث مقایسه یک پلت فرم - دات نت - با یک زبان برنامه نویسی -دلفی - بی معنی هست؛ ولی این یک موردی که شما اشاره کردید - شی گرایی - یک مزیت دربرابر دلفی محسوب نمیشه، چون دلفی از خصوصیات شی گرایی بطور کامل پشتیبانی میکنه!

migrant
سه شنبه 15 مرداد 1387, 20:58 عصر
ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردند ولی . . . . .
حالا واقعا من اسباب کشی کنم از دلفی 7 به کدوم ورژن دلفی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه با مزایا و دلایل پیشنهادتون رو مطرح کنید . . . . .
ممنون

amin_alexi
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 08:11 صبح
سلام ...
خوب اون چیزی که شاید واضح باشه ... مطمئنا نباید به دلفی 5 یا 4 یا 3 .... مهاجرت کنی ...
معمولا به آخرین ورژن میرن ... که اگه بری Search کنی آخرین ورژن رو پیدا میکنی ... که اون هم داره از .Net استفاده میکنه !
باز باید ببینی می خوای از .Net استفاده کنی یا می خوای با برنامه نویسی بدون .Net رو ادامه بدی ...
اگه می خوای ادامه بدی ... شاید بهتر باشه مثل من که دارم از C# استفاده می کنم ... تو هم استفاده کنی ...
علت هم اینه که بهتره .NET رو از خود صاحبش بگیری و نه از طریق واسطه ... چون معمولا این مدلی یه گام جلو تری ... تا .NET و ورژن جدید به محصولات Delphi اضافه بشه معمولا مایکروسافت یه ورژن دیگه میده بیرون !!!

m-khorsandi
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 10:51 صبح
مطلبی در مورد مهاجرت به نسخه‌های قديمی‌تر نوشته نشده!
معمولاً وقتی شناخت درستی از ويژگی‌ها و نقائص محصول وجود نداشته باشه به سراغ آخرين نسخه ميرن و هميشه به اين شكل نيست.

بعد از دلفی 7، دلفی 2007 مطمئن و پايدار هست، در مورد دلفی 2007 هم در سايت مطلب زياد وجود داره.

migrant
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 14:26 عصر
ممنون از همه دوستان و راهنمایی شما دوستان عزیز . . . .