PDA

View Full Version : سوال: بالون systemtray

saadatfar
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 18:13 عصر
چطور می توانم از آن بالون هایی که مربوط به systemtray هست ایجاد کنم.
هنگامی که از ابزار notifyicon استفاده می کنم آیکون مربوطه نشون داده می شه اما بالون باز نمیشه؟

saadatfar
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 19:42 عصر
دوستان خواهشا کمک.....

ALI TT
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 02:17 صبح
ببین اول باید از توی قست پروپرتی برای شیء مربوط یه آیکون تعیین کنی ، بعدش می تونی با کد زیر بالن رو نمایش بدی :

NotifyIcon1.BalloonTipTitle = "ALI TT"
NotifyIcon1.BalloonTipText = "ALI TT ALI TT"
NotifyIcon1.ShowBalloonTip(5)

MORTEZA66
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 11:18 صبح
مشكل شما همون آيكون تعيين نكردن است منم اوايل با اين موضوع خيلي سر كار بودم بدون انتخاب آيكن بالون نمايش داده نمي شود

reza6384
جمعه 18 مرداد 1387, 00:52 صبح
من توی این زمینه یه مشکل دارم، بعد از باز و بسته شدن چند فرم تعداد Notification Icon های من توی Notification Area زیاد میشه. نمیدونم مشکل اینه که من کد رو توی MainForm_Load قرار دادم یا چیز دیگه اس. چون بعضی نرم افزار های دیگه هم دیدم که اینجوری میشن، مثلا بعضی وقتها YahooMessenger ام هم اینجوری میشه.

ALI TT
جمعه 18 مرداد 1387, 02:29 صبح
من توی این زمینه یه مشکل دارم، بعد از باز و بسته شدن چند فرم تعداد Notification Icon های من توی Notification Area زیاد میشه. نمیدونم مشکل اینه که من کد رو توی MainForm_Load قرار دادم یا چیز دیگه اس. چون بعضی نرم افزار های دیگه هم دیدم که اینجوری میشن، مثلا بعضی وقتها YahooMessenger ام هم اینجوری میشه.

من هم همین تور این به این دلیله که وقتی تو فرم رو می بندی نوار پایین دسک تاپ بروز نمیشه برای همین می تونی توی قسمت Close فرم این کد رو بنویسی که ، آیکن قبل از بسته شدن برنامه از حافظه پاک بشه ، اینطوری :

Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing

NotifyIcon1.Dispose()

End Sub