PDA

View Full Version : ساختن object های vb6 به تعداد دلخواه

jannati
یک شنبه 22 تیر 1382, 09:21 صبح
دوستان عزیز سلام
من میخوام در برنامه ام به تعداد i (که یک متغییر است)object(مثلا checkbox) اضافه کنم که مقدار Iدر طول اجرا تغییر میکند.اینکار در vb.netبه راحتی امکان پذیر است .اما نمیدونم در vb6چطور اینکار را میشود کرد.اگر ممکنه راهنمایی کنید. :roll:

Abbas Arizi
یک شنبه 22 تیر 1382, 09:29 صبح
شما برای این کار میتونید ابتدا یک نمونه از اون کنترل رو به صورت آرایه و با اندیس صفر روی فرم قرار بدید و بعد با دستور Load بقیه نمونه ها رو لود کنید. مثلا:

Load CheckBox1(1)
اما برای اینکه کنترل دیده شود باید ویژگی Visible و موقعیت مکانی اون رو تنظیم کنید.

jannati
یک شنبه 22 تیر 1382, 12:06 عصر
جناب آقای عریضی
ضمن تشکر از توجهتون و وقتی که گذاشتید باید بگم این کار را کردم.ولی هنگام اجرا روی chechboxخطای زیر را میدهد:
sub or function not define
در صورتی که آرایه صفر آن را در فرم قرار دادم و visibleشماره 1 آن را هم true کردم. :cry:

Abbas Arizi
یک شنبه 22 تیر 1382, 13:28 عصر
امکان داره که این خطا از یک قسمت دیگه برنامه باشه. چرا که من فکر نمیکنم خطایی که شما گفتی در همچین مواقعی اتفاق بیفته. بهتره که شما یک بار این کد رو به صورت آزمایشی خارج از برنامه اصلی تست کنی و نتیجه رو ببینی.

jannati
یک شنبه 22 تیر 1382, 14:19 عصر
جناب آقای عریضی
با تشکر از جوابتون بایدبگم که من اصلا یک project مستقل برای اینکار باز کردم و جداگانه آزمایش کردم اما نتیجه نگرفتم.
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید.
از توجهتون ممنون

MBeigy
یک شنبه 22 تیر 1382, 17:20 عصر
با سلام
اول از آقای عریضی معذرت میخوام که فضولی میکنم. چون کدش آماده بود گفتم بنویسم.
شما اول باید یک چک باکس روی فرم قرار دهید و سپس خصوصیت Index اونو صفر کنید. بعد این کد رو وارد کنید.

Private Sub Form_Load()
Load Check1(1)
Check1(1).Visible = True
Check1(1).Caption = "The New"
Check1(1).Left = Check1(0).Left + 400
End Sub

morteza_dehghan
دوشنبه 23 تیر 1382, 15:46 عصر
سلام
خانم جنتی خدمت شما عرض کنم که چنانچه بر روی سیستم شما msdn نصب باشد آن را فعال کرده و در قسمت index ان این جمله را تایپ کنید ActiveControl Property تمام آن چیزهایی که شما نیاز دارید در آنجا کاملا توضیح داده ودر ضمن یک مثال جالب هم در آنجا گذاشته :oops:
با عرض معذرت از دیگر دوستان :wink: