PDA

View Full Version : نحوه تغییر دادن کدهایی که ویزارد netBeans ایجاد می کند

esshahab
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 11:53 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید
چطور می توانیم کدهایی را که مثلا در یک jframe ،ویزارد به طور خودکار ایجاد می کند تغییر دهیم؟
یا اگر برای یک button یک event تعریف کنیم ویزارد یک متد ایجاد می کند که بعدا اگر بخواهیم پاکش کنیم اصلا اجازه تغییر نمی دهد.
کسی راه حلی داره؟

یک سوال دیگه
چطور میشه در هنگام اجرای برنامه های jar از آشکار شدن صفحه cmd جلوگیری کرد؟

saeed_Z_F
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:43 صبح
سلام

وقتی در حالت Design قرار دارید روی هر کامپوننت که راست کلیک کنید یک گزینه وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تغییراتی انجام دهید .

unix_svr4
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 10:10 صبح
دوست عزيزم
يك از راههايي كه براي اين كار وجود دارد اين است كه به پوشه پرو‍ژه مورد نظرتان برويد و سپس در دايركتوري src ، فايل سورس برنامه را با يك برنامه ويرايشگر مانند notepad (در سيستم هاي يونيكس مي توانيد از vi استفاده كنيد) باز كنيد و تغييرات خود را اعمال كنيد و سپس ذخير كنيد.
در مورد جواب سوال دومتان هم بايد بگم كه تنظيماتي در Java Control Panel وجود دارد كه در آن مي توانيد تعيين كنيد كه در هنگام اجراي برنامه ها، Console نمايش داده شود و يا نشود.

موفق باشيد.

esshahab
جمعه 18 مرداد 1387, 00:32 صبح
با سلام و تشکر از جواب دوستان
در جواب saeed_z_f من دقیقا می خواهم چیزایی را تغییر بدم که خود ویزارد برام ایجام می کنه. یک نمونه دیگه اینه که اگر فایلی را به فرم اضافه کنیم ار آدرس نسبی اسنفاده نمی کند که اصلا چیز جالبی نیست و حتما باید تغییرش داد.
در مورد جواب unix_svr4 دقیقا همین جواب را امروز از استادم گرفتم و ممنون که به این صراحت جوابم را دادید. اما در مورد راهنمایی دوم
java control panel کجا قرار دارد؟

یک چند تا سوال دیگه دارم نمی دونم همین جا بپرسم یا جای دیگه.
این طور که شنیدم اگر بخواهم یک فرم طراحی کنیم نباید از چیدمان free design استفاده کنیم چون غیر استاندارد است و در خارج از محیط netBeans جواب نمی دهد.
پس من رفتم سراغ layout های دیگر. ولی وقتی کلی وقت می زارم و یک فرم طراحی می کنم از فرم اجرا که می گیرم می بینم سایز فرم درست نیست و یک مستطیل کوچولو گوشه بالا سمت چپ نمایان میشه که می توان با موس طول و عرض آن را بزرگ کرد تا کامپوننت های آن را مشاهده کرد. حالا اگر گزینه maximaize را غیر فعال کرده باشیم که دیگه هیچ .همون مستطیل باقی می مونه و هیچ کاریش نمی شه کرد.
می تونید من را راهنمایی کنید؟ کسی منبع خوبی سراغ نداره که همراه با مثال باشه.

unix_svr4
سه شنبه 22 مرداد 1387, 17:39 عصر
شما مي توانيد در كنترل پنل سيستم عامل ويندوز و همچنين بخش Development سيستم عامل هاي Solaris، Linux , ... بدنبال اين گزينه باشيد.
در مورد سوال دوم هم، فكر مي كنم اشتباه مي كنيد. استفاده از FreeDesign هيچ مشكلي در برنامه شما ايجاد نمي كند.

http://hotjava.persiangig.ir/JavaDateConvertor.jar

اين برنامه را من با Netbeans 5.5 و با استفاده از چيدمان FreeDesign طراحي كردم. اگر برنامه را اجرا كنيد مي بينيد كه هيچ مشكلي در ظاهر برنامه وجود ندارد. من اين برنامه را در سيستم عامل Linux هم امتحان كردم، هيچ مشكلي نداشت. پيشنهاد مي كنم شما هم امتحان كنيد تا متوجه بشويد.

java -jar JavaDateConvertor.jar
java -jar JavaDateConvertor.jar -laf motif

دستور دوم شمايل برنامه را بصورت motif نمايش مي دهد.

موفق باشيد.